Ulewanie u niemowlaka po jedzeniu

Mam problem! Mój 11-tygodniowy synek pije tylko pierś. Średnio co 3 godziny w dzień i co 4 w nocy. Lecz… często ulewa po jedzeniu, a nawet zdarza się nieco później. Dziś jakąś godzinkę od karmienia przewijałam go i w trakcie zabawy w gilgotki ulało mu się dość dużo. Z takim jakby “wystrzałem”. Nie wiem czy to wina naszych igraszek, czy może to ulewanie to coś poważnego. Od czasu do czasu mój synek przełyka tak, jakby miał czegoś dużo w buzi – ślinka czy może też mleczko? Mam zamiar zapytać o to lekarza, ale chciałabym najpierw poznać wasze opinie. Jest was więcej i macie więcej doświadczeń.

10 odpowiedzi na pytanie: Ulewanie u niemowlaka po jedzeniu

  1. Re: Ulewanie 2 godziny po jedzeniu

    Napewno warto zapytać lekarza przy najbliższej okazji! Moja córka właśnie skończyła 4 m-ce i od urodzenia dużo ulewa. O ile to nie są chlustające wymioty, to niektóre dzieci po prostu ulewają. Córka nawet 2 i 3 godziny po jedzeniu ulewa. Podobno to mija między 4 a 6 miesiącem. Czasem trwa aż dziecko zacznie się pionizować. Tak nam powiedziała lekarka. Ja układam małą na boczku do spania, żeby się nie dławiła. Tak nam w szpitalu powiedzieli. My jemy już niestety modyfikowane mleko i zagęszczamy takim preparatem Nutriton i dużo mniej ulewa! Po jedzeniu trzeba dziecko trzymać prosto, żeby się odbiło. Córce nawet kilka razy się odbija i nie tylko bezpośrednio po jedzeniu.

    • Re: Ulewanie u niemowlaka godzinę po jedzeniu

      Myślę, że niepotrzebnie się martwisz. Mojemu synkowi ulewało się bardzo dużo i bardzo długo. Praktycznie dopóki nie skończył roku. Nie działo się to po każdym posiłku. Byliśmy z tym problemem u kilku lekarzy. Wszyscy stwierdzili, że do roku może się niemowlakowi ulewać. Zmienialiśmy mleko, ograniczaliśmy soczki… i nic. Kiedy skończył 12 miesięcy, samo przeszło z dnia na dzień!
      Ale dla swojego spokoju zapytaj lekarza.

      • Re: Noworodek ulewa po każdym jedzeniu

        Ulewanie powoduje powietrze, którego dziecko się nałyka w czasie jedzenia. Czasem nad bańkami powietrza znajduje się pokarm i to właśnie ten pokarm dziecko ulewa. Jeżeli Twój mały przybiera prawidłowo na wadze, to nie masz się czym martwić. Po każdym posiłku jednak staraj się, aby mu się odbiło. Pomijając fakt, że jest to wskazane ze względu na możliwość zadławienia, to moja córka na przykład strasznie się denerwuje po jedzeniu, jak się jej nie odbije. Przeszkadzają jej te zalegające w przewodzie pokarmowym gazy. Też ulewa bardzo dużo. Po każdym praktycznie jedzeniu. Czasem zdarza jej się zwrócić nawet po 2 godzinach. A ta zalegająca w buźce wydzielina, to najprawdopodobniej jest ślina. Dzieci w tym wieku nie nadążają z połykaniem i dlatego tak bardzo się ślinią. Potem dochodzą ząbki, ale to już inna bajka.

        • Re: Ulewanie u niemowlaka po jedzeniu

          Moja córka ulewała do 6 m-cy i to strasznie. Już myślałam, że to się nigdy nie skończy. Po każdym jedzeniu, a na początku wydawało mi się, że ja jej w ogóle nie przestaje karmić. Co zjadła to ulała i na nowo karmienie. W nocy też ulewała. Często to były takie hluśnięcia jak wymioty, bez przerwy tylko ją przebierałam. Siebie też, bo i na mnie leciało. Ja byłam na diecie mamy karmiącej (zero pieczonego, wszystko gotowane, itd.), więc to co jadłam nie mogło mieć na to wpływu. Pytałam naszej lekarki, powiedziała że jej to samo przejdzie. Faktycznie już po 4 miesiącu coraz mniej ulewała i mniej i mniej i w końcu jej przeszło. Moja mama mówiła, że ja też tak ulewałam jak byłam mała. Myślę, że nie masz się czym martwić. To po prostu minie.

          • Dziękuję wam za odpowiedzi. Synek jest trzymany do odbijania po każdym jedzeniu, a nawet w przerwach w trakcie jedzenia. Chyba po prostu muszę uzbroić się w cierpliwość i czekać zgodnie z Waszymi radami, aż samo przejdzie.

            • Re: Niemowlę ulewa po każdym posiłku

              Nie martw się! Córka też tak miała. Ulewała “wystrzałami” prawie wszystko co wypiła, każdy posiłek. Po około 3 miesiącu jej przeszło i teraz po mleku porządnie beknie i na tym koniec.

              • Re: Ulewanie

                Jeśli maluch przybiera na wadze – nie martw się! Ulewanie mu przejdzie.

