Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 23)
 • Autor
  Wpisy
 • #64618

  ewi

  Przeczytajcie ten artykuł :
  www2.pwsz.krosno.pl/~henroz/analgeticum2002.htm
  Poszukajcie rozdział : Związki anilinowe. Tam dowiecie się jaki to „bezpieczny” jest PARACETAMOL. Szczególnie dla dzieci. Ja jestem trochę zszokowana.
  Pozdrawiam

  Ewa

  #820830

  krolis11

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  No dobrze to co podawac dizecku, gdy np bola go uszy, albo ma bolesne ząbkowanie.
  Wydaje mi sie ze to jest tak jak z wszystkim nic w nadmiarze, ale chyba wyjscia nie mamy

  Gabrysia z Dominisią



  #820831

  ewi

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Być może masz rację. Mi po prostu do tej pory wydawało się, że paracetamol to bardzo bezpieczny lek. A tu się okazuje, że wcale nie. Pewnie, że czasem trzeba podać taki lek dziecku. Myślę jednak, że każdy (każda mama) chętnie będzie dysponować wiedzą na temat paracetamolu.
  Pozdrawiam

  Ewa

  #820832

  olafia

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  przeczytałam w pośpiechu teks publikacji, nie wydaje mi się jednak żeby ten lek był szkodliwy dla dziecka, wcześniej zostałby wycofany

  #820833

  agus-25

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  To mąż kiedyś mi mówił,że gdzieś wyczytał iż nie należy leczyć grypy lekami zawierającymi kwas acetylosalicylowy ( chyba o ten związek chodziło) który zawarty jest w aspirynie, bo moze spowodać powikłania pogrypowe które są dość groźne. O paracetamolu nic nie słyszałam, teraz jestem przekonana że wszystko co człowiek spożywa jest toksyczne, te wszystkie słodziki zawarte w wielu słodyczach i lekach, nawozy stosowane do hodowli roślin, antybiotyki, hormony i inne świństwa zawarte w mięsie i wiele innych. Wszystko to truje a jeść coś trzeba 🙁 Nie dziwię się,że teraz tylu ludzi tak szybko umiera. najgorsze jest to żyjemy w zakłamaniu, wmawiane jest nam,że to czy tatmo nie szkodzi, wiele rzeczy jest utajonych. Normalnie koszmar!!!

  Agus i Kamilek (24.03.2003)

  #820834

  dorotka1

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Oczywiście, że nie można przesadzać i z każdym problemem szukać ratunku w lekach przeciwbólowych, jednak paracetamol jest najbezpieczniejszy. Nie oznacza to że bezpieczny, czyli bez możliwości spowodowania skutków ubocznych. Takie ryzyko jet zawsze.
  Najważniejsze to zachować zdrowy rozsądek.

  Dorota i Szymon 10.02.03



  #820835

  anulawawa

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Myślę, że nie ma co panikować i się „szokować”…..wokół nas jest cała masa niezdrowej żywności, trujacych substancji i metali ciężkich w warzywkach! Jakby tak zagłębiać się w temat to mało jest dzisiaj „zdrowych” rzeczy i bezpiecznych leków!

  Jeśli dobrze kojarzę to Pan Różański jest naukowcem i chyba przede wszystkim immunologiem, który jest zwolennikiem naturalnych metod terapeutycznych (ziołolecznictwo, aromaterapia,właściwoście lecznicze związków naturalnych itp). Tacy ludzie bardzo krytycznie podchodzą do środków farmakologicznych…może i słusznie – nie mnie to osądzać!!!! Czytając np. publikacje homeopatów (każde lekarstwo nie będące kulką homepatyczną zabija) można dostać zawału….Myślę, że trzeba zachować rozsądek w tym wszystkim…..i nie dać się zwariować!!!

  Pozdrowionka,

  Ania& Jakub (5-12-2003)

  #820836

  redzia33

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Może warto napisać do Pana Różańskiego i zapytać, co w takim razie poleca na ból, skoro wszystkie środki przeciwbólowe są beee, na stronie podaje swojego maila :), a może by napisac do jakiegoś forum pediatrycznego i zapytać co oni sądzą o tych jego naukowych wywodach. Pozdrawiam

  Redzia i Michaś (2.09.2003)

  #820837

  pluto

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Srodki farmakologiczne z jednej strony leczą, a z drugiej coś psują \( wpływ na wątrobę, nerki, odczyny alergiczne, itp)…….dlatego homeopatyczne leki sa nabezpieczniejsze…….

