co na opryszczke w ciąży?

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #99048

  aborka

  nie ze mnie to dotyczy, ani jedno ani drugie :). Ale moja pracownica sie meczy od początku ciąży cały czas. Co brałyscie. teraz jest jakoś w 12 tyg. Oczywiscie wiem ze tormentiol itp. ale czy lekarze zapisuja wtedy jakieś tabl. przeciw wirusowe? czy taka opryszczka jest jakimkolwiek zagrozeniem dla ciązy. Jestem w temacie zielona jako ze nie jestem szczęsliwym posiadaczem tegoż wiruska.

  #2470801

  vinga

  mój gin uważał, że acyklowir nie jest najlepszym lekiem dla kobiety w ciązy, więc męczyłam się stosując tylko takie maści doraźnie na zmienioną skórę…  #2470802

  hakami

  maść cynkowa

  #2470803

  Anonim

  Po pierwsze ważne jest czy to pierwsza opryszczka czy wirus był w organiźmie przed ciążą. Po drugie ważne gdzie ona jest- czy na narządach intymnych czy po prostu na ustach czy nosie.

  – pierwsza opryszczka- niebezpieczne
  – opryszczka na narządach płciowych- niebezpieczne
  inne- luzik…

  Ja jestem wiecznym posiadaczem opryszczki od wielu lat, w ciaży mam już 5 raz na nosie!! Smaruję zowiraxem, virolexem lub używam tych plastrów na opryszczkę. Przed ciążą brałam Heviran ale to już trzeba uzgodnić z lekarzem ( tak podaje ulotka) Najbardziej jednak pomaga mi wysuszenie spirytusem i na noc smarowanie dobrą mocną białą pastą do zębów!!! Trzeba pamiętać ze opryszczka ujawnia się nie tylko jak ktoś „zmarznie” ale i przy przegrzaniu, zmęczneniu fizycznym, przesileniu wiosennym. Trzeba dużo odpoczywać 😀 i uważać na klimę.

  #2470804

  su

  a ja przekrajalam ząbek czosnku i przystawiałm na 5 minut i pomagało:)

  jesli chodzi o niebezpieczeństwo to rzeczywisćei narządów rodnych- niebzpieczna, pierwsza – moze byc niebezpieczna, jeśli ktos miewął przed ciążą i w ciazy na ustach czy w nosie- nie ma niebezpieczeństwa:)

  #2470805

  aniuszkamc1

  Ja smaruje zawsze spirytusem i pomaga. Opryszczka schodzi szybko.

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close