Uczniowie przerażeni! Próbny egzamin ósmoklasisty 2022 Operon już za tydzień “Arkusze nie będą udostępniane”. Z powodu kwarantanny uczniów?

Już w najbliższy poniedziałek 6 grudnia uczniowie klas ósmych szkół podstawowych zmierzą się z pierwszym w tym roku szkolnym próbnym egzaminem. Testy, podobnie jak te właściwe, zostaną rozłożone na trzy dni, w czasie których ósmoklasiści przystąpią do języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. Arkusze i karty odpowiedzi nie zostaną jednak udostępnione w internecie jak co roku. Czy to z powody sytuacji w szkołach i kwarantanny wielu uczniów? Jak będzie wyglądał próbny egzamin ósmoklasisty 2022 Operon?

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022 z Wydawnictwa Operon

W tym roku szkolnym po raz kolejny tysiące uczniów klas ósmych przystąpi do egzaminu ósmoklasisty. Test podzielony na trzy części (język polski, matematyka, język obcy) będzie sprawdzał wiedzę z okresu edukacji w szkole podstawowej, a jego wyniki staną się podstawą rekrutacji do szkół średnich. Chociaż pierwotnie termin egzaminu ustalano na kwiecień, z powodu pandemii i lockdownu już dwa poprzednie roczniki napisały go nieco później. W 2022 roku ma się odbyć pod koniec maja, w dniach 24-26 maja.

Do właściwego egzaminu pozostało zatem jeszcze sporo czasu na naukę. Jednym z najważniejszych elementów mających na celu przygotowanie uczniów do pisania jest przystąpienie do testów próbnych. Dzięki nim ósmoklasiści mają okazję zapoznać się z procedurą, z wyglądem arkusza, a także zweryfikować wiedzę i zorientować się, co wymaga powtórki.

Najbliższa okazja, żeby sprawdzić swoje wiadomości już w przyszłym tygodniu. Od poniedziałku do środy ósmoklasiści będą się mierzyć z próbnym egzaminem przygotowanym przez wydawnictwo Operon.

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022 Operon – terminy

  • 6 grudnia – próbny egzamin ósmoklasisty 2022 polski,
  • 7 grudnia – próbny egzamin ósmoklasisty 2022 matematyka,
  • 8 grudnia – próbny egzamin ósmoklasisty 2022 angielski lub inny język obcy nowożytny.

Zobacz: Nauczanie zdalne grudzień 2021: “Nasze nastawienie się zmienia”

Arkusze nie zostaną udostępnione. Powodem kwarantanna uczniów i nauka zdalna?

Egzaminy próbne z Operonem to już tradycja. Co roku w większości szkół przeprowadzane są matury lub właśnie testy po ósmej klasie przygotowane przez to wydawnictwo. Tym razem jednak organizatorzy postanowili nieco zmienić zasady. Arkusze egzaminacyjne nie zostaną udostępnione na stronie internetowej Wydawnictwa Operon, tak jak to było w poprzednich latach. Zostaną one przekazane do dyspozycji dyrektorów. Testy zostaną przesłane do szkół zarówno w wersji elektronicznej, jak i papierowej wraz z zasadami oceniania.

Powodem decyzji o nieudostępnianiu arkuszy w internecie może być niepewna sytuacja w szkołach, wywołana szalejącą pandemią. Z dnia na dzień w każdej placówce może zostać wykryte ognisko wirusa, co skutkuje wysłaniem części uczniów na kwarantannę i nauczanie zdalne. Może się zatem zdarzyć, że próbny egzamin ósmoklasisty Operon nie będzie mógł się odbyć i zostanie przeniesiony na inny termin.

Jeśli przeprowadzenie egzaminów próbnych nie będzie możliwe w wyznaczonych wcześniej terminach, decyzję dotyczącą daty ich przeprowadzenia podejmie Dyrektor szkoły.

Sprawdź: Lektury do egzaminu ósmoklasisty. Które lektury są obowiązkowe 2021/2022?

Rodzice pytają o próbny egzamin ósmoklasisty 2022 z wydawnictwa Operon

Próbny egzamin ósmoklasisty 2022 – data?

Pierwszy próbny egzamin ósmoklasisty z Wydawnictwa Operon odbędzie się w dniach 6-9 grudnia. Nieznana jest jednak jeszcze data egzaminu próbnego od CKE.

Kiedy egzaminy próbne ósmoklasisty 2022?

Próbne egzaminy ósmoklasisty 2022 po raz pierwszy odbędą się między 6 a 9 grudnia. Będą to arkusze przygotowane przez Wydawnictwa Operon. CKE na razie nie ogłosiło oficjalnie terminu swojego egzaminu próbnego.

Egzamin ósmoklasisty 2022 arkusze – gdzie je znaleźć?

Arkusze egzaminu ósmoklasisty z poprzednich lat można znaleźć na stronie internetowej CKE, a także w serwisie Wydawnictwo Operon.

Sprawdź: Jak napisać rozprawkę? Poznaj schemat dobrej rozprawki!

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Przyjęcie zaręczynowe

Przyjęcia zaręczynowe są coraz bardziej popularne również w naszym kraju. Oczywiście moda na nie, jak i na połowę innych tradycji ślubnych przyszła do nas z zachodu. Same przyjęcia zaręczynowe nie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo