Konkurs – Świąteczne opowieści od Lidla

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 26)
 • Autor
  Wpisy
 • #111179

  konkursy

  Wygraj Świąteczne audiobooki dla całej rodziny – wyjątkowy zestaw bajek czytanych przez Krzysztofa Kowalewskiego i Agnieszkę Suchorę.

  Bajki związane ze świętami i zimową porą są szczególnie piękne. Lubimy je czytać naszym pociechom, wspominając jednocześnie czasy, w których jako dzieci słuchaliśmy ich z wypiekami na twarzy. W przedświątecznej gorączce przygotowań rodzice nie zawsze mają możliwość czytania dzieciom ulubionych bajek. Dlatego mamy dla was specjalną limitowaną kolekcję trzech zimowych bajek w formie audiobooka czytanych przez Krzysztofa Kowalewskiego przy wsparciu Agnieszki Suchory. Ich głosy wyczarują świąteczną atmosferę nie tylko w czasie świąt Bożego Narodzenia.
  Mądrość i przesłanie zawarte w starych, dobrze znanych baśniach są zawsze aktualne ? warto więc do nich powracać, a dzieciom pomagać w rozwijaniu wyobraźni i wrażliwości.

  Lidl dla naszych użytkowników ufundował 10 zestawów nagród. W skład każdego zestawu wchodzą 2 audiobooki. Do wyboru mamy 3 tytuły: „Opowieść wigilijna”, „Dziadek do orzechów” lub „Baśnie Andersena”.

  Jeśli chcesz wygrać zestaw dwóch audiobooków wystarczy, że w tym wątku konkursowym zamieścisz w kilku zdaniach (max. 10) wypowiedź na temat:

  Bohaterem której świąteczno-zimowej opowieści chciałabyś/chciałbyś zostać i dlaczego?

  Przeczytaj
  Na odpowiedzi czekamy od 20 grudnia do 1 stycznia.

  Uwaga
  Zestaw dwóch różnych audiobooków dobierany jest losowo. Do wyboru mamy 3 tytuły: „Opowieść wigilijna”, „Dziadek do orzechów” lub „Baśnie Andersena”.

  Więcej o konkursie dowiesz się

  #4998957

  asik

  Jak byłam małą dziewczynką tata, zwłaszcza jak byłam chora, opowiadał mi różne bajki i baśnie.
  Jedną z moich ulubionych była „Pani Zima” braci Grimm.
  Sama chciałam być jak ta dobra i piękna córka, która każdemu pomoże w potrzebie
  wyjmie upieczone bochenki chleba z pieca,
  strząśnie dojrzałe jabłka z jabłoni,
  pomoże Pani Zimie w prowadzeniu domu.
  Dzięki tej baśni wierzyłam, że warto być dobrym,
  że dobro, które dajemy innym zawsze do nas powraca,
  że warto innych traktować w taki sposób jaki sami byśmy chcieli być traktowani.
  Będąc dzieckiem to było takie łatwe – wierzyć, że wystarczy być dobrym a i świat będzie nas dobrze traktował
  Później dorosłam, wiem że nie zawsze to się sprawdza
  ale i tak miło zrobić coś dobrego dla innych, nawet jeśli nie spotka nas za to „nagroda”
  to i tak robi się lekko i ciepło na sercu i to wystarcza 🙂  #4998958

  anikana13

  Dziewczynka z zapałkami

  Ja jak byłam małą dziewczynką bardzo lubiłam ?Dziewczynkę z zapałkami? . W baśni tej ukazane są marzenia małej, biednej dziewczynki oraz wiele realnych i smutnych wydarzeń, które także dzieją się niestety w rzeczywistym świecie. Baśń ta jest wzruszająca oraz uczy dobroci oraz wrażliwości na cierpienie innych ludzi. Chciałabym być właśnie taką Dziewczynką z zapałkami i mieć odwagę aby marzyć! Moja mała córeczka zbliża się do wielu w którym dzieci zaczynają z zaciekawieniem słuchać bajek. Wiem że właśnie ta baśń będzie jedną z pierwszych którą usłyszy!

  #4998959

  robrojka

  Chciałabym być Gerdą z bajki o „Królowej Śniegu”. Ta opowieść budziła i budzi we mnie sprzeczne uczucia…Ale fascynacja przewyższa wszelkie inne!
  Przyznam szczerze, że w dzieciństwie ta historia była dla mnie dosyć przerażająca: ta straszna, zimna królowa, Kaj, który w przeciągu chwili staje się innym chłopcem z iskrami zła w oczach, droga Gerdy przez zaśnieżony, lodowaty świat… Dosłownie było mi zimno, kiedy oglądałam lub czytałam tę baśń!
  Z drugiej jednak strony Gerda i jej bohaterskie czyny w drodze do Kaja, jej odwaga, upór i miłość do brata zawsze wzbudzały we mnie podziw! Chciałam być taka jak ona – mała dziewczynka, a odważniejsza niż niejeden dorosły! Tak – to była moja bohaterka!
  Jestem ciekawa, czy gdybym mogła wcielić się w jej rolę w tej niezwykłej historii, potrafiłabym być tak konsekwentna, silna i brawurowa jak ona!

