Rozsyp pod prysznicem i zostaw na 20 minut. Wyżre pleśń i czarny nalot z silikonu

Silikon w łazience jest nieunikniony, gdyż pozwala nam na uszczelnienie kabiny i nie tylko. Jednak z czasem może zacząć na nim pojawiać się czarny nalot. Jak się go pozbyć? Znamy kilka trików.

Pleśń pojawiająca się w łazience to nie tylko nieestetyczny problem, ale przede wszystkim niebezpieczny dla zdrowia. Oczywiście nie odbije się to na nas od razu, ale w dłuższej perspektywie może spowodować takie dolegliwości jak bóle głowy, gardła lub infekcje dróg oddechowych. Jak zatem skutecznie pozbyć się pleśni z łazienki? Podpowiadamy.

Sprawdź: Czym wyczyścić dywan? Nałóż na plamę i wyszoruj. Po brudzie nie będzie śladu

Skąd bierze się pleśń w łazience? Jest jedna główna przyczyna

Nadmiar wilgoci w łazience. To główny winowajca pojawiającej się z czasem pleśni w tym pomieszczeniu. Słaba wentylacja w połączeniu z dużym skupiskiem pary wodnej (tworzącej się na skutek gorących kąpieli czy częstego prania) odpowiada za gromadzeniu się na fugach i silikonie pleśni. Wietrzenie pomieszczeń i regularne sprzątanie to podstawa. Co jeszcze można zrobić?

Sprawdź: Masz tę przyprawę w kuchni? Wyczyścisz nią przypalony garnek. To sprawdzony trik sprytnych pań domu

Jak pozbyć się pleśni z łazienki? Domowe sposoby, które zadziałają lepiej niż chemia

Jednym z najlepszych środków na usunięcie pleśni jest… proszek do pieczenia. Należy rozsypać go na zabrudzoną powierzchnię i odczekać 20 minut. Następnie najlepiej z pomocą starej szczoteczki do zębów wyczyścić całość. Równie dobrze z nalotem poradzi sobie wybielająca pasta do zębów. Gdy potraktujemy nią fugi, będą wyglądały jak nowe. Z uporczywym problemem upora się też sok z cytryny. Wtarty na 15 minut w silikon i spłukany ciepłą wodą, pozbędzie się nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń. Na tym jednak nie koniec, gdyż w kuchennej szafce znajduje się znacznie więcej skutecznych specyfików. Kolejnym z nich jest oczywiście ocet, najlepiej w proporcji 1:2 z wodą. Do tego dosypujemy sodę oczyszczoną, do momentu powstania gęstej pasty, nakładamy na silikon i spłukujemy po 15 minutach.

Sprawdź: Jak wyczyścić przypalone żelazko? Rozsyp na papierze i wyprasuj. Po minucie będzie zaskakująco czyste

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo