Co mam zrobić ?

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)
 • Autor
  Wpisy
 • #29408

  jade

  Już sama nie wiem co mam zrobić. Badanie histopatologiczne wykazało u mnie „kosmki bez naczyń”. Konsultowałam się u trzech lekarzy (w tym jeden był polecony). Wszyscy stwierdzili, że nie ma potrzeby robić badań. Czy powinnam im wierzyć czy jednak uprzeć się i znaleźć lekarz który zleci mi badania ? Mój mąż stwierdził, że też woli żebym nie robiła skoro lekarze tak twierdzą i że jak trafię na takiego zo zleci to może znowu wymyśli jakąś przypadłość którą trzeba leczyć i nici ze starania się o dzidzię.
  Jestem w kropce i nie wiem co robić.
  Doradźcie.
  Pozdrawiam,
  Jade

  #388251

  ika

  Re: Co mam zrobić ?

  Bardzo czeto przy obumarłej ciazy kosmki z czasem zanikają. Może i w tym przypadku było podobnie, stąd kosmki bez naczyń. Nie słyszałam jeszcze by jakiejś dziewczynie na naszym forum badania histopatologiczne wykazało przyczynę poronienia.. niestety..
  Pozdrawiam serdecznie
  Nosek do góry, będzie dobrze. A co do badań w tym zakresie zdecyduj sama.

  ika z małym słoneczkiem marcowym  #388252

  marti1

  Re: Co mam zrobić ?

  Jade,

  Jeżeli powiedziało Ci tak aż 3 lekarzy to chyba faktycznie „kosmki bez naczyń” to nic nadzwyczajnego…

  Neimniej jednak jak po każdym poronieniu dla świętego spokoju warto zrobić podstawowe badania…czy robiłaś cokolwiek?
  Jestem zdania, że nie ma co przesadzać ale nie robić nic to też nie do końca dobre rozwiązanie i może dać większy komfort psychiczny…

  Jeżeli chcesz to rozwinę wątek…ja już się staram po poronieniu ale zrobiłam kilka badań dla świętego spokoju…

  To na pewno tylko przypadek i nie zdarzy się drugi raz.

  Pozdrawiam,

  Marti1

  #388253

  kiki25

  Re: Co mam zrobić ?

  Marti ma rację ja też uważam że warto zrobić choć niektóre badania np toxo, przeciwciała kardiolipinowe, podst. badania krwi moczu, to napewno pomoże a nie zaszkodzi, będziesz spokojniejsza o kolejną ciążę, ale to jest moje zdanie. Ja zrobiłam badania po poronieniu i dalej robie (a staramy sie dalej) i nie żałuję tego.
  pozdrawiam

  Kasiek
  moje temperaturki!

  #388254

  alexa

  Re: Co mam zrobić ?

  Ja tez miałam takiego lekarza, który poperwszym poronieniu nie radził robic żadnych badań. i co??? Poroniłam 4 tyg. temu drugi raz… 🙁 Zmieniłam lekarza i on twierdzi że po pierwszym poronieniu należy zrobic takie badania jak; toxopl., przeciwciała kardiolopidowe, krew, mocz, bakeriologię. Ja wiem, że organizm jest w stanie przetrwać kolejne poronienia ale trzeba też myśleć o psychice. Zrób przynajmniej te podstawowe, żeby wykluczyć coś prostego, a co może spowodować kolejne poronienie. Głowa do góry!

  #388255

  jaron

  Re: Co mam zrobić ?

  Jade
  Doskonale Cię rozumiem ja tak samo biegam od lekarza do lekarza z nadzieją że może jakiś zleci mi badania . A to czekanie na kolejne wizyty mnie wykańcza. Jak rozmawiałam ze swoim pierwszym ginem to mnie nawet przekonał że nie potrzeba robić tych wszystkich badań a tu jak oczytam się o tych wszystkich przypadkach to odrazu się zastanawiam czy może u mnie to nie było powodem.Sama nie wiem co dalej bo napewno tych wszystkich badań nie uda mi się zrobić a im więcej czytam tym mój strach się wzmaga. Prywatne wizyty i wszystko na własną rękę to niestety mnie niestać . Jeszcze idę teraz 07.11 do trzeciego gina i zobaczę co dalej.
  Pozdrawiam Kasia  #388256

  ewa77kat

  Re: Co mam zrobić ?

