wolne dni w pracy

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)
 • Autor
  Wpisy
 • #37137

  patyk

  Drogie Mamy, gdzies mi sie obilo o uszy, ze w naszym pieknym kraju matkom przewlekle chorych dzieci przysluguje 30 dni wolnych NIEPRZERWANIE. czy to prawda? czy szef moze mi odmowic podpisania 20 dni wolnych (czyli praktycznie miesiac poza biurem…)? jesli cos wiecie, prosze dajcie znac! dzieki!
  pozdrawiam

  Patyk i Borsuczek (ur. 19.04.2003)

  #484219

  kzaremba

  Re: wolne dni w pracy

  Czy chodzi Ci o zasiłek opiekuńczy? Taki jak L-4 w przypadku Twojej choroby?
  Otóż: ” Zasiłek opiekuńczy przysługuje przez okres zwolnienia od wykonywanej pracy z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nie dłużej jednak niż przez:
  -60 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka jest sprawowana nad dzieckiem w wieku lat 8 lub chorym dzieckiem do ukończenia lat 14
  -14 dni w roku kalendarzowym, jeżeli opieka jest sprawowana nad innym członkiem rodziny.”
  Czyli możesz wziąć nieprzerwanie miesiąc zwolnienia, płatne 80%, ale musi je wystawić lekarz. I wtedy, jak na L-4, szef daje Ci wolne.

  Kasia i Sylwia Margareta 25.10. 03  #484220

  patyk

  Re: wolne dni w pracy

  ogromne dzieki Kasiu!
  przyznam szczerze, ze samam nie wiem o co mi chodzi 😉 sprawy maja sie tak, ze jestem matka atopika, a to podobno kwalifikuje sie do chorob przewleklych, wiec jak gdzies, piate przez dziesiate, uslyszalam o tych przyslugujacych 30 dniach wolnych w roku (na pewno chodzilo o 30 dni) to sie napalilam, ze az mi oczy swieca 😉 – zwlaszcza, ze tu dlugie urlopy sa raczej nie przyznawane… nie wiem, czy chodzilo o zwolnienie, czy dodatkowe, „ustawowo” 30 dni urlopu… ale bardzo jeszcze raz dziekuje, mam przynajmniej jakias nadzieje na misiac nad Baltykiem ze swoim atopikiem 😉
  pozdrawiam

  Patyk i Borsuczek (ur. 19.04.2003)

Postów wyświetlanych: 3 - od 1 do 3 (wszystkich: 3)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close