W tym sezonie wyprze wrzosy! Przetrwa nawet mroźną zimę

Wrzosy bywają kapryśne w uprawie, jednak wiemy, co wybrać do ogrodu zamiast nich. Nie musisz rezygnować z fioletowych kwiatów, a co najważniejsze mogą być one ozdobą ogrodu nie tylko latem.

Krwawnica pospolita rośnie od 50 do 120 cm wysokości, a jej piękne purpurowe kwiaty kwitną od lipca do września, a nawet października. Jest dodatkowym atutem jest fakt, że jest całkowicie mrozoodporna. Co warto wiedzieć, decydując się na nią w ogrodzie?

Sprawdź: Ta roślina przetrwa nawet najsroższe zimy. Ozdób nią ogród. Sąsiadka nie uwierzy własnym oczom

Krwawnica pospolita – uprawa krok po kroku. Jak zadbać o nią w ogrodzie?

Kwiat ten nie należy do roślin wymagających. Dobrze się bowiem czuje w praktycznie każdym rodzaju gleby. Aspekt, na który należy zwrócić szczególną uwagę, to umiejscowienie. Najlepiej rośnie w miejscach słonecznych lub ewentualnie półcienistych. Jednocześnie trzeba dbać, aby ziemia stale była wilgotna. Szybko rozrasta się w ogrodzie i będzie doskonałym uzupełnieniem traw ozdobnych czy rabat. Warto podkreślić także, że krwawnica jest odporna na choroby i rzadko atakują ją szkodniki.

Sprawdź: Dlaczego szerszenie lubią bez? Sprawdź, jak bezpiecznie pozbyć się tych owadów z ogrodu

Nawóz potasowy do kwiatów. Jak go przygotować? Potrzebne produkty masz w domu

Krwawnica nie wymaga nawożenia, ale jeśli chcemy, żeby się lepiej rozrastała, to warto zastosować nawóz bogaty w potas. Zamiast sięgać po sklepowe środki, lepiej przygotować go w domu, zwłaszcza że jest to banalnie proste. Najlepiej sprawdzą się skórki od bananów. Musimy dwie skórki pokroić w kostkę, wrzucić do większego słoika i zalać ciepłą, a najlepiej wrzącą wodą. Następnie roztwór odstawiamy na dobę i gotowe. Skórki możemy zaś wysuszyć, zmielić i podsypać ziemię. Świetnie sprawdzą się również fusy po kawie lub herbacie, przy czym napój nie mógł być słodzony. Podobnie jak w przypadku bananów można wymieszać je z ziemią lub wymieszać z wodą i stworzyć płynną odżywkę.

Sprawdź: Borówka to przeżytek! Posadź ją w ogrodzie. Przetwory wyjdą pyszne i słodkie

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo