Pytanie dot. ujść jajowodów

Kochane witam serdecznie. Szukam rad doświadczonych kobitek… Czy którejś udało się zajść w ciążę ( jeszcze lepiej urodzić! 🙂 ze stwierdzonym w HSC upośledzeniem ujść macicznych obu jajowodów i (jeśli) jak tego dokonałyście? Gdzie? (Najlepiej Wrocław?) Jakie badania przede mną i na co zwrócić uwagę?
Czekam niecierpliwie na info papapa

3 odpowiedzi na pytanie: Pytanie dot. ujść jajowodów

kaja262007-03-30 19:00:54

Re: Pytanie dot. ujść jajowodów

lekarze nie proponowali laparoskopii? żeby coś z tym spróbować zrobić? to jedyne co mi narazie przychodzi do głowy
a i owszem znam naturalną ciąże z innego forum z baaaa niedrożnymi jajowodami

7.III – beta 156, 05 mIU/ml:) witaj!

niusiaa2007-03-30 19:39:56

Re: Pytanie dot. ujść jajowodów

na razie zrobiono wymazy z pochwy i pobrano krew do badania… może zrobiono laparoskopię przy okazji usuwania torbieli jajnika- )w koncu robiono to laparoskopowo ) nie wiem…

kamelia2007-04-01 09:55:48

Re: Pytanie dot. ujść jajowodów

Skoro masz upośledzone ujścia maciczne, to laparoskopia nie pomoze. Ja miałam niedrożne obustronnie jajowody od strony ujść macicznych. Miałam robione histeroskopowe cewnikowanie jajowodów, udało się udrożnić. Potem starałam się kilka miesięcy (lekarze dawali mi szansę na próby ok. pół roku po zabiegu), minęł więcej niż pół roku, zrobiłam hsg by sprawdzić czy jeszcze są drożne – były… W 1 czy 2 cyklu po hsg zaszłam naturalnie w ciążę. Zabieg miałam robiony przez doc. Szamatowicza w PSK w Białymstoku. Jak masz pytania to pisz na priv.

Znasz odpowiedź na pytanie: Pytanie dot. ujść jajowodów?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Noworodek, niemowlę
co dawac???
Moja corcia skonczyla 5 miesiecy i tydzien.Podaje jej mleko z kleikiem ryzowym,gerberki typu-jarzynowa itp.Co jeszcze mozna podawac???
Czytaj dalej
Wiek przedszkolny
Przedszkole dla wybranych...
Jesteśmy na świezo po wynikach rekrutacji przedszkolnej we Wrocławiu. Niestety Maciuś przedszkolakiem nie będzie. Jak i 25 innych maluchów które były zainteresowane tą samą placówką. Dziecko, które ma oboje rodziców pracujących pozostających
Czytaj dalej