JESTEM W SZOKU

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #59378

  eli

  Czytałyście dziś super expres????
  Może ten artykuł???
  Lek wycofany, reklama też
  Wycofany z aptek preparat pregestimil nadal jest reklamowany w Internecie – alarmowaliśmy w środowym „Super Expessie”. Reakcja Doroty Duliban, głównego inspektora farmaceutycznego, była błyskawiczna – tego samego dnia nakazała producentowi wycofanie reklamy leku.

  Po zażyciu pregestimilu – preparatu stosowanego w leczeniu dietetycznym niemowląt – zmarło we Francji dwoje niemowląt. Tymczasem polska filia producenta leku – firmy Mead Johnson – zamiast ostrzegać pacjentów i namawiać ich, aby oddawali preparat do aptek, nadal zachwalała go na stronach internetowych: „Pregestimil – szybki powrót do zdrowia”. Złamano prawo farmaceutyczne, które zabrania reklamowania leków dostępnych wyłącznie na receptę!

  – Nie chcemy paniki, dlatego informowaliśmy lekarzy, a nie pacjentów – usłyszeliśmy od przedstawiciela producenta. – Osobą, która ma stały, bezpośredni kontakt z matką, podającą dziecku preparat pregestimil, jest lekarz. To on w kompetentny sposób może poinformować o wycofaniu leku z rynku oraz dobrać odpowiednią dietę zastępczą.

  Tymczasem w praktyce bywało na odwrót – to matki informowały zaskoczonych lekarzy, że pregestimil jest wycofywany z aptek. Po decyzji nadzoru farmaceutycznego producent leku natychmiast usunął niedozwoloną reklamę z Internetu.

  autor: Leszek Kraskowski

  Moje dziecko przyjmowało pregestimil, lekarka się upierała aby to dostawał a ja postanowiłam go od tego odstawić.
  Dobrze że kobiety mają przeczucia, wiadomo co by się stało??!!!!!

  Eli i Miłoszek(26.07.2004)

  #757799

  kamelia

  Re: JESTEM W SZOKU

  WŁAŚNIE PRZEDWCZORAJ PISAŁAM O TYM PREPARACIE…

  Kamelia i Michałek 14.08.2003  #757800

  natinka

  Re: JESTEM W SZOKU

  Nati i Kamilka 05.04.04

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close