                • Re: Ulewanie po witaminie D

                  Ja niestety dodam nie tak optymistyczną notkę. Lepiej jednak chyba, żebyś wiedziała, że ulewanie nie zawsze jest objawem, który można zlekceważyć.
                  Mój maluch ulewał od drugiego tygodnia życia. Na początku tylko troszkę i wystarczało potrzymać go pionowo do odbicia. Potem trochę więcej i już musiałam podawać mu ok. 2 łyżeczek Enfamilu A.R. po każdym karmieniu piersią. Gdy miał 2,5 miesiąca zaczął chlustać, ulewania zmieniły się w wymioty. Spadł z 50 centyla na 25. Lekarze stawiali różne diagnozy: alergia pokarmowa, refluks, efekt wzmożonego napięcia. Okazało się, że jest to nietolerancja witaminy D w takiej postaci, w jakiej podaje się ją dzieciom w Polsce. W efekcie synek ma poszerzone kielichy w nerce lewej, zarośnięte ciemiączko i hipercalcemię, a ma dopiero 6,5 miesiąca.
                  Nie piszę tego po to, by Ciebie czy którąkolwiek z Was wystraszyć, ale po to, żebyście były świadome niebezpieczeństwa. Teraz już wiem, że następnemu mojemu dziecku nigdy nie podam witaminy D w kroplach i nie zlekceważę ulewania.

                  • Re: Chlustające wymiotowanie niemowląt

                    U nas było podobnie. Syn czasem jak chlusnął, to jak z fontanny. Raz to tak się wystraszyłam, że pojechałam z nim do szpitala. Pan doktor stwierdził, że trzeba szybko zrobić wszystkie możliwe badania i jak mi zaczął wymieniać choroby, to mało tam nie umarłam ze strachu. Jak zobaczyłam, jak wbijają mojej kruszynce wenflon w rączkę, to gorzej krzyczałam niż mały. Zostaliśmy na noc w szpitalu (dodam ze synek miał 4 tygodnie). Rano pani ordynator popatrzała na małego, obejrzała wyniki i “wygoniła” nas do domu. Mały po prostu był objedzony. Przybrał ponad kilo. Kazali mi tylko pod materacyk włożyć ręcznik, żeby mały był układany wyżej – nie płasko. Nie można jednak lekceważyć takich rzeczy, bo ulewanie może być objawem poważnych chorób. Lepiej zrobić badania, tylko niekoniecznie zostając w szpitalu (żeby nie narażać się na inne choroby).

                    • Jak się zakończyła Pani historia? Wyszło coś, czy to po prostu taki urok naszych dzieci? Kiedy przeszło? Moja córka ma identycznie. Wymiotuje, chusta, idzie noskiem i tak jakby właśnie co jakiś czas przełykała coś, a widać, że to męczy Niunię.

                      Znasz odpowiedź na pytanie: Ulewanie u niemowlaka po jedzeniu

                      Dodaj komentarz

                      Angina u dwulatka

                      Mój Synek ma 2 lata i 2 miesiące. Od miesiąca kaszlał i smarkał a od środy dostał gorączki (w okolicach +/- 39) W tym samym dniu zaczął gorączkować mąż –...

                      Czytaj dalej →

                      Mozarella w ciąży

                      Dzisiaj naszła mnie ochota na mozarellę. I tu mam wątpliwości – czy w ciąży można jeść mozzarellę?? Na opakowaniu nie ma ani słowa na temat pasteryzacji.

                      Czytaj dalej →

                      Ile kosztuje żłobek?

                      Dziewczyny! Ile płacicie miesięcznie za żłobek? Ponoć ma być dofinansowany z gminy, a nam przyszło zapłacić 292 zł bodajże. Nie wiem tylko czy to z rytmiką i innymi. Czy tylko...

                      Czytaj dalej →

                      Dziewczyny po cc – dreny

                      Dziewczyny, czy któraś z Was miała zakładany dren w czasie cesarki? Zazwyczaj dreny zdejmują na drugi dzień i ma on na celu oczyszczenie rany. Proszę dajcie znać, jeśli któraś miała...

                      Czytaj dalej →

                      Meskie imie miedzynarodowe.

                      Kochane mamuśki lub oczekujące. Poszukuję imienia dla chłopca zdecydowanie męskiego. Sama zastanawiam się nad Wiktorem albo Stefanem, ale mój mąż jest jeszcze niezdecydowany. Może coś poradzicie? Dodam, ze musi to...

                      Czytaj dalej →

                      Wielotorbielowatość nerek

                      W 28 tygodniu ciąży zdiagnozowano u mojej córeczki wielotorbielowatość nerek – zespół Pottera II. Mój ginekolog skierował mnie do szpitala. W białostockim szpitalu po usg powiedziano mi, że muszę jechać...

                      Czytaj dalej →

                      Ruchome kolano

                      Zgłaszam się do was z zapytaniem o tytułowe ruchome kolano. Brzmi groźnie i tak też wygląda. dzieciak ma 11 miesięcy i czasami jego kolano wyskakuje z orbity wygląda to troche...

                      Czytaj dalej →
                      Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
                      Logo
                      Enable registration in settings - general