Wycieczka szkolna do Dubaju? Rodzice zszokowani pomysłem nauczycielki. “Koszty rzędu kilku tysięcy”

Wycieczki szkolne i ich organizacja to nieraz bardzo kłopotliwy temat zarówno dla rodziców, jak i dla nauczycieli. Koszty, miejsce wyjazdu, środek lokomocji wywołują zwykle gorące dyskusje. Takiej propozycji nikt jednak nie mógł się spodziewać. Pomysł nauczycieli zszokował rodziców. Czy wycieczka szkolna do Dubaju to rzeczywiście dobry wybór dla uczniów ósmych klas?

Wycieczka szkolna do Dubaju? Nietypowy pomysł nauczycielki

Wycieczki szkolne to aktywność uwielbiana przez większość uczniów. Pozwalają nie tylko miło i kreatywnie spędzić czas w gronie znajomych, ale przy okazji są także ciekawą odskocznią od codziennych obowiązków. Ich organizacja wymaga jednak zazwyczaj sporo wysiłku i zaangażowania nie tylko wychowawcy, ale także rodziców, dlatego często pojawiają się burzliwe dyskusje.

Często to nauczyciele wychodzą z propozycjami miejsc wyjazdów, a rodzicom nie zawsze te pomysły przypadają do gustu. Tym bardziej, że im bardziej nietypowa destynacja, tym większe koszty. Taką niecodzienną historię opisał portal eDziecko.

Pani Justyna, matka uczennicy klasy ósmej, w liście do redakcji napisała, że wychowawczyni jej córki zaproponowała uczniom wyjazd na zieloną szkołę… do Dubaju. Pomysł wysłania dzieci na zasłużony odpoczynek i zorganizowania im ciekawych atrakcji wyszedł od rodziców podczas wywiadówki. Młodzież w ostatniej klasie ciężko pracuje, przygotowując się do egzaminu ósmoklasisty, dlatego rodzice chcieliby im to jakoś wynagrodzić. “Wychowawczyni była zadowolona z pomysłu i powiedziała, że na dniach zaproponuje plan wycieczki i koszta. Zaznaczyła, że już od dawna o tym myślała, bo bardzo chciała zabrać dzieci na długą wycieczkę pożegnalną ze szkołą podstawową” – pisze pani Justyna.

Nauczycielka rzeczywiście znalazła i przedstawiła rodzicom ofertę wycieczki. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że celem wyjazdu miał być… Dubaj. “Pomyślałam sobie – jezu słodki, to na serio? Przecież ja na wycieczki szkolne jeździłam do Ciechocinka czy Malborka. No porażka, ale nie samo miejsce wzbudziło u mnie niepokój” – relacjonuje list pani Justyny portal eDziecko.

Zobacz: 1500 zł babciowe – od kiedy? Nowe świadczenie coraz bliżej, ale rząd zmienia zasady przyznawania. Będzie trudniej

Ogromne koszty zielonej szkoły

Zdecydowanie najbardziej szokujące były dla rodziców koszty wycieczki. 5-dniowy wyjazd do Dubaju miałby kosztować ich aż 7 tys. złotych. “Na dłuższy wyjazd w Polsce jestem na tak, ale wczasy za granicą i jeszcze na pięć dni, to przepraszam, ale nie. Do tego z kosztem prawie 7 tysięcy złotych. Dla mnie temat jest zamknięty”.

Sprawdź też:

Źródła:
Planowanie ślubu oraz wesela

Intercyza

Intercyza jest umową przedmałżeńską regulującą stosunki majątkowe przyszłych małżonków. Dotyczy części majątku, którą małżonkowie wypracują po ślubie. Nie odnosi się natomiast do dochodów oraz rzeczy, które osoby te miały przed...

Czytaj dalej →
Ślub cywilny, Suknie Ślubne

Sukienka na ślub cywilny

Sukienki na ślub cywilny nie muszą spełniać wymagań dress code'u. Najważniejsze, aby Panna Młoda czuła się w swojej sukni ślubnej dobrze! Poza tym musimy zadbać o to, by suknia na ślub cywilny podkreśliła atuty i ukryła niedoskonałości sylwetki. I najważniejsze: powinna być spełnieniem marzeń Panny Młodej.

Czytaj dalej →
Świadkowie

Rola świadków na weselu

Z racji tego, że już za dwa tygodnie będę świadkową na weselu siostry, postanowiłam przyjrzeć się tej roli i jej obowiązkom troszeczkę bliżej, a tym, co się nauczyłam, chętnie podzielę...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo