JESTEM W SZOKU

Czytałyście dziś super expres????
Może ten artykuł???
Lek wycofany, reklama też
Wycofany z aptek preparat pregestimil nadal jest reklamowany w Internecie – alarmowaliśmy w środowym “Super Expessie”. Reakcja Doroty Duliban, głównego inspektora farmaceutycznego, była błyskawiczna – tego samego dnia nakazała producentowi wycofanie reklamy leku.

Po zażyciu pregestimilu – preparatu stosowanego w leczeniu dietetycznym niemowląt – zmarło we Francji dwoje niemowląt. Tymczasem polska filia producenta leku – firmy Mead Johnson – zamiast ostrzegać pacjentów i namawiać ich, aby oddawali preparat do aptek, nadal zachwalała go na stronach internetowych: “Pregestimil – szybki powrót do zdrowia”. Złamano prawo farmaceutyczne, które zabrania reklamowania leków dostępnych wyłącznie na receptę!

– Nie chcemy paniki, dlatego informowaliśmy lekarzy, a nie pacjentów – usłyszeliśmy od przedstawiciela producenta. – Osobą, która ma stały, bezpośredni kontakt z matką, podającą dziecku preparat pregestimil, jest lekarz. To on w kompetentny sposób może poinformować o wycofaniu leku z rynku oraz dobrać odpowiednią dietę zastępczą.

Tymczasem w praktyce bywało na odwrót – to matki informowały zaskoczonych lekarzy, że pregestimil jest wycofywany z aptek. Po decyzji nadzoru farmaceutycznego producent leku natychmiast usunął niedozwoloną reklamę z Internetu.

autor: Leszek Kraskowski

Moje dziecko przyjmowało pregestimil, lekarka się upierała aby to dostawał a ja postanowiłam go od tego odstawić.
Dobrze że kobiety mają przeczucia, wiadomo co by się stało??!!!!!

Eli i Miłoszek(26.07.2004)

Noworodek, niemowlę
ja zapale swieczke - nie mam nastroju na zabawy
jestem w domciu ze swoimi kochanymi mezczyznami i nie bede sie bawic.. jakos nie moge w tym roku..!! Jestem szcesliwa bo mam cudowna rodzine ale po tym co sie stalo ostatnio
Czytaj dalej
Karmienie
czy wystarczająco mleka
wiecie co nie wiem, czy Radek je wystarczającą ilość mleka - tylko cycowe je bo innego nie akceptuje (próbowalismy bebilon pepti a ost. kupiłam sojowe - skaza) i wogóle czy
Czytaj dalej