znowu nie potrafi zasnąć

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)
 • Autor
  Wpisy
 • #12891

  malutka

  Zawsze miłam problemy ze spaniem Bartka, ale od tyg. jest koszmar. Był już okres, że po włożeniu smoka i kołysance w dzięń zasypiał szybko na krótko, ale zasypiał. Od tyg. jak to robię drze się wniebogłosy i nie da się uśpić, trze przy tym oczy albo ma je wogóle zamknięte. Nie wiem czy to wpływ rosnących zębów czy to, że jest zbyt ciekawy świata. To nic w porównaniu z tym co się zaczęło w nocy i wieczorem. Spał do tej pory w łóżeczku, dał się tam przenosić po karmieniu i ostatnio tylko nad ranem zaczął trafiać dołóżka jak chciałam jeszcze trochę pospać. Zdarzało mi się też wnocy przysnąć z nim po karmieniui (ostatnio co 2 godz. albo częściej – JAK NAUCZYĆ DZIECKO RZADSZEGO KARMIENIA?!!!- wszędzie każą to robić tylko nie piszą jak). Ostatnie noce usypiam go wieczorem po2 , 3 godz. bo mi się przebudza jak go pzrenoszę i to samo jest w nocy. Narazie nie ma mojego męża , ale nie cieszy mnie perspektywa spania w trójkę. Czy to pzrejściowa zmiana…sama nie wiem i nie wiem dlaczego

  Iwona i Bartek 30.08.2002

  #198051

  pinia

  Re: znowu nie potrafi zasnąć

  Hi!
  Karmisz piersią?
  Bartek ma prawie pół roku i może jest głodnawy?
  A w dzień co je?
  Ja mam ten sam problem, to znaczy Leon jest już ” na wyczerpaniu”, straaaaaaaasznie śpiący już od momentu kąpieli (nie wspomnę o koszmarze podczas wycierania i ubierania – ledwie patrzy na oczy i ryczy okropnie) podczas karmienia (butla) dziwnie się denerwuje, trze oczka, drapie się po głowie, wierci. Pomagają tylko męża wygłupy, karuzela z pozytywką i moje kołysanki. Wreszczie po około 30 minutach zasypia na leżąco z butlą w buzi.
  Ale zdarzają się wieczory, gdzie zasypia normalnie, wzorowo, bez żadnej szopki – ale rzadko tak jest.
  Więc to chyba kwestia zmęczenia, bo im dziecko bardziej zmęczone tym trudniej mu usnąć.
  No i zastanawiam się nad podaniem mu do mleka kaszki, bo budzi się co 3 godziny w nocy i zjada niesamowite ilości, czago wczesniej nie robił. Często też po nocnym karmieniu biorę go do nas do łózka dla własnej wygody, żeby jak się zaczyna przebudzac około g.7.00-7.30 dać mu smoka to i wtedy przyśnie jeszcze na 15 – 20 min., a to kupa czasu z rana do spania.
  Pozdrówki

  A w dzień to zasypia bez problemów, ale zawsze z butlą w buzi, jeśli nie mleka to soku.

  Pinia i Leon(08.08.2002.)  #198052

  smoki

  Re: znowu nie potrafi zasnąć

  Ja teraz karmie kaszka pol godziny przed kapiela i dawid radosnie sie pluska 🙂

  Pozdrowienia
  smoki i Dawidek
  (5 miesiecy i 1/4!)

  #198053

  smoki

  Re: znowu nie potrafi zasnąć

  Moze juz czas wprowadzic pokarmy stale?
  Jarzynki i owocki sa mniej kaloryczne niz mleczko a na dluzej zapychaja brzuszek 🙂

  Pozdrowienia
  smoki i Dawidek
  (5 miesiecy i 1/4!)

  #198054

  pluto

  Re: znowu nie potrafi zasnąć

  Co do spania………..to chyba wszystkie dzieciaki zmieniają raz na jakiś czas nawyki..Karolwi co miesiąc dwa wszystko się przestawia……………teraz chodzi spać o 21……..ale nie usypiam Go na siłę…..tylko po kąpieli i krótkiej zabawie…….daję go do fotelika…i robię obiad na następny dzień….jak już widzę że jest kompletnie padnięty kładę Go do łóżeczka i zasypia……..

  Może spróbuj dawać więcej deserków, zupek i innych rzeczy poza mleczkiem….dzieci po tym lepiej śpią……..

  Julka kulka i 7 miesięczny Karolek

  #198055

  malutka

  Re: znowu nie potrafi zasnąć

  Właśnie wprowadzamy bo mały za słabo przybiera na wadze, ale problem jest taki, że Bartek ma alergię i ciągle dostaje wysypki, potem są leki i ja nie wiem czy to od roztocza czy od nowego jedzonka. już mam tego dość, bo sama już w ogóle nic nie mogę wprowadzać do swojego menu

  Iwona i Bartek 30.08.2002

Postów wyświetlanych: 6 - od 1 do 6 (wszystkich: 6)


Musisz się zarejestrować lub zalogować, żeby odpowiedzieć

Close