czyzby błąd w ocenie wyników??????

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #31688

  gonia23

  Dziewczyny, moja mama wróciła ze szpitala z orzeczeniem toxoplazmozy w oczach. na gwałt zrobilis8my badania, zostala zuzia. my jestesmy zdrowi tzn. igm mamy ujemne. ja czytam dzis wyniki z karty wypisu mamy, a tam jak byk wartosc igm 0,11, patrze na mój wynik i jest to wartosc UJEMNA(OD 0 DO 0,9, 0,9 DO 1,1 TO WYNIK WATPLIWY, A OWYZEJ 1,1 TO WYNIK DODATNI). sprawdzalam jwednostki masy i zgadzaja swie, wiec do cholery o co tu chodzi????
  wyglada na to, ze nie sprawdzili norm i pochopnie postawili diagnoze!!!!!!!!!!!czy mozecie mi pomoc wyjasnic tą sprawę????

  Gosia i Zuzia ur. 26.04.2003

  #418796

  goha

  Re: czyzby błąd w ocenie wyników??????

  Gosiu. Moim zdaniem wynik 0,11 to poniżej 0,9 prawda?? Poza tym wykonując test obowiązują pewne normy i akurat to 0,11 to żaden wynik czyli wynik ujemny.
  Natomiast podwyższony wynik w klasie IgG świadczy o tym, że Twoja mama miała kiedyś kontakt z tokspolazmozą i nie koniecznie musi ona pochodzić od Twojego kota, mogła nabyć od innego zwierzęcia lub podczas jedzenia surowego mięsa (tatar). A ponieważ już toksoplazmozę przeszła, jest teraz na nią odporna, to tak jakby się zaszczepiła (albo podobnie jak w przypadku przechorowania różyczki czy ospy).
  A gdy akurat przechodzisz ostrą fazę zakażenia to wtedy masz podwyższony poziom przeciwciał w klasie IgM. Ale na szczęscie Was to nie dotyczy. A dla własnego spokoju przebadajcie kociaka i już.
  Pozdrawiam Was serdecznie

  GOHA i Dareczek 7 m-cy (02.04.03)  #418797

  gonia23

  Re: czyzby błąd w ocenie wyników??????

  Dziękuję za odowiedź. kociak był dziś zbadany, wynik będzie za kilka dni. W szpitalu na wypisie napisali, że jest to zapalenie gałki ocznej na tle toxoplazmozy, a jeśli nie ma czynnej toxo to skąd oni wzięli tą diagnozę???

  Gosia i Zuzia ur. 26.04.2003

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close