2.5 roku a nie przesypia nocy i jeszcze mleko woła ???

Mam po prostu dość :-$ Wydawac by się mogło, że powinnam dawać sobie radę z drugim dzieckiem, ale to pierwsze takich cyrków nie odstawiało…
Basia budzi się w nocy jak noworodek tj. 1-3 razy (możliwe, że swędzi ją skóra – ma atopowe zapalenie skóry, drapie sie pod kolanami itp), włacza syrenę, woła matkę (ojciec nie może być, nawet jak przyjdzie to syrena dalej właczona aż ja się przywlekę), w półśnie półprzytomna każe się posmarować tu i tam, potem woła butelkę. Co ciekawe jak ją w końcu wypije (w międzyczasie powyje, że tu ała, tam boli, a tu przykryć…) obraca się na bok i za chwilę zasypia.
Wiem, że to jakiś rodzaj szantażu z jej strony, wymuszania itd. ale po prostu nie wiem jak to zwalczyć: próbowałam ignorować, wyje nawet kilkadziesiąt minut-zasypia ze zmęczenia i dalej się wybudza z płaczem (nie wspominając, że w końcu obudzi i Michała nawet z jego kamiennego snu, który wkurzony oczywiście przychodzi w środku nocy do naszego łóżka…); próbowałam tłumaczyć ( że mleka w nocy się nie pije, nie wolno w nocy krzyczeć i budzić innych, mama w nocy śpi itp), ale też do bani – w dzień mi na to przytaknie, zrozumie i potwierdzi, ale w nocy to jakby nie ona była: jest półprzytomna i nic do niej nie dociera…, próbowałam przeczekać (dorośnie, poprawi się)-czekam tak juz przeszło dwa lata… Jak ja mam wypocząć, mieć siłę pracować i później jeszcze z dziećmi się pobawić… O koszmarnym wyglądzie nie wspomnę…

Poradźcie proszę, znacie podobne przypadki czy tylko ja tak sobie daję wejść na głowę???

!

15 odpowiedzi na pytanie: 2.5 roku a nie przesypia nocy i jeszcze mleko woła ???

  1. A może jej rzeczywiście w nocy świąd przeszkadza? Niestety nieprzyjemne skutki AZS nasilają się po rozgrzaniu w nocy, dokucza jej coś-wybodza się, jest zmęczona-błędne koło. Próbowaliście nawilżac skórę przed samym snem, próbowaliście podać jakieś wyciszacze?

    • Zamieszczone przez sowiasta

      Basia budzi się w nocy jak noworodek tj. 1-3 razy (możliwe, że swędzi ją skóra – ma atopowe zapalenie skóry, drapie sie pod kolanami itp), włacza syrenę, woła matkę (ojciec nie może być, nawet jak przyjdzie to syrena dalej właczona aż ja się przywlekę), w półśnie półprzytomna każe się posmarować tu i tam, potem woła butelkę. Co ciekawe jak ją w końcu wypije (w międzyczasie powyje, że tu ała, tam boli, a tu przykryć…) obraca się na bok i za chwilę zasypia.

      kochana, moja koleżanka miała dokładnie taki sam problem ! Właśnie do niej zadzwoniłam po przeczytaniu Twojego posta. Lekarz przepisał jej lek w syropie o nazwie HYDROXYZINUM – jest to preparat działający przeciwświądowo w alergiach i przy okazji uspokajająco. Jest bardzo zadowolona. Podobno też lekka poprawa była po FENISTILU w kroplach – dostępny bez recepty.
      Mama wyspana i dziecko nic nie swędzi 🙂
      pozdrawiamy

      • mamy to samo dostalismy syropek na noc Atarax ale jest tylko na recepte od alergologa

        • Miałam cichą nadzieję, że obędzie się bez leków, ale z tego co piszecie, to chyba nie…
          Rzeczywiście chyba budzi ją ten świąd, drapie sie niemiłosiernie… Kąpię ją w Oilatum, potem smarujemy się maścią cholesterolową (taka robiona, nieźle tłusta) a i tak po kilku godzinach skóra pod kolanami sucha jak pieprz. Niechże skończy się już to uczulenie na “krowę”…
          Naprawdę staram się nie dawać jej nabiału, nawet masła nie je…

          Dziękujemy za rady i pozdrawiamy!

          • spytaj sie swojego lekarza prowadzacego alergie czy mozesz dziecko kapac w preparacie Balneum Hermal i do tego stosowac krem – lek jest bardzo dobry i naprawde dziala – juz wiele moich kolezanek stosuje go – spytaj sie bo naprawde warto go uzyc jesli oczywiscie lek. bedzie widziala taka potrzebe

            pozdrawiam i nosek do gory 🙂

            • Moje dziecie nie ma AZS,a i tak jak było w tym wieku co Twoje budziła sie w nocy i wołała mleczka. Myślałam,że to nigdy się nie skończy. Na szczęście się skończyło…jak mała skończyła 3 latka…
              Trzymaj sie!Pozdrawiam.

