Cukrzyca ciążowa

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #106047

  telimena

  Mam pytanie do bardziej doświadczonych :Ciężarówka: Czy któraś z Was wie może jak to dokładnie jest z tą cukrzycą? Właśnie odebrałam wyniki krzywej cukrowej i po godzinie wynik wyszedł mi poza normą – dokładnie 152 przy normie do 140. Wizyte mam dopiero za tydzień a juz dziś zaczynam fiksować. Czym grozi taka cukrzyca??

  #3928280

  ma-ma

  Telimena rozumiem, że to było po obciążeniu 50 g glukozy, następny krok to obciążenie 75 g glukozy i pobranie krwi na czczo, następnie po 1 godzinie od wypicia i później po 2 godzinach od wypicia. Wynik z obciążenia 75 g jest bardziej miarodajny (po godzinie glukoza powinna wzrosnąć do ok 140 a po 2 godzinach wrócić do stanu przybliżonego do poboru na czczo.  #3928281

  k-j

  Zamieszczone przez ania_79
  Telimena rozumiem, że to było po obciążeniu 50 g glukozy, następny krok to obciążenie 75 g glukozy i pobranie krwi na czczo, następnie po 1 godzinie od wypicia i później po 2 godzinach od wypicia. Wynik z obciążenia 75 g jest bardziej miarodajny (po godzinie glukoza powinna wzrosnąć do ok 140 a po 2 godzinach wrócić do stanu przybliżonego do poboru na czczo.

  ja przy glukozie 75g miałam tylko raz pobierana krew po 2godz i ta wyszła juz dobrze bo po 50g miałam powyzej 140,podwyzszony wynik nie musi wcale oznaczac cukrzycy tylko obnizona tolerancje,spróbuj diete uboga w słodycze i zrób jeszcze obciążenie 75g.napewno bedzie dobrze…powodzonka

  #3928282

  telimena

  Zamieszczone przez k.j
  jspróbuj diete uboga w słodycze i zrób jeszcze obciążenie 75g.

  Czy powinnam juz przejść na diete dla cukrzyków (posiłki co 2 godziny, unikanie soli, jabłek itp) przed badaniem czy dopiero po jego zrobieniu i odebraniu wyników – gdy wyjda źle?

  #3928283

  Anonim

  Ja miałam od razu robiony test obciążenia glukozą 75g, przed wypiciem krew pobrali i po wypiciu po 2godzinach. Gienek powiedział, że jest bardziej miarodajny od tego 50g. A robiłam już w pierwszym trymestrze bo u nas w rodzinie jest to choroba pospolita, że tak powiem i było duże ryzyko.

  Dieta chorych na cukrzycę ciężarnych, nie szkodzi maleństwu, więc możesz ją zastosować zanim zrobisz obciążenie 75g glukozy. Ale z drugiej strony – wyjdzie inny cukier. Więc chyba lepiej jeść normalnie.
  Trzymam :Kciuki: aby wynik był dobry.

  #3928284

  ma-ma

  Zamieszczone przez besss
  ……Ale z drugiej strony – wyjdzie inny cukier. Więc chyba lepiej jeść normalnie.

  Też myślę że lepiej jeść normalnie a po wyniku jak trzeba będzie to przejdziesz na dietę. Przejście wcześniejsze na dietę dla cukrzyków może zafałszować wynik.  #3928285

  k-j

  Zamieszczone przez telimena
  Czy powinnam juz przejść na diete dla cukrzyków (posiłki co 2 godziny, unikanie soli, jabłek itp) przed badaniem czy dopiero po jego zrobieniu i odebraniu wyników – gdy wyjda źle?

  taka diete typowa dla cukrzyków na razie bym sobie odpusciła,ale zrezygnuj ze słodkiego jak na razie, a pózniej lekarz twój zadecyduje co dalej i ew wysle cie do poradni diabetologicznej

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close