gonadotropina a test

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #33178

  frufelek

  W 12 dniu cyklu po braniu clo otrzymała zastrzyk z biogonadotropiny po dwóch dniach oczekiwanej miesiączki zrobiłam test i wyszedł pozytywny. Czy zastrzyk mógł mieć na to wpływ i jest to fałszywy alarm? Bardzo proszę o odpowiedż.

  #438036

  agahh

  Re: gonadotropina a test

  Musze sie przyznac ,ze pierwsze slysze o takim zastrzyku.Nie pomylilo ci sie z pregnylem na pekniecie pecherzka.Na zdrowy rozum biorac, gonadotropiny sa hormonami , w ktore wchodzi lh i fsh wiec po co jeszcze one do stymulacji clo.Jesli jest taki zastrzyk to znaczy,ze clo nie dzialalo?.Moglabys napisac nazwe handlowa tego zastrzyku i jego dzialanie

  wiesiolek.castagnus.witB.E
  temperaturki aguski  #438037

  frufelek

  Re: gonadotropina a test

  Dziękuję za zainteresowanie jestem po raz piewszy na forum. nazwa tego leku to Biogonadyl czy mógł mieć wpływ na wynik testu?

  #438038

  agahh

  Re: gonadotropina a test

  no to juz wiecej mi mowi.tu skopiowalam sobie wszystko o tym zasrzyku

  Sposób działania Biogonadyl zawiera hormon żeński gonadotropinę łożyskową. Hormon ten znajduje się w moczu kobiet ciężarnych. Gonadotropina powoduje rozwój ciałka żółtego w jajniku oraz stymuluje produkcję androgenu – hormonu męskiego.
  Zastosowanie U kobiet leczenie bezpłodności spowodowanej brakiem jajeczkowania lub zakłóceniami w jajeczkowaniu. Gonadotropinę podaje się wtedy łącznie z innym hormonem – menotropiną.
  U mężczyzn – w niedostatecznym wydzielaniu gonadotropiny oraz opóęnionym dojrzewaniu, a także we wnętrowstwie, tj. nieprawidłowym umiejscowieniu jąder (kryptorchizm).
  Ostrzeżenie Leku nie stosuje się w nowotworach o podłożu androgenicznym, jak np. nowotwór stercza. Pacjenci cierpiący na choroby serca, nerek, podwyższone ciśnienie, migrenę lub padaczkę powinni powiadomić o tym lekarza przed rozpoczęciem kuracji gonadotropiną.
  Działania niepożądane Większość działań ubocznych w leczeniu złożonym (gonadotropina + menotropina) u kobiet wynika z nadmiernej stymulacji jajników (20%).
  Efekt ten zależy od indywidualnej wrażliwości pacjentek na preparat.
  1/100- Ból, wysypka, obrzęk lub nadwrażliwość w miejscu iniekcji. Powiększenie jajników, obrzęk jajników (cysta). Mdłości, wymioty.
  1/1000- Gromadzenie się wody w jamie brzusznej, gromadzenie się wody w płucach. Ciąża mnoga.
  <1/1000- Zakrzepy krwi.
  Działania uboczne u mężczyzn – gromadzenie się wody w organizmie, powiększenie gruczołów sutkowych, nadwrażliwość sutków.
  Dawkowanie Dawkę ustala lekarz. Zastrzyki wykonuje wyłącznie służba zdrowia, która udziela bliższych informacji o leku. Leczeniu powinna towarzyszyć dokładna kontrola laboratoryjna surowicy oraz moczu pacjentów.

  Wiec wydaje mi sie ,ze moze miec jakis zwiazek z pozytywnym testem.Teraz tylko czy falszywym czy jednak prawdziwym ale tego dowiesz sie chyba za pare dni na usg

  wiesiolek.castagnus.witB.E
  temperaturki aguski

  #438039

  frufelek

  Re: gonadotropina a test

  Bardzo dziękuję za odpowiedż i serdecznie pozdrawiam.

  #438040

  anita200

  Re: gonadotropina a test

  Po 14 dniach od podania tego zastrzyku nie wpływa on już na wynik zrobionego testu ciążowego.A więc , kochana, jesteś w ciąży , gratuluję!!!!!!!!!!  #438041

  frufelek

  Re: gonadotropina a test

  Dzięki serdeczne jesteś pierwszą osobą z gratulacjami więc będę to długo pamiętać.

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close