Rozkrusz, wrzuć do zatkanego odpływu i zalej wrzątkiem. Brud rozpuści się błyskawicznie

Jak odetkać zatkany prysznic? Domowe sposoby mogą pomóc rozwiązać problem i uniknąć kosztownej wizyty fachowca. Są banalnie proste i zajmują dosłownie chwilę.

Podczas sprzątania łazienki warto pamiętać o regularnym udrażnianiu rur, aby uniknąć nieprzyjemnej niespodzianki. Spływające do odpływu kosmetyki oraz włosy po kąpieli, mogą z czasem doprowadzić do zatkania, a tym samym zastoju wody. Zamiast jednak sięgać po telefon i wzywać mechanika, lepiej w pierwszej kolejności wypróbować domowe triki, które są równie skuteczne.

Sprawdź: Czym wyczyścić dywan? Nałóż na plamę i wyszoruj. Po brudzie nie będzie śladu

Jak rozpuścić włosy w odpływie? Zapchany odpływ w kabinie prysznicowej nie będzie więcej problemem

W przypadku, gdy problem dopiero się pojawia, pomocny może okazać się zwykły wrzątek. Należy zalać dużą ilością gorącej wody odpływ i zobaczyć, czy uda się odetkać rury. Jeśli jednak to nie pomogło, warto sięgnąć do apteczki po… aspirynę. Dwie tabletki należy rozkruszyć i wrzucić do środka, a następnie zalać całość szklanką octu. Pojawi się charakterystyczny dźwięk. Po kilku minutach, gdy już nieco ustanie, do odpływu wlewamy minimum litr wrzącej wody. Taka mikstura od razu rozwiąże problem.

Sprawdź: Czym wyczyścić deskę sedesową?

Jak udrożnić rury, gdy woda nie spływa? Domowe sposoby za grosze

Nie masz aspiryny pod ręką? Nic straconego. Równie dobre efekty osiągniemy, korzystając z sody oczyszczonej. Trzy łyżki zalewamy połową szklanki octu, a po godzinie całość zalewamy wrzątkiem. Dla jeszcze lepszego efektu sodę można wymieszać z dwoma łyżkami soli. Po zalaniu mieszanki octem pojawi się piana, w tym przypadku również przed zalaniem odpływu wrzątkiem należy odczekać około godzinę. Ten skuteczny sposób nie tylko szybko odetka odpływ, ale przy okazji kosztuje niewiele. Sodę kupimy w każdym sklepie za około 2-3 zł.

Sprawdź: Umyj i popsikaj tym płynem. Szyba prysznicowa będzie czysta przez minimum 2 tygodnie

Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kameralne przyjęcie weselne

Kameralne obiady weselne tylko dla najbliższych również mają swoje zalety. Wcale nie musisz wynajmować sali weselnej na sto lub dwieście osób. Kameralne przyjęcia weselne w domu lub w ogrodzie miewają...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general