Jak wybrać nianię dla maluszka?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #113391

  anetulak

  Witam Rodziców!

  W końcu nadchodzi ten moment, że decydujemy się na znalezinie opiekunki. Okazuje się to nienajłatwiejsze. W tak dużym mieście jak Kraków, mamy dużo kandydatek na opiekunkę do dziecka, jednak ich wiedza, umiejętności i cechy charakteru prezentują całe spektrum. Jak zatem dokonać trafnego wyboru?

  My specjalizujemy się w wyszukiwaniu najlepszych opiekunek, a oto garść wskazówek, czym się kierujemy w wyborze kompetentnej niani.

  W pracy niani główną rolę odgrywają jej umiejętności interpersonalne. Jedną z pierwszoplanowych cech stanowi empatia. Jest to zdolność wyobrażenia sobie emocji występujących u drugiej osoby i wczucia się w położenie, w jakim ona się znajduje. Dziecko uczy się dopiero nazywać swoje potrzeby i przekazywać swoje odczucia w społecznie przyjęty sposób. Umiejętność trafnego odczytywania przez nianię sygnałów wysyłanych ze strony dziecka jest szczególnie istotna przy małych dzieciach, które komunikują się głównie pozawerbalnie: poprzez płacz, krzyk, ruchy, mimikę. Kolejną ważną zdolnością interpersonalną każdej opiekunki jest komunikatywność. Opiekunka powinna być nie tylko sprawna w odbieraniu i nadawania komunikatów międzyludzkich, ale także niezmiernie istotne jest, by potrafiła dostosować się do swojego małego odbiorcy. Musi porozumiewać się z nim za pośrednictwem prostego języka, dla niego zrozumiałego, używać ciepłych sformułowań, ale bez niepotrzebnego udziecinniania, zdrabniania etc. Warto pamiętać, że zakres słownictwa opiekuna buduje bogactwo słownika dziecka.
  Mamy często uznają, że największe znaczenie ma ciepło osobiste opiekunki. Zgadzamy się z tym, zauważając że jest to pogodne nastawienie do świata, energia i subtelność w kontakcie – tak cenione przez dzieci.
  Przy opiece nad niemowlętami najważniejszą rolę grają czynności pielęgnacyjne. Zatem niania zajmująca się maluszkiem wykazuje w swojej pracy dużo uważności, spostrzegawczości. Liczy się także ukończony kurs pierwszej pomocy. Mama zostawiając dziecko pod opieką niani musi mieć pewność, iż jest ono bezpieczne, w pełni zadbane. Gdy opiekunka zapewni dziecku bezpieczeństwo i właściwą opiekę, tworzy możliwości aktywnego działania. Sprytna niania jest w stanie dostarczyć nawet bardzo małemu dziecku wiele wartości edukacyjnych.

  [edytowano reklamę]

  Pozdrawiam!

  #5152730

  sonka78

  Witam,
  Sama jestem mamą i lada chwila stanę przed dylematem pozostawienia małego pod dobrą opieką. Zależy mi na osobie pełnej ciepła ale i pewnych zasad, osobie, której będę mogła spokojnie powierzyć moje dziecko na te kilka godzin dziennie.
  Ciężka decyzja, ale artykuł na pewno pomocny.
  Jakie są teraz orientacyjne wynagrodzenia dla niań, np w Krakowie?  #5152731

  firefly

  Zamieszczone przez sonka78
  Jakie są teraz orientacyjne wynagrodzenia dla niań, np w Krakowie?

  Dobre pytanie. Też mnie to będzie dotyczyć lada chwila… Tylko że w Gdańsku. Ile się teraz płaci niani?

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close