czyzby błąd w ocenie wyników??????

Dziewczyny, moja mama wróciła ze szpitala z orzeczeniem toxoplazmozy w oczach. na gwałt zrobilis8my badania, zostala zuzia. my jestesmy zdrowi tzn. igm mamy ujemne. ja czytam dzis wyniki z karty wypisu mamy, a tam jak byk wartosc igm 0,11, patrze na mój wynik i jest to wartosc UJEMNA(OD 0 DO 0,9, 0,9 DO 1,1 TO WYNIK WATPLIWY, A OWYZEJ 1,1 TO WYNIK DODATNI). sprawdzalam jwednostki masy i zgadzaja swie, wiec do cholery o co tu chodzi????
wyglada na to, ze nie sprawdzili norm i pochopnie postawili diagnoze!!!!!!!!!!!czy mozecie mi pomoc wyjasnic tą sprawę????

Gosia i Zuzia ur. 26.04.2003

2 odpowiedzi na pytanie: czyzby błąd w ocenie wyników??????

goha2003-11-13 19:52:57

Re: czyzby błąd w ocenie wyników??????

Gosiu. Moim zdaniem wynik 0,11 to poniżej 0,9 prawda?? Poza tym wykonując test obowiązują pewne normy i akurat to 0,11 to żaden wynik czyli wynik ujemny.
Natomiast podwyższony wynik w klasie IgG świadczy o tym, że Twoja mama miała kiedyś kontakt z tokspolazmozą i nie koniecznie musi ona pochodzić od Twojego kota, mogła nabyć od innego zwierzęcia lub podczas jedzenia surowego mięsa (tatar). A ponieważ już toksoplazmozę przeszła, jest teraz na nią odporna, to tak jakby się zaszczepiła (albo podobnie jak w przypadku przechorowania różyczki czy ospy).
A gdy akurat przechodzisz ostrą fazę zakażenia to wtedy masz podwyższony poziom przeciwciał w klasie IgM. Ale na szczęscie Was to nie dotyczy. A dla własnego spokoju przebadajcie kociaka i już.
Pozdrawiam Was serdecznie

GOHA i Dareczek 7 m-cy (02.04.03)

gonia232003-11-13 20:52:31

Re: czyzby błąd w ocenie wyników??????

Dziękuję za odowiedź. kociak był dziś zbadany, wynik będzie za kilka dni. W szpitalu na wypisie napisali, że jest to zapalenie gałki ocznej na tle toxoplazmozy, a jeśli nie ma czynnej toxo to skąd oni wzięli tą diagnozę???

Gosia i Zuzia ur. 26.04.2003

Znasz odpowiedź na pytanie: czyzby błąd w ocenie wyników???????

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Oczekując na dziecko
oddech w łonie???????
dZIEWCZYNKI ZAUWAŻYŁAM U SIEBIE COŚ DZIWNEGO, MIANOWICIE CZASEM PATRZĄC NA MÓJ BRZUSZEK WIDŻE JAK SIE REGULARNIE UNOSI, ZUPEŁNIE JAKBY NIUNIA ODDYCHAŁA, NIE JEST TO BICIE SERDUSZKA BO SEDUSZKO BIJE O
Czytaj dalej
Noworodek, niemowlę
szczepienie
Dziewczyny moj maly jest drugi dzien strasznie marudny po szczepionce ,zostawilam go na godzine z Michalem i musialam szybko wracac bo zaczal tak ryczec ,ze Michal byl przerazony. Do tego
Czytaj dalej