              • Wkurzona maksymalnie któregos wieczoru postanowiłam zrobić test:
                oznajmiłam Basi, że wieczorem wyjeżdżam na delegację (zdarza mi się czasami) i wrócę dopiero na drugi dzień. Przyjęła do wiadomości. Mężowi oznajmiłam, że jakby coś to on do niej pójdzie w nocy, bo mnie przecież “nie będzie”… I co?
                W nocy wrzask, ja kop męża pod kołdrą, ten idzie do niej:
                Mąż: Basiu śpij, przytul się…
                Ona wrzeszczy MAMAAA…
                mąż: śpij Basiu, mamy nie ma, będzie jutro, pa, pa, dobranoc
                Basia: pa, pa, dobranoc.
                I w kimono :-O :-O :-O

                Na maksa okręciła mnie wokół palca!!! Latałam do niej na każde zawołanie, więc zrobiła ze mną co chciała…

                Teraz z nocy na noc jest coraz lepiej: powiedziałam, że w nocy mleka nie dostanie, dopiero rano (po kilku nocach wrzasku teraz pyta z rana: “A teraz mogę już mleczko?”), smarowanie kremem tylko wieczorem (AZS w dalszym ciągu ma), a w nocy NIE WOLNO krzyczeć – “w razie potrzeby morzesz przyjść do naszego łóżka ale nie krzycz, bo budzisz Michała”

                Wreszcie się zaczęłam wysypiać 😀

                🙂

                • Cieszę sie bardzo,że nareszcie “koszmar” nocny się skończył:) Oj te dzieciaki, potrafia nas sobie owinąć wokół palca, ale nie można dopuścić do tego,żeby byż na każde ich skinienie…
                  Trzymajcie się!I dalszych przespanych nocek życzę!

                  • U nas to samo. Miha też ciągle się budzi, no i oczywiście też doi butlę. A w marcu skończy 2 lata.

                    Iwona i Michasia

                    • a nie myslalas zeby po prostu odstawic calkiem mleko? Budzi sie na to mleko, ale najwyrazniej jej nie sluzy. Nie tylko zpowoduwstawania w nocy ale tez uczulenia. Pewnie jeszcze bardziej ja skora po tym mleku swedzi

                      • Dajesz malej bulki, wedline???? Niestety w tych produktach tez sa znikome ilosci bialka i laktozy a nawet w ketchupie. Moj Antos tez byl na diecie bezmlecznej i po zjedzeni zwyklej bulki dalej go wysypywalo… Noce byly straszne, drapal sie o sciane. Madra doktor, ktorej zawdzieczam wiele dala mi szczegolowa rozpiske zakazanych produktow. Odczulila Antoska metoda jonowa tzw. “kulkami”, trzymalismy diete przez trzy tygodnie (scisla… Nawet chleb sama pieklam) i po tej diecie maly zaczal jesc wszystko, nawet normalne mleko i nic… zero wysypki. Teraz jestes po odczuleniu zoltka i za tydzien koncza sie trzy tygodnie diety, no i oczywiscie Antos znow bedzie mogl jesc swoje ulubione jaja. W razie pytan wal….chetnie pomoge.

                        • ALe numer!!!
                          Moja Asia budziła sie do 3-go roku życia – na picie, do 2-go na mleko.
                          A co pomogło – jak zaszłam w ciążę i powiedziałam SOBIE koniec, nie będe w nocy schodzić po drabinie – śpimy na antresoli- bo jeszcze spadnę.
                          Powiedziałam jej że od tej pory nie moge w nocy wstawac do niej bo budzi dzidziusia w brzuchu – POMOGŁO!!!
                          Tylko mama po trzech latach musiała dorosnąć do decyzji, dziecko dojrzało wcześniej – ale wykorzystywało sytuację.

                          • Hihi jesli chodzi o mleko w nocy to ja mówię mojej córci Gosia pan zakręcił wode i nie mam jak ci mleczka zrobic 😀 taką samą taktyke zrobiła tesciowa i moja mama jak była na noc zadziałało mleka nie pije, ale nadal ma problemy ze spaniem 😡

                            • Zamieszczone przez anek79
                              Dajesz malej bulki, wedline???? Niestety w tych produktach tez sa znikome ilosci bialka i laktozy a nawet w ketchupie. Moj Antos tez byl na diecie bezmlecznej i po zjedzeni zwyklej bulki dalej go wysypywalo… Noce byly straszne, drapal sie o sciane. Madra doktor, ktorej zawdzieczam wiele dala mi szczegolowa rozpiske zakazanych produktow. Odczulila Antoska metoda jonowa tzw. “kulkami”, trzymalismy diete przez trzy tygodnie (scisla… Nawet chleb sama pieklam) i po tej diecie maly zaczal jesc wszystko, nawet normalne mleko i nic… zero wysypki. Teraz jestes po odczuleniu zoltka i za tydzien koncza sie trzy tygodnie diety, no i oczywiscie Antos znow bedzie mogl jesc swoje ulubione jaja. W razie pytan wal….chetnie pomoge.

                              Napisz proszę co było na liście zakazanych produktów?
                              Chleba piec nie będę bo po prostu nie mam na to czasu, ale będę wiedziała, czego nie dawać…

                              Z góry dzięki!

                              • Oj, moja to ma prawie 3 i dopiero teraz powoli odstawiamy nocne mleko. Wczesniej sie nie dawalo bo byl taki wrzask ze kapitulowalam. TEraz daje jej wode, na razie smakowa (nestle aquarel truskawkowa), powoli dolewam mineralnej, mając plan przejscia na samą mineralną. Wody jej w nocy nie odmowie bo sama piję szklanke w ciągu nocy z powodu wysychającego gardła wiec rozumiem ból…

                                Znasz odpowiedź na pytanie: 2.5 roku a nie przesypia nocy i jeszcze mleko woła ???

                                Dodaj komentarz

                                Angina u dwulatka

                                Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                                Czytaj dalej →

                                Mozarella w ciąży

                                Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                                Czytaj dalej →

                                Ile kosztuje żłobek?

                                Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                                Czytaj dalej →

                                Dziewczyny po cc – dreny

                                Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                                Czytaj dalej →

                                Meskie imie miedzynarodowe.

                                Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                                Czytaj dalej →

                                Wielotorbielowatość nerek

                                W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                                Czytaj dalej →

                                Ruchome kolano

                                Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                                Czytaj dalej →
                                Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                                Logo
                                Enable registration in settings - general