Ratujcie – pije tylko mleko

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #55075

  cass

  Dziewczyny już nie mam siły więc proszę Was o radę – a może jakieś zaklęcie ……:)
  Kubi skończył właśnie 10 miesięcy i chyba jako jedyne dziecko w jego wieku nie chce jeść nic innego niż mleko – z butli bo nie karmię piersią od trzech miesięcy. Jedyne co zjada oprócz mleka to deserek. Poza tym NIC! Z jedzeniem zupki odgrywają się dantejskie sceny – czasami uda mi się wcisnąć mu 100 ml, a czasami – tak jak wczoraj nic.
  Poza tym nie chce jeść nic innego. Żadnych kaszek i kleików
  o pokarmach bardziej dorosłych typu chlebek do pogryzienia, chrupka, ziemniaczek to mogę w ogóle zapomnieć. Wszystko co nadaje się do jedzenia wyczuwa chyba szóstym zmysłem i ucieka gdzie pieprz rośnie. Nawet do ręki nie chce wziąść.

  Co ja mam zrobić? Zaczynam się obawiać, że w końcu zacznie mu brakować podstawowych składników potrzebnych do prawidłowego rozwoju. Nie daje mu żółtka bo nie mam naprawdę pomysłu jak to zrobić. Mięska zjada naprawdę sporadyczne ilości w ciągu tygodnia jeśli tylko uda mu się wcisnąć troszkę zupki. A jak już się zatnie z tym jezeniem to nawet deserku nie chce – bierze łyżeczkę do buzi – po czym wszystko wypluwa i taka z nim robota.

  Proszę poradźcie coś, bo już nie mam siły 🙁 Próbowałam różnych metod z „przegłodzeniem” włącznie – dawałam mu wówczas różne rzeczy – nie chciał zupki to kleik, nie chciał kleiku to banana itp – ale nic nie pomaga. W końcu dałam mu mleczko bo co innego mi pozostało.
  Jedyne co mnie pociesza to to, że mleczko wypija bez problemu więc z głodu mi dzieciak nie padnie. A i źle nie wygląda więc nikt nie chce wierzyć, że takie cyrki przy jedzeniu wyprawia.

  Proszę powiedzcie co ja źle robię. Jak mam go przekonać do „dorosłego jedzenia” ????????????

  Zdesperowana

  Cass, Kubi (8.12.2003) i Kurczaczek (kwiecień 2005)

  #703526

  planetka

  Re: Ratujcie – pije tylko mleko

  Moja Olka skońćzyła roczek i jest głównie na Nutramigenie… Jest okropną alergiczką i w związku z tym je bardzo mało innych rzeczy niż mleko. Ostatnio lekarka kazała odstawić WSZYSTKO oprócz mleka i zacząć wprowadzać od początku . Teraz Olcia je jabłuszko, ziemniaka, marchewkę, dynię, kukurydzę i ryż – i to wszystko!!! Moje roczne dziecko nie je mięsa, żółtka, nie mówiąc już o warzywach czy owocach… A jakby tego było mało, to na widok łyżeczki dostaje histerii!!! Skończyło się karmienie w krzesełku… Po paru tygodniach złamałam się i zaczęłam jej dwać wszystko z butli: kaszka ryżowa z owocami – z butli, zupka (jaka tam zupka: dynia+marchew+ziemniak) – z butli, mleko z kleikiem – z butli… Okropne! Z „ręki” je tylko chrupki kukurydziane i chlebek kukurydziany – to wszystko. Łyżeczki nie używamy . Ale z drugiej strony to jej się nie dziwię, że nie chce jeść, jakbym miała tak rozmaicony jadłospis to też bym nie chciała jeść!

  W każdym razie może spróbuj dawać z butli, może trafił Ci się taki egzemplarz ja mi…

  Planetka, Ola (05.10.2003) i Ktoś (25.05.2005)  #703527

  cass

  Re: Ratujcie – pije tylko mleko

  Oj, próbowałam już z butlą i też nic. Zupka be, kaszka be, wszystko co nie jest mleczkiem be 🙁
  Ale powiedz mi proszę, czy podajesz Oli jakieś witaminki? Bo ja już się zastanawiałam czy w związku z tym nie-jedzeniem nie powinnam zacząć Kubiego jakoś dowitaminizować??????

  #703528

  planetka

  Re: Ratujcie – pije tylko mleko

  Jak nie chce też jeść z butli, to może spróbuj mieszać z mleczkiem. Ja tak robię z jabłuszkiem: 90 ml Nutramigenu i cały słoiczek siuuup do butli, do tego troche kaszki ryżowej i wchodzi. Ciężko, bo ciężko, ale wchodzi. A witamin nie daję, bo w Nutramigenie już są. Ostatnio zresztą miała robione badania i wszystko wyszło OK, więc tym bardziej nie daję.

  Planetka, Ola (05.10.2003) i Ktoś (25.05.2005)

  #703529

  chilli

  Re: Ratujcie – pije tylko mleko

  mam podobnie
  oto co moje dziecko dopuszcza w niewielkich ilościach:
  – serek danio z biszkotpem bezglutenowym
  – paróweczki dla dzieci – najlepiej koziołki.
  – chrupki kukurydziane
  – ogórki kiszone
  – bebilon sojowy 2 (od biedy z kleikiem lub kaszką ale tylko na rzadko)

  madzia i www (10.03.2004)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close