Gdy pepek sam nie odpadnie??

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)
 • Autor
  Wpisy
 • #75571

  anke77

  Jaś ma prawie 7 tyg. i nie odpadł mu pępek. Dostaliśmy skierowanie na konsultacje do chirurga. Prawdopodobnie bedzie miał podcięty ten kikut. Czy wiecie jak wygląda taki zabieg? Czy jest bolesny dla maleństwa? Zaczynam sie lekko martwic..

  Ania,Jerzyk i Jaś (04.01.06)

  #998424

  magducha

  Re: Gdy pepek sam nie odpadnie??

  A po porodzie go bolalo jak przecinali pepowine? :)))
  W ogole sie tym nie przejmuj. Konradowi tez dlugo nie odpadal kikucik pepowiny i po okolo 5 tygodniach pediatra go ucial zostawiajac tylko centymetr. Ten maly kawaleczek zasuszyl sie szybciutko i odpadl po tygodniu. Nie masz sie czym martwic 🙂

  Polecam Ci przemywanie spirytusem rektyfikowanym, bo bardzo silnie odwadnia, odradzam jakiekolwiek rozcienczanie (powszechnie polecane). Pilnuj tylko, zeby nie smarowac po skorze, bo sie podrazni i zmaceruje. My przemywalismy takim spirytusem od poczatku, gdyby nie to, pewnie mielibysmy kikucik ze dwa miesiace. Metoda ta jest stosowana w Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku, to nie moj pomysl, ale stosowalam i popieram.

  Pozdrawiam i zycze szybkiego odpadniecia 🙂

  Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)  #998425

  truskawa11

  Re: Gdy pepek sam nie odpadnie??

  A jak ten kikut wygląda? Jest zupełnie suchy? Nie ma wokół zaczerwienienia, nie sączy się coś z niego, nie pachnie brzydko, nie ma pod nim takich „ślimaczków”? Jeżeli nic z tego, co wymieniłam nie ma to możesz być spokojna. Wlewaj w pępek zwykły spirytus. Nie baw się w namaczanie go gazą czy patyczkami. Przechyl butelkę ze spirytusem i ostrożnie polej strumykiem kikut (zasłoń dolną część brzuszka, by spirytus nie poleciał między nózki). Możesz też kupić w aptece popularnie nazywany fiolet (nie pamiętam teraz poprawnej nazwy tego czegoś) i pędzluj kikut tym fioletem. Czasami kikut odpada dość długo i jeżeli nie ma niepokojących objawów dziwię się, że już kierują na konsultację do chirurga, ale do końca się na tym nie znam.

  Truskawa i Córcia

  #998426

  anke77

  Re: Gdy pepek sam nie odpadnie??

  Ten fiolet to gencjana . Robilismy ja najpierw, teraz 70%spirytusem.
  Bylismy dzisiaj u tego chirurga- podważył troche kikutka i jest teraz lepszy dostęp- ma sie teraz szybciej obkurczyc i w koncu odpasc!! Jesli tak sie nie stanie do przyszlego tygodnia to bedzie podcinal. Mam nadzieje ze odleci.
  pozdrawiamy

  Ania,Jerzyk i Jaś (04.01.06)

Postów wyświetlanych: 4 - od 1 do 4 (wszystkich: 4)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close