2 dni na opiekę?

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
  • Autor
    Wpisy

iwona79

Za dwa tygodnie muszę oddać moją córeczkę pod opiekę rodzinki a sama wracam do pracy….nie wiem jak to przeżyję!!!!Malutka ma dopiero 4 miesiące…Gdzies słyszałam że co roku przysługują dwa dni na opiiekę nad dzieckiem,mam pytanko czy któraś z Was już z tego korzystała,czy są to dni płatne czy przysługują co roku i przez ile lat no i czy niewykorzystane dni z jednego roku przechodzą na drugi????? Pozdrawiamy Iwona i Motylek(13.07.2004)

nena75

Re: 2 dni na opiekę?

Nie wiem dokladnie przez ile lat przysługują te dwa dni, ale na pewno są płatne. Niestety niewykorzystane w jednym roku nie przechodzą na następny.

Wioletta i Tomek 24.11.03

bourbonetka

Właśnie dziś jest pierwszy taki dzień z którego korzystam .

Dwa dni na opiekę sa płatne, przysługują co roku aż do ukończenia przez dziecko 14 roku życia. Ja musiałam podpisać w pracy druk na któreym deklarowałam się czy chcę z tych dni korzystać czy nie.

Dni nie przechodzą na następny rok kalendarzowy.
    Zapis w Kodeksie pracy Dział 8 art. 188

Pozdrawiam

Agnieszka i Martusia (9,5 m-ca)

lea

Sa wg mnie w pelni platne, do 14. roku zycia, korzystac z nich moze matka lub ojciec – podpisuje przy tym oswiadczenie, ze jest jedynym rodzicem z nich korzystajacych. Nie mozna ich przenosic na kolejny rok, przysluguja Ci niezaleznie od liczby dzieci daty porodu.

Lea i Mateuszek

kzaremba

Wszystko jest tak jak piszesz: 2 dni każdego roku, płatne 100%, nie przechodzą na drugi rok, może je wziąć matka lub ojciec ( jedno z Was się musi w kadrach zedklarować). I są tylko 2 dni bez względu na ilość dzieci.

Kasia i Sylwia Margareta 25.10.03

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)

Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close