Badamie ginekologiczne!!!

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)
 • Autor
  Wpisy
 • #42933

  esterka

  Witam Was wszystkie gorąco!!!
  Mam pytanko???
  Od którego tygodnia lekarz przy badaniu ginekologicznym może rozpoznać, stwierdzić, że to ciąża????
  Pozdrawiam gorąco!!!
  buziaczki:)))

  #561935

  lotos

  Re: Badamie ginekologiczne!!!

  z tego, co wiem to 6- tydz ciaży – widać malucha na usg. Wczesniej jest za małe i lekarz, zeby wiedzieć o ciaży pyta o wynik testu sikanego albo bHCG :)))))

  Ania
  http://www.fertilityfriend.com/home/43162  #561936

  Anonim

  Re: Badamie ginekologiczne!!!

  Witam
  Dobry lekarz stwierdzi w 6-7 tygodniu z badania (bez Usg)

  Pozdrawiam

  #561937

  shibaa

  Re: Badamie ginekologiczne!!!

  Zdaje się że w 5-6 tygodniu można stwierdzić badaniem ginekologicznym powiększenie macicy (i jej rozpulchnienie) oraz zobaczyć zmienioną barwę szyjki macicy. jednak nigdy na tym etapie nie ma 100% pewności i dlatego oprócz tego badania robi się USG i szuka pęcherzyka ciążowego.
  Agata

  #561938

  Anonim

  Re: Badamie ginekologiczne!!!

  Mysle, ze w 6 tyg. stwierdzi. Macica jest rozpolchniona, ale taka tez jest przed @. Mam przykład po sobie. @ spozniał sie tydzien, test negat. poszłam do lekarza, a on mi, że to ciążą. Macica rozpolchniona, powiekszona. Miałam zrobic bHCG. Zrobiłam, ale po 3 dniach przyszła@, a test był negatywny.
  Tak wiec bez USG nie moze na pewno nigdy stwierdzić( az do 8 tyg), i bez testu ciążowego!!!!. Lepiej jednak USG nie robic do 6 tyg. bo to raczej niewskazane!!!!

  #561939

  joan

  Re: Badamie ginekologiczne!!!

  W moim przypadku ciążę gin potwierdził ok. 6 tygodnia poprzez USG, jednak ponowił badanie po 8 tygodniu kiedy to widać już serce i wtedy podobno z medycznego punktu widzenia uważa się, że rozwija się Maleństwo. Sporo jednak czytałam na forum o tym, że nie powinno sie wykonywać USG przed 6 tygodniem, bo to niebezpiecze. Ja do 11 tygodnia miałam robione USG 3 razy, a w 12 tygodniu poroniłam. Nie wiem co mam o tym myśleć i czy tak częste badania mogły być przyczyną poronienia. Pozdrawiam Asia  #561940

  shibaa

  Re: Badamie ginekologiczne!!!

  eeeee nie sadzę – nie jest to niebezpieczne tylko „nie powinno się go robić” ze względu na to że może nie być jeszcze widac zarodka w pęcherzyku – u mnie tak bylo kiedy to (głupi) lekarz nastraszył mnie „pustym pęcherzykiem ciążowym” – strasznie to przezyłam wtedy, a po 10 dniach już na innym sperzecie i u innego lekarza było widac zarodek a nawet jego serduszko (i słychać!) 🙂
  badanie USG jest bezpieczne – to prawda że fale rozgrzewaja tkanki co nie jest zbyt dobre dla zarodka (żeby go nagrzewać) ale to badanie na tym wczesnym etapie zazwyczaj jest bardzo króciutkie więc nie zrobi żadnej szkody.
  Myślę zę większe niebezpieczeństwo może nieść mało delikatne badanie ginekologiczne (wewnętrzne) w czasie kiedy zarodek się jeszcze dobrze nie zagnieździł – ja tak miałam przy poprzedniej ciąży – w poniedziałek byłam u lekarza – badał mnie bardzo niedelikatnie (USG nie bylo) – a w środe już miałam krwawienia i znalazłam sie w szpitalu – w końcu poroniłam.
  Agata

  #561941

  mata-hari

  Re: Badamie ginekologiczne!!!

  Wiem, że pewne niebezpieczeństwo mogą nieść USG dopochwowe, dlatego też nie powinno się z nimi przesadzać. Poza tym w pierwszym trymestrze bardzo często dochodzi do samoistnych poronień, szczególnie w okolicy 10 tc.

  Joanna i malutki mężczyzna (03-05-2004)

Postów wyświetlanych: 8 - od 1 do 8 (wszystkich: 8)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close