  Julka i dwuletni Karolek

  #820838

  magducha

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Taaak, bo one ani nie psuja, ani nie lecza…

  Magda i Konrad (02 kwietnia 2003)



  #820839

  anulawawa

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Może i są tylko aby efekt terapeutyczny homeopatii był skuteczny trzeba trafić na zaufanego dobrego fachowca, wielu rzeczy unikać np w diecie i samej „obsłudze” kulek……czego niestety dużo osób nie wie!
  Myślałam kiedyś o homeopatii ale w rezultacie jej nie stosuję bo to zbyt skomplikowane jak dla mnie……

  Pozdrawiam,

  Ania& Jakub (5-12-2003)

  #820840

  tata-marcin

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  W artykule piszą także o fenacetynie. Otóż, produktem metabolizmu fenacetyny jest paracetamol, wprowadzony do lecznictwa już w 1893 roku 🙂
  Tu pozwolę sobie zacytować fragment mojej ukochanej książki:

  „Paracetamol stosowany jest często jako zamiennik kwasu acetylosalicylowego (aspiryny), skuteczny, dobrze tolerowany lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy, praktycznie pozbawiony aktywności przeciwzapalnej (słaby inhibitor COX). Stosowany w dawkach terapeutycznych paracetamol szybko wydala się z moczem, w postaci glukuronidów (60%), produktów sprzęgania z kwasem siarkowym (35%) oraz z cysteiną (3%). U ludzi dorosłych, przy prawidłowym stężeniu enzymów wątrobowych i niezakłóconym metaboliźmie, powstają nietoksyczne produkty przemian metabolicznych. W sytuacji nie dość wydajnie przebiegającego procesu sprzęgania z kwasem glukuronowym, np. u dzieci, może dojść do katalizowanej cytochromem P-450 N-oksydacji prowadzącej porezez różne pochodne do p-N-acetyloimino-benzochinonu, produktu o wysokiej reaktywności. W normalnym stanie, przy niewielkich stężeniach tego metabolitu, jest on wychwytywany przez grupy sulfhydrylowe glutationu, bez szkody dla komórek wątrobowych. W przypadku zastosowania dużych dawek paracetamolu, może, w skutek nagromadzenia się znacznych ilości p-N-acetyloimino-benzochinonu, dojść do nekrozy komórek wątrobowych wskutek zaburzenia funkcji biochemicznej glutationu. Uważany dotąd za lek bezpieczny, paracetamol , ze względu na możliwości uszkodzenia wątorby, powinien być stosowany z zachowaniem ostrożności, zwłaszcza u dzieci”

  Od siebie dodam, że małe dzieci mają słabo wykształcone niektóre szlaki metaboliczne, stąd mała wydajność opisywanych przemian.
  Ale, zauważcie, że problem jest w dawce… Jak napisał nijaki Teofastus Bombastus von Hockenheim, znany bardziej jako Paracelsus, wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, zależy to tylko od dawki.
  Mam opisany przypadek klienta, który zszedł z tego świata zeżarłwszy na raz pół kilograma soli kuchennej…
  Inna sprawa, że reklamy w TV czynią z paracetamolu coś w rodzaju cukierka na wszystkie dolegliwości.
  Takoż, szanowne mamy, fakt, można się tym zatruć, ale bez przesady. Ja w każdym razie daję olkowi, ale tylko jak mu ząbki wyłażą. Przeciwzapalnie – Nurfen (albo inne na ibuprofenie).

  Aha, cytat pochodzi ze strony 188 ksiązki: „Chemia Leków”, wydawnictwo lekarskie PZWL, pod redakcją prof. dra hab. Alfreda Zajca i prof dr hab. Marii Gorczycy, Warszawa, 1999.

  Tata Marcin & Oleczek
  26 sierpnia 2003



  #820841

  tata-marcin

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Tiaaaa… W oscilicocillum jeden ze składników został rozcieńczony 10 do potęgi 200 razy… Fajna liczba, ale biorąc pod uwagę, że liczba cząstek we wszechświecie wynosi szacunkowo 10 do 100 potęgi, trzeba by dwóch wszechświatów, by znaleźć molekułę owego składnika… A co dopiero w małej fiolce? Homeopatia polega w dużej mierze na efekcie placebo, choć są odstępstwa i jest spora gupa leków tego typu faktycznie działających.

  Ale to już temat na nowy wątek :))

  Tata Marcin & Oleczek
  26 sierpnia 2003

  #820842

  leszczynka

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  zgadzam sie .

  LESZCZYNKA ,Mati,Natka i Emi.

  #820843

  leszczynka

  Re: Zanim podacie dziecku PARACETAMOL!

  Dlaczego tak uważasz?
  Ja mam doświadczenie w stosowaniu homeopatii i jak narazie nam pomaga.Chroni nas od przyjmowania antybiotyków .Leczymy homeopatiąduzo schorzeń i skutecznie.

  LESZCZYNKA ,Mati,Natka i Emi.

Postów wyświetlanych: 15 - od 1 do 15 (wszystkich: 23)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close