Na wychowawczym i w ciąży?

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)
 • Autor
  Wpisy
 • #42899

  krzemianka

  Moze któraś z Was orientuje się jak to jest…
  Jestem na wychowawczym i dostaję te marne 300 zł z groszami. I ostatnio kuzynka powiedziała mi, że jeśli jestem w ciąży, to mogę przerwać wychowawczy i iść na zwolnienie lekarskie. A wiadomo – L4 w ciąży to płatne 100%.
  Byłaby to ogromna różnica w naszym domowym budżecie…
  Można tak zrobić, czy to zbyt nieucczciwe? Nie wiem, co robić…


  A, Igor ( 8,5 m.) i ? (18.08.04)

  #561498

  awkaminska

  Re: Na wychowawczym i w ciąży?

  nie wiem jak z przerwaniem i odrazu isciem na L4 bo wkoncu za smo bycie w ciazy nie przysluguje zwolnienie. ale teoretycznie…. mozesz napisac do pracodwwcy podanie, ze rezygnujesz z urlopu, wrocic do pracy i zaraz isc na zwolnienie tylko przez pierwsze 30 dni placi pracodawca a potem ZUS. zadzwon do PIPy to Ci powiedza, bo nie jestem pewana czy jesli wtrakcie wychowawczego rodzsz kolejne dziecko czy przysluguje Ci urlop macierzynski i pieniadze z niego? moze lepiej rzeczywiscie miec w nosie pracodawce, wrocic do pracy na kilka dni i isc na zwolnienei, bedzie to troche grubymi nicmi szyte ale czy nie najlepsze rozwiazanie?

  Agnieszka mama Jagody(09-10-97) i Kamili(03-04-03)  #561499

  piechotka

  Re: Na wychowawczym i w ciąży?

  Prawde powiedziawszy nie wiem jak to jest – czy można czy też nie. Wydaje mi się, że tak. W końcu zawsze masz prawo zmienic decyzję i nikt nie ma prawa Cię pytać o powód. A czy to uczciwe? A czy skracanie urlopów macierzyńskich jest uczciwe? Zyczę Ci powodzenia i dużo zdrowka.

  Ania+(10.01.2004) (12.04.2001)

  #561500

  daga25

  Re: Na wychowawczym i w ciąży?

  Niestety ci nie pomogę… Powiem tylko, żebys się nie zadręczała, czy to jest uczciwe, czy nie. W jakim kraju żyjemy, tak się zachowujmy. Dlaczego my mamy np. wyrzuty sumienia, a inni po nas jeżdżą jak po łysej kobyle. Niestety żyjemy w takich czasach, w których trzeba pozbyć sie skrupułów. Trzeba mysleć tylko o sobie i jeśli jest możliwość skorzystania, to trzeba korzystać 🙂

  Daga i Zuzanka 10 m-cy

  #561501

  barkus

  Re: Na wychowawczym i w ciąży?

  Nie wiem jak to jest z tym zwolnieniem, ale na pewno przysługuje Ci urlop macierzyński i związana z nim większa kasa niż na wychowawczym.Ale…musisz wiedzieć że jeśli urodzisz drugie dziecko będąc na wychowawczym to na to 2 przysługuje Ci tylko 16 tygodni macierzyńskiego a nie 18- tak jakbyś urodziła…poza wychowawczym. Ja urodziłam właśnie w czasie wychowawczego- nie zastanawiałam się na tym czy ewentualna rezygnacja z wychowawczego byłaby uczciwa czy nie,bo żyjemy a anty rodzinnym kraju i w nosie mam tych co rządzą z wysokich stołków , odbierają nam kasę a sami żyją ponad stan.Obawiałam się po prostu kontroli z ZUSu.Dobrze wiesz co teraz wyprawiają…a wiadmo, że będąc na zwonieniu w ciąży mimo zwolnienia „może chodzić” powinnaś być raczej w domu. A jak siedzieć w domu, gdy trzeba wyjść na spacer, na zakupy z drugim dzieciaczkiem? Lepiej poradź się kogoś kto się na tym zna- z jakiegoś dziłu kadr itp.Pozdrawiamy-


  Basia+Julia(17.04.02) + Bartuś(21.10.03)

  #561502

  Anonim

  Re: Na wychowawczym i w ciąży?

  żeby móc korzystać z płatnego 100% L4 po przerwaniu urlopu wychowawczego musisz przepracować miesiąc;

  [i]Ewa i Krzyś (15 mies.)  #561503

  o-d

  Re: Na wychowawczym i w ciąży?

  no własnie – musiałabyś napisac prośbę o przerwanie urlopu wychwawczego i wrócić do pracy… oczywiście zaraz potem mogłabys iść na zwolnienie, ale Ewa pisze, że musisz najpierw przepracować miesiąc, zeby bylo 100% płatne – tego nie wiem, ale pewnie tak jest.
  Moim zdaniem to jest do „przeprowadzenia”, jeśli nie chcesz już wracać do tej pracy, bo pracodawca mógłby CIę zwolnić po zakończeniu wszelkich macierzyńskich itd.

  A jak jesteś na urlopie wychowawczym przysługuje Ci zasiłek macierzyński z tytułu urodzenia dziecka – 16 tygodni (bo ZUS obcina 2 tygodnie jak jestes na wychowawczym). I tyle…

  Ola+Staś+Tadzio+Basia

Postów wyświetlanych: 7 - od 1 do 7 (wszystkich: 7)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close