Smród i muchy opanowały kosz na śmieci? Wsyp na dno jeden produkt. Problem zniknie w mig

W ciepłe dni z kosza na bioodpady wydobywa się brzydki zapach i roi się od much? Problem możesz rozwiązać domowym sposobem, wykorzystując produkty, które masz w kuchni. Wystarczy wsypać ich niewielką ilość na dno kosza na odpadki. Sprawdź, co dokładnie należy zrobić, by raz na zawsze rozprawić się z przykrym kłopotem.

Praktycznie nikt nie ma ochoty borykać się z problemem nieprzyjemnego zapachu dochodzącego z kosza na śmieci. Odpadki w postaci jedzenia, które powoli ulegają rozkładowi, szybko zachęcają do pojawienia się much, które również stanowią problem. Możesz sobie z nim poradzić, wykorzystując to, co masz w kuchennej szafce. Dzięki tym produktom przebywanie w kuchni na nowo stanie się przyjemnością, a kłopot zniknie bezpowrotnie.

Jak pozbyć się smrodu z kosza na śmieci? Wsyp na dno pojemnika sól

Okazuje się, że skutecznym sposobem na rozwiązanie problemu smrodu z kosza na śmieci i pojawiającego się od czasu do czasu roju much jest wsypanie na dno pojemnika sporej ilości soli. Produkt powinien w całości pokryć dno. Sól ma właściwości higroskopijne, a co za tym idzie, pochłania wodę z otoczenia. Pochłonie też resztki soków z dna kubła, które są wydzielane przez rozkładające się produkty spożywcze.

Soda do kosza na śmieci. Wykorzystaj ją zamiast soli

Oprócz soli kuchennej możesz też wykorzystać właściwości sody oczyszczonej. Tę metodę stosowały już nawet nasze babcie. Podobnie jak sól produkt pochłonie wilgoć i dodatkowo zneutralizuje nieprzyjemne zapachy. Jest również nieprzyjemna dla insektów, dlatego robaki i muchy raczej nie pojawią się w jej pobliżu. Pamiętaj też, by regularnie i na bieżąco pozbywać się odpadków z domu, dzięki czemu zapobiegniesz ponownemu pojawieniu się brzydkiego aromatu.

Jak usunąć smród ze śmietnika? Zainwestuj w lepsze worki na odpady

Tanie worki na śmieci często mają to do siebie, że się rwą, przez co na dnie pojemnika osiadają reszki płynów wytworzone przez fermentujące odpadki. Jeśli nie chcesz, by problem się powtarzał, wydaj nieco więcej pieniędzy i kup lepsze worki. Możesz zdecydować się również na zapachowe, które przez długi czas będą skutecznie maskować przykrą woń śmieci. Istotne jest też regularne czyszczenie kosza na odpadki. Dzięki myciu go wodą z dodatkiem detergentu sprawisz, że smród zniknie, a muchy się nie pojawią.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo