Kot a dziecko

Jak już pisałam niedawno odeszła nasza kotka. Postanowilismy że weźmiemy nowego no i dziś wieczorem przyniosłam małego ślicznego czarnego kocurka ale nie jest to żaden rasowy kotek tylko taki zwykły dachowiec który mieszkał w szopie z mama i rodzeństwem. Gabi gdy go widzi to pokazuje palcem i śmieje się ale nie daje mu go dotykać bo boję się że ten kotek może mieć jakiś zarazki albo może robaki. Sama po zabawie z kotkiem od razu myje ręce bo boję się że jak nie umyje a poźniej bede zajmowac się Gabim to moze sie mu coś stać. Więc mam takie pytanie Jak przygotować kotka do mieszkania z małym dzieckiem? Może trzeba zaszczepić ale od czego? Co z odrobaczaniem? (na oko kotek ma około dwa miesiące) A co z zaraskami? Słyszałam że dzieci nie powinny przebywac z kotami. Hm jak wcześniej była nasza kotka to się nawet nad tym nie zastanawaiałam. Prosze o odpowiedzi.

Julia i Gabi (01.04.2004)

2 odpowiedzi na pytanie: Kot a dziecko

justborn2005-08-27 23:24:02

Re: Kot a dziecko

kota szczepi się na kilka chorób, między innymi na wściekliznę. odrobacza się regularnie. dobry weterynarz o wszystkim Ci powie i założy kotu książeczkę zdrowia.

kiedy kot osiągnie pewien wiek dobrze byłoby go/ją wykastrować/wysterylizować. zapobiegnie to uciążliwym rujom czy ucieczkom kota na amory do kotki sąsiadów.

nie słyszałam o jakichkolwiek przeciwwskazaniach do przebywania dziecka z kotem, chyba, że ma ono silną alergię na kocią sierść lub wydzielinę z gruczołów łojowych. mam 2 koty i Kuba bawi się z nimi rewelacyjnie…

mloda2005-08-28 16:31:31

Re: Kot a dziecko

IDźcie z kotki9em od razu do weterynarza, odrobaczy go, zobaczy czy nie jest chory, sprawdzi płeć, można kota szczepić, ja szczepiłam mojego kota raz na rok, jest to szczepionka przeciw różnym kocim chorobom, kosztuje 60 zł moze teraz troche wiecej.
Szczerze mówiąc ja nie słyszała zeby dzieci nie chowały sie kotami, dlaczego miałby sie nie chować?? My mamy kotke i ciesze sie ze mój synek wychowuje sie ze zwierzatkiem.
Z tymi zarazzkami to jest różnie jak kotek wychodzi na dwór to trzeba uwqażać, bo nie wiadomo gdzie był. Mój kot nie wychodzi na dwór, poniewaz mieszkamy w blokach, wiem ze jest czystym kotem, wiec pozwalam mojemu dziecku głaskać go i nie lece od razu do łazienki zeby myc rece. Ale dopóki nie pokażesz kota lekarzowi nie pozwalaj dziecku go dotykać, bo to róznie bywa.
pozdrawiamy

Młoda i Mateuszek

Znasz odpowiedź na pytanie: Kot a dziecko?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Tematy, których nie znalazłam w forum
Jak rozwiązać problem?
Mam problem z ustaleniem zasad dotyczących przejścia z urlopu macierzyńskiego płatnego na bezpłatny. U mnie w gminie twierdzą,że Zus płaci pracodawca i daje mi zgodę na taki urlop, a koleżanka,
Czytaj dalej
Jedno- i dwulatki
Będzie ciężka noc?
Odstawiliśmy Adzie jej przyjaciela - dydusia...Tatuś ją usypiał przez godzinę bo płakała za smoczkiem...Trzymajcie kciuki żeby szybko zapomniała o dydku[img]/images/forum/icons/wink.gif[/img] A stało się to w sposób nagły - była niegrzeczna i
Czytaj dalej