SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)
 • Autor
  Wpisy
 • #26738

  milva

  Od kilku dni chorujemy z mężem na anginę. Na szczęście Dawidowi w porę dałam lekarstwa i nie zachorował.

  Mąż choruje dłużej ode mnie ale mniej intensywnie niż ja. Przez pierwsze trzy dni chodziłam po ścianach … Okropnie bolała mnie głowa i gardło przy każdym przełykaniu.
  Lekarz przepisał mi tylko antybiotyk (duomox 750mg) bez żadnych witamin, syropów, kropli itp. (tym bardziej że karmię jeszcze piersią) – powiedział, że to dodatkowa pożywka dla wirusów…. Podobno to „nowa szkoła” … Ale fakt, że już mi lepiej troszkę. Zadzwoniłam jednak, że ból gardła jest nie do wytrzymania i polecił płukanie szałwią. I to jest właśnie rewelacja – gorąco polecam!! 🙂
  Zakupiłam”Szałwia fix” Herbapolu z serii Zielnik Apteczny. Torebki (2 lub 3 ) zalewa się wrzątkiem (pół szklanki) i pod przykryciem parzy 15 minut. Potem małymi łyczkami trzeba robić „gul-gul” i wypluwać ; -)
  Dawno nic nie napisałam i się … rozpisałam heh 🙂
  No to pozdrawiamy:)

  Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

  #354902

  callipso

  Re: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

  z nieba mi spadłaś…od wczoraj ledwo patrze na oczy…katar i gardło – masakra! lece po szałwię…dzieki…i szybkiego powrotu do zdróweczka!

  Ola i Igorek 25.03.2003  #354903

  agusjot

  Re: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

  W porę dalaś lekarstawa? Tzn coś profilaktycznie? Ja jestem chora na zapalenie gardla i liczę na to, że Kuba nie zachoruje, ale oprócz wit. c nic mu nie podaję. Powinnam??

  #354904

  milva

  Re: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

  Dzięki-Tobie też szybkiego uzdrowienia :))

  Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

  #354905

  milva

  Re: SZAŁWIA -na bólgardła-rewelacja!

  Leki zostały mi od „trzydniówki” : Groprinosin (czytam z książeczki więc może być błąd w nazwie) 2x 1/4 tabletki, Clemastinum 2×2,5 ml, Bronchopront 2×0,5ml. Powinien być do tego jeszcze Laccid ale teraz nie dawałm bo mi się skończył.
  Dałam mu lekibo angina jest bardzo zaraźliwa a zachorowaliśmy z mężem obydwoje. Przy zwykłych przeziębieniach nie wiem czybym coś dała. Poza tym pediatra powiedziała, że skoro już daję 4 dzień to wystarczy i mam odstawić i przez 3 dni dać Calcium (dla dzieci).
  Myślę jednak, że powinnaś zadzwonic do swojego lekarza i z nim to uzgodnić.

  Pozdrawiam:)

  Milva i Dawidek (9,5 m-ca)

Postów wyświetlanych: 5 - od 1 do 5 (wszystkich: 5)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close