  #4998960

  justi0510

  Jeżeli miałabym okazję wcielić się w postać bohatera świąteczno-zimowej opowieści to byłaby to Klara z „Dziadka do orzechów”. Moja babcia uwielbiała tą opowieść i zarazem sztukę baletową i kiedy byłam małą dziewczynką często ją z nią czytałam i oglądałam. Pamiętam, że już wtedy marzyłam o tym, by być w przyszłości szczupła i wiotka i zostać primabaleriną, lecz z upływem lat i niestety przybywających kilogramów musiałam pożegnać się z tym moim głęboko skrywanym marzeniem, ale i tak kocham balet i jeśli będę mieć córkę to również zarażę ją tą miłością. Historia 7-letniej Klary jest pełna magii i przemawia do wyobraźni, dlatego właśnie chciałabym odkryć ten tajemniczy świat i znowu przenieść się w barwną krainę dziecięcych marzeń i snów uciekając przed szarą rzeczywistością…

  #4998961

  mamaa26

  Nadzwyczajny czar Dziewczynki z zapałkami

  Bajki zimowe jak i inne bajki odegrały w moim życiu ważną rolę.Wieczorne czytanie bajek przez moją mamę na całe życie utknęło w mojej pamięci.Teraz z kolei czytam te zaczarowane zimowe bajki moim dzieciom.Jaką postacią z zimowych bajek chciałabym zostać?
  Myślę że chciałabym być dziewczynką z zapałkami.Ta bajki najbardziej utknęła w mojej pamięci, byc może dlatego że była troche smutna i miała nieszczęśliwe zakończenie.Ale pomimo tego smutnego końca miała była to też bajka pełna dobroci, bo dziewczynka pomimo zimna, głodu zachowała dobre serduszko i starała się sprzedać wszystkie zapałki.jednak pomimo głodu i zmęczenia dziewczynka nie była nieszczęśliwa.Zapalając zapałki widziała przecież stół nakryty białym obrusem,innym razem ukazała sie piękna choinka.Na końcu zobaczyła tez swoją babcię.Do dnia dzisiejszego wspominając i czytając tą bajkę kręci mi się łza w oku i dlatego chyba tak bardzo polubiłam tą biedną małą dziewczynkę i chciałabym nią zostać.  #4998962

  anusia12346

  kojarzycie rudolfa z czerwonym noskiem 🙂 RENIFERKA ?
  taaak nim chciałabym zostać 🙂 mimo tego że najpier nie może znalesc uznania u ruwiesników i jest wyśmiewany zazdroszczę mu jego niezapomnianych przygód tego że poznaje świętego mikołaja i jest jego pomocnikiem:)ma cudny czerwony święcący nosek 🙂 może i jest inny niż wszyscy ale czy to coś złego nie w tym przypadku jest to piękne 🙂 rudolf jest dobry i cudny 🙂

  #4998963

  chopkola

  Zdecydowanie moją świąteczną faworytką jest Cindy Lou z opowieści o Grinchu.Mała uwierzyła,że da radę sprawić,aby zielony drań pokochał Święta i stał się dobry.Najbardziej podoba mi się postać dziewczynki nie dlatego,że jej plan się powiódł,ale z powodu wiary w ludzi,tej dziecięcej,czystej ufności,że świat nie jest zły i każdego można zmienić.
  Drugi pozakonkursowy ale trudno mi o nim nie napisać bohater większości świątecznych opowieści-Mikołaj:Hura!::Hura!:

  #4998964

  anulka82

  Mnie zawsze podobała się „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa, słuchając opowieści taty zawsze wpadałam w zachwyt i strach przed duchami Świąt. Zarazem byłam pod wrażeniem tego że dzięki mim Scroog’e tak diametralnie zmienił podejście do świąt i ludzi a jednocześnie czułam jako mała dziewczynka strach przed nimi, ale po latach stwierdzam, że chciałabym zmieniać świat i ludzi żeby byli lepsi, chciałabym otwierać ludziom serca i oczy na sprawy innych.

  #4998965

  gosiatko81

  Mnie zawsze fascynowała Gerda z baśni Andersena ” Królowa Śniegu”. Pokazała mi, że jeśli w coś się wierzy, to warto walczyć o to do końca, mimo przeciwności losu i „płynięcia ” pod prąd. Bajka pokazała mi też prawdę, że dobro zwycięża i nigdy nie możemy dać się złu i że na prawdę warto walczyć o drugiego człowieka. Zawsze się zastanawiałam czy ja bym była gotowa wyruszyć w taką podróż i czy moi bliscy, też by mnie ratowali, jakby zaszła taka potrzeba. Na szczęście nigdy nie musiała się o tym przekonać, bo co inne są deklaracje, a co innego czyny.

  PS. mam w domu „Dziadka do orzechów” i ten audiobook jest genialny, moja córka na okrągło chce go słuchać 🙂  #4998966

  robrojka

  Czyżby wszystkie odpowiedzi były nagrodzone?:)

  #4998967

  smoki

  Tak!! Wszystkie odpowiedzi zostały nagrodzone:)
  Gratuluję i wysyłam do laureatów wiadomość prywatną z dalszymi instrukcjami.  #4998968

  gosiatko81

  ale fajnie 🙂 to się córka ucieszy, wiem że nagrody wysyłane sa losowo, ale jakby dało radę bez „Dziadka do orzechów” to byłoby super bo tą w domku mamy i chętnie posłuchalibyśmy pozostałych :)))) A Dziadka wszystkim polecam 🙂

  #4998969

  mamaa26

  hurra , ale fajnie, z niecierpliwością czekamy na książeczki :Hura!:

  #4998970

  mamaa26

  hmmm, a kiedy będą wysłane książeczki? bo moja córcia nie może się już ich doczekać.:)

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 26)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close