konflikt serologiczny

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)
 • Autor
  Wpisy
 • #15321

  iwoonka

  Słyszałyście o tym? Jeśli mam grupę krwi A Rh – , a mój mąż B Rh+ , to możliwe jest,że do tego konfliktu dojdzie w czasie ciąży. Jego wynikiem może być obumarcie płodu w macicy bądź urodzenie martwego dziecka. Czy tak musi być?

  #224362

  riiba

  Re: konflikt serologiczny

  tam cośkolwiek jest o konflikcie, a także chyba o innych rzeczach związanych z ciążą itd.
  Może spojrzysz i coś tam będzie przydatne dla Ciebie z tych info.
  Pozdrówka.  #224363

  cindy

  Re: konflikt serologiczny

  Ja mam właśnie czynnik RH – , a mój mąż RH +.
  Z tego co wiem, to zagrozona jest druga ciąża, dlatego podaje się jakieś przeciwciała, aby zapobiec konfliktowi. Tyle wyczytałam, ale konkretnej wiedzy na ten temat nie mam.

  SYLWIA ZAWSZE UŚMIECHNIĘTA STARAJĄCA SIĘ

  #224364

  kasiafl

  Re: konflikt serologiczny

  NIC NIE MUSI !!!!!!
  To, o czym piszesz, to jeszcze nie KONFLIKT, tylko
  NIEZGODNOŚĆ serologiczna – konflikt może, ale nie musi wystąpić. A jeśli już – to przy drugiej ciąży.
  Pierwsze dziecko rodzi się zdrowe, z nastepnym mogą być problemy ze względu na to, ze organizm matki wytwarza przeciwciała, które przenikają przez łożysko do krwiobiegu dziecka (przy pierwszej ciąży jest to minimalne).
  Po pierwszym porodzie podaje się też szczepionkę – immunoglobulinę, która zapobiega wytwarzaniu przeciwciał podczas następnej ciąży.
  Sam fakt, ze ojciec ma Rh+ nie przesadza jeszcze o wystapieniu konfliktu Rh. Jezeli ojciec jest heterozygota w tym genie, to ryzyko, ze dziecko bedzie mialo Rh+ (a wiec ze wystapi niezgodnosc) jest tylko 50%. Jezeli matka ma Rh-, a ojciec Rh+, to nadal jest mozliwe, ze dziecko bedzie miec Rh- i konfliktu nie ma.

  #224365

  gosik

  Re: konflikt serologiczny

  Ja równiez słyszałam, że 1 ciąza jest bezpieczna i dopiero orzy drugiej mogą wystąpić problemy. Choć pewnie nie zawsze, bo mam znajomą która urodziła 2 synów a o konflikcie dowiedzieli sie przypadkiem duuużo później.
  Pozdrawiam
  Gosia

  #224366

  renia

  Re: konflikt serologiczny

  Ja mam Rh-, maz +, dzieci maja -. Nie jest tak zle, jesli macie niezgodnosc krwi, to po porodzie, jesli dziecko bedzie mialo +, dostaniesz zastrzyk.


  Renia
  mama Asi (listopad 1999) i Ani (listopad 2001)  #224367

  achen

  Re: konflikt serologiczny

  Jeżeli chdzi o niezgodność rh to ja mam dopiero jaja…… po poronieniu przyszła położna i powiedziała że teraz mi poda immunoglobulinę ……. tak mi się wydaje bo byłam wtedy po głupim jasiu i nie bardzo wiedziałam co się dzieje…….wypisali mnie, po miesiącu trafiłam znowu do szpitala innego (bo okazało się że to był zaśniad) ……….. pokazuję im wypis ………i okazuje się że nie podano mi immunoglobuliny ! ……. ja twierdzę że mi podali , mój lekarz z pierwszego szpitala też chociaż nie było go przy tym ale tak naprawdę niewiadomo !!!!!!!!!!!!!!!!!! (mam nadzieję że mi podali i zapomnieli wpisać bo jak nie to co?!!!!!!!!!!!!!!! )

  achen
  http://www.fertilityfriend.com/home/21ccb

  #224368

  kasiafl

  Re: konflikt serologiczny

  Achen!
  Niewiem jak u Ciebie ale ja musiałam czekać na immuglobulinę. Najpierw pobrano mi krew i dopiero następnego dnia dostałam zastrzyk w pupe. Tak od razu po zabiegu to nie zdążyli by chyba jej zrobić…..
  Ale to chyba łatwo sprawdzić czy masz przeciwdziała… przez badanie krwi.

  #224369

  monka

  Re: konflikt serologiczny

  Konflikt jest niebezpieczny przy drugiej ciąży (zostają przeciwciała) i po prostu dostaniesz zastrzyk po pierwszej i wszystko będzie w porządku. Apropo konfliktu, to ja całeżycie myślałam, że mam Rh- i konflikt z mężem i dopiero po poronieniu się okazało, że ja mam Rh+ i musiałam zmienić myślenie o sobie.

  #224370

  achen

  Re: konflikt serologiczny

  No widzisz nikt mi nie mówił że to można tak sprawdzić i nie sprawdzali !!!!!!! Mi na początku też mówili że muszę poczekać na immunoglobuulinę a potem się niby od razu znalazła! A to oni ją robią? Myślałam że to jakiś gotowy lek czy coś takiego!

  achen
  http://www.fertilityfriend.com/home/21ccb  #224371

  kasiafl

  Re: konflikt serologiczny

  Nie nie….. z tego co wiem, to oni ją robią z twojej krwi. Po to ją wcześniej pobierają. Zresztą poczytaj sobie…. –

Postów wyświetlanych: 11 - od 1 do 11 (wszystkich: 11)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close