Wywar z cebuli na mszyce

Wywar z cebuli na mszyce to jeden z najbardziej skutecznych domowych sposobów na pozbycie się tych szkodliwych dla naszych roślin insektów. Oprócz niego zaprezentujemy też inne naturalne sposoby na walkę o piękny ogród. Sprawdź, jak zrobić środek na mszyce!

Wywar z cebuli na mszyce

Cebula na mszyce oraz czosnek na mszyce – czy to dobry pomysł?

Mszyce zanieczyszczają spadzią nasze rośliny ozdobne, warzywa, drzewka owocowe oraz kwiaty domowe, wysysają z nich soki i przenoszą groźne wirusy. Bardzo szybko się namnażają i przenoszą na coraz to nowe rośliny. Z tych powodów niezwykle ważna jest szybka reakcja i usunięcie insektów, gdy tylko zaczynają się pojawiać.

Chemiczne środki ochrony roślin są bardzo skuteczne, jednak większość z nas wystrzega się ich stosowania. Co zatem należałoby zrobić, aby pozbyć się z roślin ogrodowych i balkonowych tych niezwykle uciążliwych i powszechnych szkodników w naturalny sposób?
Wywar z cebuli działa dwuzadaniowo – nie tylko pomoże uporać się z mszycami, ale także zwalczy niektóre choroby grzybowe roślin. Wywar z czosnku zadziała mszycobójczo.

Preparat na mszyce z cebuli – jak go wykonać samodzielnie?

Oprysk z cebuli na mszyce to jeden z bardziej popularnych wśród środków odstraszających mszyce pochodzenia roślinnego. Wywar z cebuli przygotowuje się z około 75 gram warzywa pokrojonego na drobne kawałki i zalanego 10 litrami wody. Mieszankę gotuje się na małym ogniu przez pół godziny. Po ostudzeniu będzie ona gotowa do użytkowania. Najwygodniej użytkować ją przy wykorzystaniu butelki z atomizerem.

Wywar z czosnku i cebuli na mszyce – podwójna moc z natury

Kolejny domowy przepis na mszyce wykorzystuje czosnek. Aby go przygotować będziemy potrzebować 250 gram roztartego czosnku wymieszanego z 10 litrami wody. Całość pozostawia się na 24 godziny, aby składniki dobrze się połączyły. Przed wykorzystaniem uzyskaną mieszankę miesza się z wodą w proporcjach jeden do jednego.
Wywar z czosnku na mszyce możemy połączyć z wywarem z cebuli w proporcjach jeden do jednego. Dzięki temu zadziałamy na insekty podwójną siłą.

Sprawdź:  Naklejki ze zwierzętami – dekoracja, którą ozdobisz całe mieszkanie

Domowy środek na mszyce – co będzie najskuteczniejsze?

Aby pozbyć się mszyc z naszego ogrodu lub balkonu możemy również posadzić rośliny, które działają odstraszająco. Mszyce nie lubią zwłaszcza czosnku i cebuli. Możemy również posadzić miętę i lawendę.

Również wyciąg z mniszka lekarskiego będzie działał odstraszająco na mszyce. 40 dag liści mlecza zalewa się 10 litrami wody. Tak przygotowana mieszanka powinna odstać trzy godziny. Odcedzona może trafić do butelki z opryskiwaczem.
Wyciąg z mnisza należy wykorzystać od razu po przygotowaniu. Wywary z cebuli oraz czosnku mogą być przechowywane w szczelnym pojemniku przez około dwa miesiące. Aby jak najdłużej zachowały silne właściwości warto je przechowywać w zacienionym miejscu. Pamiętajmy również, że mieszanek nie da się przedawkować, więc warto używać ich jak najwięcej.

Kolejny sposób na mszyce wykorzystuje mleko. Miesza się je w proporcji jeden do jednego. Mieszanka jest gotowa do użytku zaraz po jej wykonaniu. Najlepiej, aby wykorzystać świeże mleko od krowy. Te ze sklepowych półek może okazać się nieskuteczne.
Jako naturalny sposób na mszyce wykorzystuje się też wodną mieszankę z szarego mydła. Aby ją wykonać rozpuszcza się 20 gram szarego mydła w litrze ciepłej wody. Do wykorzystania nadaje się ona dopiero po ostygnięciu.
Nasze babcie często swoje rośliny podlewały wodą z zagotowanych ziemniaków. Jej zadaniem było właśnie odstraszanie mszyc i innych insektów roślinnych.

