100 dni do matury 2023 – kiedy wypada? Egzamin w nowej formule zbliża się wielkimi krokami. Co czeka uczniów?

Egzamin dojrzałości 2023 zbliża się wielkimi krokami. Większość tegorocznych absolwentów szkół średnich już rozpoczęła ostatnie odliczanie, trwają również intensywne przygotowania i powtórki materiału. Początek roku to również okres popularnych studniówek, czyli imprez na zakończenie szkoły, przypadających na sto dni przed maturą. Jest to bez wątpienia przełomowa data, po której startuje już ostatnia prosta do egzaminów. Kiedy jest 100 dni do matury 2023? Kiedy dokładnie wypada ta data?

Kiedy 100 dni do matury 2023?

Maturalny maraton zaczyna się w tym roku tradycyjnie, jak w ubiegłych latach, tuż po długim weekendzie majowym – będzie to czwartek 4 maja. Absolwenci szkół średnich po raz pierwszy zmierzą się z egzaminami w nowej formule, dlatego wiele wskazuje na to, że będzie to podwójnie stresujące. W stosunku do poprzednich matur zdecydowanie zmieniły się wymagania i zakres materiału, który w przypadku niektórych przedmiotów rozszerzonych jest dużo bardziej szczegółowy. Prawdziwą rewolucję przeszedł zwłaszcza egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym. Zupełnie inaczej będzie wyglądała część pisemna, a całkowitą nowość stanowi test historycznoliteracki.

Odliczanie do matury trwa właściwie od początku roku, ale przełomową datą jest ostatnie sto dni, kiedy to organizuje się tradycyjne bale, a po nich zostaje już ostatnia prosta na przygotowania i powtórki. Równe sto dni do matury 2023 wypada 24 stycznia 2023.

Zobacz: Lektury obowiązkowe matura 2023. Uczniowie niepocieszeni, lista wyjątkowo długa

Odliczanie do matury 2023. Ile dni do matury 2023?

Koniec roku dla maturzystów wypada w tym roku 28 kwietnia 2023 roku. Następnie uczniów czeka kilka dni wolne i ostatni odpoczynek, a już w czwartek 4 maja o godzinie 9.00 przystąpią do pierwszego egzaminu – z języka polskiego. Aktualnie do matury pozostało już mniej niż 100 dni, a więc to już tak naprawdę ostatnie momenty na przygotowania.

Sprawdź: Poziom dwujęzyczny: o co chodzi z maturą dwujęzyczną?

Kiedy są matury 2023?

Matury 2023 trwają w sumie niemal przez cały miesiąc. Najważniejsze (te pisemne na poziomie podstawowym) wypadają jednak w pierwsze trzy dni po majówce. W jakich terminach będą tegoroczne egzaminy?

  • 4 maja – czwartek, język polski (poziom podstawowy) – godz. 9:00
  • 5 maja – piątek, język angielski (poziom podstawowy) – godz. 9:00, godz. 14:00 poziom podstawowy – język francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, włoski
  • 8 maja – poniedziałek, matematyka (poziom podstawowy) – godz. 9:00.

Zobacz: Błąd kardynalny na maturze? Przykłady, które mogą skutkować niezaliczeniem egzaminu

Czytelnicy pytają o sto dni do matur

Kiedy wypada 100 dni do matury 2023?

24 maja 2023 roku.

Ile zostało do matury 2023?

Mniej niż sto dni.

Ile tygodni do matury 2023?

14 tygodni.

Dodaj komentarz

Planowanie ślubu oraz wesela

Co zamiast kwiatów na wesele?

Od kilku lat panuje moda na wręczanie różnych drobiazgów podczas składania Młodej Parze życzeń pod Kościołem, zamiast kwiatów. Przyznam szczerze, że bardzo mi się ta moda podoba. Nie jest tajemnicą,...

Czytaj dalej →
Pojazdy Ślubne

Tramwajem do ślubu? A czemu nie…

Wracałam ostatnio tramwajem z pracy, siedziałam za konduktorem, gdzie natrafiłam na napis: Wynajmnij tramwaj na swoją imprezę. Wynajmujemy tramwaje nowe i zabytkowe. To idealna okazja, aby zaskoczyć gości na urodzinach, imprezach firmowych...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo