Kłucie jajnika we wczesnej ciąży: Co może oznaczać ból jajnika na początku ciąży?

Jestem dopiero na początku ciąży. Za 5 dni idę na pierwsze USG i dowiem się, czy moja fasolka jest już widoczna. To chyba będzie 5 lub 6 tydzień ciąży. Nie umiem liczyć dokładnie, ale dziś jest chyba 32 dzień ciąży.
Mam takie pytanie: Czy was także od czasu do czasu w tak wczesnym okresie ciąży kuły jajniki? Boję się, że może to być ciąża pozamaciczna. Boli mnie akurat prawy jajnik, z którego miałam owulację.

Strasznie się stresuję. Pomimo, że staram się myśleć pozytywnie. Czemu ten jajnik boli? A nawet “ciągnie”? Nigdy wcześniej tak nie dawał o sobbie znać.

Co to może być? Boję się tego!

11 odpowiedzi na pytanie: Kłucie jajnika we wczesnej ciąży: Co może oznaczać ból jajnika na początku ciąży?

aggulka2004-07-31 10:47:57

Re: Kłucie jajnika we wczesnej ciąży

Może być takie kłucie. Powinno wkrótce minąć. Ja miałam na przemian kłucie w prawym i lewym…

aneci2004-07-31 13:43:57

Re: Bóle jajników we wczesnej ciąży??

Ja też odczuwam kłucie w jajnikach. Naprzemian – raz jeden, raz drugi.
Myślę, że są to nieodzowne “uroki” początków ciąży, niebawem wszystko będzie oki.
Wszystko wyjaśni badanie USG.

krzemianka2004-07-31 15:28:42

Re: Co może oznaczać ból jajnika na początku ciąży?

Mnie bolały w obydwu ciążach. Niedługo pewnie to minie.
Życzę Ci tak udanej przyczyny tego kłucia jajników, jak moja!
Dużo zdrówka dla fasolki

klusunia2004-07-31 16:25:19

Re: Bóle jajników we wczesnej ciąży??

Oczywiście, że mogą i boleć i ciągnąć. Mnie boli brzucho na dole i miednica, tak jak bym miała dostać miesiączkę. Ja miałam robione usg w 5 tyg. i lekarz mi powiedział, że w tym momencie, nawet jeśli ciąża jest w jajowodach, to można ją jeszcze sprowadzić do macicy. Takie badanie jest więc wskazane właśnie ok. 5-6 tyg, ale my nie o tym tutaj…
Jeszcze raz Ci powiem, że mnie też bolał prawy jajnik i nadal boli. Mój lekarz już parę razy potwierdził, że to normalne.

A gdzie idziesz na usg? Ja byłam w Alfie, ale więcej tam nie pójdę. Szczególnie, że teraz to już chcę iść ok 12 tyg i wszystko chcę zbadać u dzidzi, Może masz więc jakieś fajne miejsce na usg?
A jajnikami się nie martw!

ania1232004-07-31 17:44:11

Dziękuję wam bardzo. Trochę mnie uspokoiłyście. Ciekawe, co na te dolegliwości powie ginekolog.

lea2004-07-31 18:28:43

Re: Bóle jajników we wczesnej ciąży??

ojj kłuło… bardzo kłuło! Nie jesteś sama.

daglezja2004-08-01 20:46:07

Re: Bóle jajników we wczesnej ciąży??

To znaczy, że jestem o dzień do przodu, bo u mnie to 33dc. W związku z tym mam pytanko: Zastanawiam się, kiedy iść do ginekologa. To prawie początek 6 tygodnia, ale u Ciebie wyczytałam, że Ty pędzisz za pare dni na usg. Rozumiem więc, że powinno być już coś widoczne w tak wczesnej ciąży? I jeszcze: Czy jak poszłaś na wizytę, to ginekolog badał Cię wewnętrznie? Mam obawy, co do tego w tak wczesnym tygodniu, ale mogę się mylić.

ania1232004-08-02 04:22:25

Dziś 2.08 (mój 34dc.)
Ja byłam u ginekologa zaraz po zrobieniu bhcg. Potem zlecił kolejną wizytę, a następnie prosił, żeby przyjść w tę środę, czyli 1,5 tygodnia od ostatniej konsultacji.
Badał mnie tylko USG waginalnym (dopochwowym). Nie badał palpacyjnie.
Teraz kolejna wizyta wypada mi w 37dc i chyba będzie oceniać miejsce zagnieżdżenia zarodka. Mam nadzieję, że już będzie coś widać i, że zaradzi coś na moje bóle jajników.

halusia2004-08-02 04:38:34

Re: Bóle jajników we wczesnej ciąży?

Mnie też kłuło w pierwszej ciąży i teraz też kłuje – taka już nasza “uroda”. Ale wspomnij o tym koniecznie lekarzowi podczas wizyty.

daglezja2004-08-02 06:56:25

Ja dzisiaj jestem w 34 dniu ciąży, czyli dokładnie tak jak Ty. Tak sobie obliczyłam, że w środę zacznie się u mnie 6 tydzień ciąży. Zdecydowałam, że dzisiaj dzwonię do mojego gina i umówię się w końcu na wizytę. Mam nadzieję, że wszystko u Ciebie, no i u mnie będzie w porządku.

efcia20402004-08-02 16:41:08

Ja u ginekologa byłam już w 5 tygodniu ciąży i badał mnie normalnie. Na usg byłam w 7 tygodniu ciąży i widziałam malutkiego synka. Miałam normalne USG. Nie dopochwowe, bo ginekolog stwierdził, że wszystko ładnie widać i miał rację. Widziałam jak bije serducho! Z jajnikami nie miałam problemów, ale na pewno ginekolog coś więcej Ci na ich temat powie.

Znasz odpowiedź na pytanie: Kłucie jajnika we wczesnej ciąży: Co może oznaczać ból jajnika na początku ciąży??

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
Mniej bolesne?
Przed ciążą miałam baaaardzo bolesne miesiączki. Ciagle słyszałam, że większość kobiet po porodzie ma dużo mniej bolesne miesiączki niż przed. I faktycznie- właśnie skończyła mi sie pierwsza po porodzie- i
Czytaj dalej
Oczekując na dziecko
Imię dla dziewczynki?
Co sądzicie o imieniu Roksana? Proszę o pomysły ciekawych imion dla dziewczynki.
Czytaj dalej