Niektórzy decydują się na opryskiwanie swoich roślin piwem. To w prawdzie nie zabija mszyc, ale odstrasza je swoim zapachem. Piwo na mszyce działa wiec w sposób prewencyjny i warto je łączyć z innymi metodami naturalnymi.
Kiedy mszyce pojawiają się na naszych roślinach ozdobnych, możemy zastosować również wyciąg z tytoniu papierosowego. Nie zaleca się stosowania go w przypadku innego typu roślin.

Sprawdź:  Meszka - Jak wyglądają meszki? [DOMOWE SPOSOBY na pogryzienia przez meszki]

Ostatnia prezentowana przez nas metoda na walkę z mszycami opiera się na wykorzystaniu oprysku z octu. Sporządza się wodny roztwór octu, gdzie proporcja wody do octu powinna stanowić 10 do 1.
Kiedy wszystkie domowe sposoby zawiodą, należałoby pomyśleć o chemicznych środkach ochrony roślin. Nie wolno dopuszczać do sytuacji, kiedy mszyce zaczną się w niekontrolowany sposób rozmnażać i przenosić na kolejne rośliny. W takim wypadku na ratunek może być już za późno.

Rodzice pytają o wywar z cebuli na mszyce:

Jak zrobić oprysk z czosnku na mszyce?

Ekologiczne sposoby na walkę z insektami są ostatnio coraz bardziej popularne. Aby wykonać oprysk z czosnku na mszyce będziemy potrzebować 25 gram ząbków roztartego czosnku i 1 litr wody. Całość mieszamy i odstawiamy na około 15 minut. W międzyczasie kilkukrotnie mieszamy. Następnie mieszankę odcedzamy i rozcieńczamy wodą w stosunku jeden do jednego. Gotowy oprysk przelewamy do butelki z dyfuzorem.

Z czego zrobić oprysk na mszyce?

Domowe sposoby dają wiele sposobów na walkę z mszycami. Najpopularniejsze z nich wykorzystują: cebulę, czosnek, mleko, szare mydło, tytoń papierosowy oraz ocet.

Czy mleko pomaga na mszyce?

Mleko to naturalny środek na mszyce. Rozcieńcza się go wodą w proporcjach jeden do jednego, a następnie przelewa do butelki z dyfuzorem. Gotową miksturą można spryskiwać mszyce.

Dodaj komentarz

Porady Kulinarne
Dlaczego domowy chleb się kruszy?
Dlaczego chleb się kruszy – to pytanie zadaje sobie wiele osób, które podejmują się pierwszych prób domowego wypieku chleba. Ten jest zdecydowanie zdrowszy oraz trwalszy niż wypieki spotykane na sklepowych
Czytaj dalej
Karmienie piersią
Czy pokarm w piersiach może się zepsuć? 8 mitów związanych z karmieniem piersią!
Karmienie piersią jest jednym z najbardziej problematycznych zagadnień pojawiających się po porodzie. Problemy laktacyjne niejednokrotnie spędzają sen z powiek młodym rodzicom, nie pozwalają na relaksację i powodują ciągłe zamartwianie się.
Czytaj dalej
Dom i ogród
Jak usunąć naklejki z okna?
Każdy właściciel mieszkania stanie prędzej czy później przed dylematem, jak usunąć naklejki z okna, nie uszkadzając przy okazji jego powierzchni. Można to oczywiście zrobić za pomocą specjalnych preparatów chemicznych, istnieje
Czytaj dalej
Dom i ogród
Zadbaj o zdrowy sen dziecka wybierając nowoczesne materace Hilding Anders
Wraz rozwojem technologii i usprawnienia procesów technologicznych zmieniły się trendy w wielu dziedzinach związanych z codziennym życiem ludzi. Zmiany te zaszły również w kwestii produkcji materacy i tego, jakie konstrukcje
Czytaj dalej
Dom i ogród
Naklejki ze zwierzętami – dekoracja, którą ozdobisz całe mieszkanie
Istnieje bardzo prosty sposób na szybką metamorfozę wnętrza. W tym celu warto sięgnąć po samoprzylepne naklejki, którymi ozdobimy nie tylko każde pomieszczenie w naszym domu, ale i każdą gładką powierzchnię.
Czytaj dalej
Dom i ogród
Plakaty do pokoju dziecka – podaruj swojemu maluchowi piękny wystrój
By udekorować dziecięcy pokój będziemy potrzebować nie tylko plakatów, natomiast to właśnie ścienne ozdoby mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia efektownej aranżacji. Posłużą nam jako motyw przewodni, do którego
Czytaj dalej