Pomóżcie określić właściwą datę poczęcia!

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #61307

  mati2

  Witam:)
  Piszę w imieniu koleżanki, która m-c temu dowiedziała się, że jest w ciąży. I oczywiście bardzo się z tego cieszy :)). Ale po usg bardzo intryguje ją wiek ciąży dlatego poprosiła mnie abym Was zapytała o zdanie. A wiem, że wiedza wielu z Was jest większa niż niejednego lekarza.
  Ostatnią miesiączkę miała 7 grudnia cykle 26-27 dni czyli dość krótkie.
  Na usg była 29 stycznia i wtedy wiek ciąży z OM był 7 tyg. 4 dni a z usg wyszło 8 tyg. 3 dni czyli ciąża o tydzień starsza. Lekarz powiedział żeby się nie przejmować bo wiadomo różnie z tymi owulacjami bywa.
  Do przytulanka doszło 10 i 18 grudnia. Gdyby ciąża była z 18 grudnia to na usg powinno wyjść mniej więcej tak jak z OM czyli 7w4d a nie 8w3d.
  Czy w takim razie można wnioskować, że do zapłodnienia doszło tydzień wcześniej czyli 10 grudnia pomimo, że to był 3dc? Czy raczej pomimo wszystko obstawiać 18 grudnia?
  Jak uważacie?????

  Marta i Korneliusz 7.10.2004

  #781693

  monia26

  Re: Pomóżcie określić właściwą datę poczęcia!

  Przede wszystkim, wiek ciazy wg usg nigdy nie pokrywa sie z wiekiem ciazy wg OM, na ogol jest „starsza” a apart wylicza srednia podsumowujac rozmary plodu, wiec nie ma co sie tym sugerowac. date porodu zawsze okresla OM a nie usg, also….
  Jak wiadomo owulacja wystepuje zawsze 2 tygodnie przed OM, przy cyklach regularnych 26-30 dniowych na ogol w 16 dniu, wiec jak w morde strzelil u twojej kolezanki zaplodnienie nastapilo 18 grudnia. To logiczne i nie ma nad czym sie zastanawiac.

  Pozdrawiam cieplo Ciebie i kolezanke.


  Laurunia 21.06.2004  #781694

  vievioorka

  Re: Pomóżcie określić właściwą datę poczęcia!

  Hej Mati!
  Z tym wiekiem z usg to jest różnie. Ja byłam na usg 28 stycznia i wg OM to był 7 w i 4 d a wg usg wyszło 9w Od a ciąża na pewno nie jest starsza bo ja miałam cykle stymulowane, miałam monitoring i w końcu IUI więc dokładnie wiem kiedy doszło do poczęcia mojego maleństwa. Tak więc jest mało prawdopodobne by u twojej koleżanki nastąpiłoby to w 3 dc.

  Pozdrawiam

  rrenya & donum Dei

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close