  Ja po pierwszym poronienu nie robiłam żadnych badań, bo tak twierdził lekarz. POroniłam drugi raz, tym razem zlecono mi podstawowe badania, wykryto jedną bakterię i lekarz stwierdził, iż to była przyczyna i jest już ok, nie zlecał dalszych badań. Zaszłam w ciąże i poroniłam trzeci raz. Teraz już nie będę tak głupia jak poprzednio. Od pół roku robię wszystkie możliwe badania, także te których lekarz nie zleci, ale o których słyszałam, że moga mieć wpływ. I co się okazało? Mimo iż mam dobrego lekarza, specjalistę od takich przypadków, gdy go zapytałam, czy mam robić badanie tarczycy stwierdził, iż nie sądzi by to mogło być u mnie przyczyną. Ja jednak badanie zrobiłam (w końcu to tylko 30 zł) i okazało się, iż mam przeciwciała przeciwtarczycowe. Jak mój lekarz to zobaczył, zbladł. Zaczął się jąkać, że i tak chciał mi to zlecić itd.
  Wydaje mi się, że samo słuchanie lekarza nie wystarcza. Oni też się mylą i na kimś muszą się uczyć. My jesteśmy dla nich tylko kolejnymi przypadkami medycznymi. A dla nas to w razie niepowodzenia ogromna porażka i ból. Ja po swoich przeżyciach uważam jedno: słuchać tego co mówi lekarz, udac się na konsultację jeszcze do 2 innych i sprawdzić, czy mówią to samo, słuchać swojego ciała i swojego rozumu i na dodatek dużo czytać i dowiadywać się na ten temat we własnym zakresie (dobre publikacje, profesjonalne stronki jak ta). Połączenie tych wszystkich elementów, moim zdaniem, jest najlepszym wyjściem, jeśli nie chcesz się rozczarować po raz kolejny.
  Ja radziłabym zrobić przynajmniej podstawowe badania: posiew bakteryjny z narządów rodnych, toxoplazma, oznaczenie poziomu horomonów, dobre usg wykrywające wady dróg rodnych, cytomegalię, chlamydie,przeciwciała antykarbiolipinowe. Tak dla świętego spokoju przynajmniej, bo ten drugi raz boli (psychicznie) mocniej.
  POzdrawiam i główka do góry

  #388257

  marti1

  Re: Co mam zrobić ?

  Ewa,

  Ja już z Tobą trochę rozmawiałam więc w zasadzie się znamy :-))
  Ale chciałam powiedzieć, że jak kilka innych dziewczyn na forum jesteś dla mnie wzorem…dlaczego?

  Dlatego, że tak wiele przeszłaś a ciągle masz siłę i nadzieję!
  Gratuluję postawy…mam nadzieję, że w razie moich dalszych niepowodzeń będę taka jak Ty….

  Powodzenia..i informuj czasem jak tam wygląda Twoje leczenie tarczycy….i kiedy będzie zielone światełko!

  Marti1

  #388258

  ika

  Re: Co mam zrobić ?

  W sprawie badań podstawowycj jeśli faktycznie nie robiłaś rzadnych warto zasugerować sie listą podaną przez Ewę. Pomoże to wyeliminowac najbardziej podstawowe przyczyny poronienia. Ewa ma rację, drugi raz naprawde kosztuje psychikę bardzo dużo..
  Pozdrawiam ciepło

  ika z małym słoneczkiem marcowym

  #388259

  z-kasia1

  Re: Co mam zrobić ?

  Witaj,
  może jednak warto zrobić badania hormonów w konkretnych dniach cyklu i jakieś usg (ocena przydatków, endometrium – ja miałam z tym problem itp.). Wielu lekarzy po pierwszym ronieniu nie zleca badań, ale są i tacy, którzy o nie proszą. Nie wiem co można doradzać, bo jak we wszystkim, umiar też tu jest wskazany (badań można zrobić tysiące ale to też stres).
  Pozdrawiamy:-)

  Kasia  #388260

  lidus

  Re: Co mam zrobić ?

  Moje zdanie już chyba znasz z innych postów. Ja bym badania zrobiła, i to nawet nie dlatego, żeby się czegoś doszukiwać, ale żeby być pewnym, że jesteś zdrowa i gotowa na koleją ciążę. Powinnaś wiedzieć czy poziom hormonów w tym progetseronu tak ważnego w ciąży masz odpowiedni, jak toksoplazmoza i cytomegalia. O kosmykach bez naczyń nie słyszałam, ale u mnie przyczyna poronienia byłay bakterie w nasieniu, toksoplazmoza i niedobory progesteronu.
  pozdrawiam i życze powodzenia.

  Lidek mama Maćka ur.08/06/2001
  aniołek IX 1996
  aniołek XI 1997

  #388261

  jade

  Re: Co mam zrobić ?

  Dziękuję Wam wszystkim za pomoc. Już wiem, że na pewno zrobię część badań (hormony i antyciała oraz cytomegalię i chlamydię, pewnie przbadam też męża).
  Na razie jestem po pierwszej @ i pilnie mierzę temperaturki 🙂

  Pozdrawiam,
  Jade

Postów wyświetlanych: 12 - od 1 do 12 (wszystkich: 12)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close