70 rocznica ślubu – Nazwa, Prezenty i Życzenia na siedemdziesiątą rocznicę ślubu

70 rocznica ślubu to jedna z najbardziej wyjątkowych okazji do wspólnego świętowania! Jeśli Wy lub Wasi bliscy właśnie zbliżyliście się do tego momentu, to wiedzcie, że gratulujemy Wam wytrwałości i szczęścia, że mimo przeciwności losu udało Wam się przeżyć aż tak wiele. Ten dzień koniecznie spędźcie w otoczeniu najbliższych, powspominajcie, jak Wam było przez te wszystkie lata i, przede wszystkim, dzielcie się z innymi receptą na szczęście!

70 rocznica ślubu — znaczenie

To już siedemdziesiąt lat razem! Siedemdziesiąt lat! Kto by pomyślał, że Wy lub osoby w Waszym otoczeniu będą aż takimi szczęściarzami, że stworzą tak silny i trwały związek, który przetrwa tak wiele lat. Pary, którym udaje się przeżyć ze sobą tak długo należą do tych długowiecznych, dlatego uroczystości obchodzenia siedemdziesiątej rocznicy zdarzają się tak rzadko. Warto w tym dniu spotkać się z najbliższymi i wspólnie świętować. To idealny pretekst na spotkanie rodzinne i możliwość, aby zebrać wszystkich razem. Wspólnie z jubilatami można powspominać te wszystkie razem spędzone lata i podzielić się receptą na udany związek! W końcu para z takim bagażem doświadczenia będzie się znała najlepiej na związkach, a my powinniśmy słuchać i robić notatki.

Taka wyprawa do przeszłości, wspólna rozmowa i rodzinne spędzanie czasu sprawi, że tak duża rocznica będzie niezapomniana dla wszystkich. Pamiętajcie, to zdarza się tylko raz w życiu! Spędźcie ten dzień w wyjątkowy sposób, pamiętając, że kolejne dni wciąż przed Wami, tak jak i okazja do zdobywania kolejnych, bezcennych wspomnień.

Siedemdziesiąta rocznica ślubu — jak się nazywa

Zachwyćmy się tym jeszcze raz! Chociaż nikt nie może uwierzyć w upływający czas, który z roku na rok płynie wręcz coraz szybciej, właśnie Wy lub Wasi bliscy obchodzą siedemdziesiątą rocznicę ślubu. Taki jubileusz nazywany jest kamienna rocznicą.


70 rocznica ślubu to ogromnie duży okres lat razem. Małżeństwa z takim stażem cechują się wyjątkową wytrwałością i siłą. Utrzymanie związku przez tyle lat to nie lada wyzwanie i w dzisiejszych czasach powinniśmy się uczyć tego, jak wspólnie żyć z drugą osobą. Rocznica ta jak wszystkie rocznice ślubu ma swoją własną nazwę. Ta – kamienna rocznica ślubu symbolizuje trwałość, wytrzymały fundament, na którym należy budować wspólną relację i właśnie za to należy docenić małżeństwa z takim stażem.

Prezent na 70 rocznicę ślubu

Sto lat! Sto lat! niech żyją, żyją nam! Właśnie niech nam żyją jak najdłużej, aby mogli się nacieszyć wyjątkowymi prezentami, które z okazji siedemdziesiątej rocznicy ślubu otrzymają. Jak wybrać odpowiedni prezent na tak niecodzienną okazję? Przede wszystkim należy dostosować siły na zamiary, a w tym przypadku warto zweryfikować nasze pomysły, czy będą odpowiednie dla seniorów. Jednak nie dajcie się zwieść, to, że prezent powinien być wyrafinowany, nie znaczy, że musi być nudny.

Teraz, na starość, kiedy małżonkowie obchodzący kamienne gody mają dużo wolnego czasu – warto sprawić, aby mogli ten wspólny czas spędzić razem, w wyjątkowych okolicznościach! Świetnym prezentem będzie zafundowanie “młodej parze” wyjątkowej wycieczki do luksusowego spa albo kurortu zdrowotnego. W tym wieku powinno się dużą uwagę zwracać na zdrowie, więc wycieczka połączona z prozdrowotnymi zabiegami w spa może okazać się wyjątkową przygodą. Z jednej strony pozwoli docenić uroki nowych miejsca, a z drugiej zapewni kompleksowe wsparcie dla zdrowia. Nie jest to, co prawda tani prezent, jednak na tak ważna okazję warto zrzucić się z rodziną, żeby zapewnić najbliższym niezapomniane wspomnienia.

Klasycznym, zawsze eleganckim prezentem będzie biżuteria. Wyjątkowy komplet biżuterii dla pani, okraszony szlachetnymi kamieniami będzie idealną ozdobą dla dojrzałej kobiety. Z kolei małżonkowi może spodobać się nowy zegarek, do którego możemy dodać dedykację. Pamiętajcie jednak, że sięgając po tego typu prezent, musi on być wyjątkowy i ze szlachetnych metali, w końcu jubilaci zasługują na to, co najlepsze.

Jednym z prostszych, ale efektownych prezentów będzie stworzenie fotoksiążki ze wspomnieniami z każdej, dotychczas wspólnie spędzonej rocznicy. Taki dar to idealny sposób na przywołanie wspomnień, wspólne pochylenie się nad tym, co było.

Kamienna rocznica ślubu — jakie to gody

70 rocznica ślubu to wyraz wyjątkowego oddania, umiejętności chodzenia na kompromisy i wytrwałości w najtrudniejszych czasach przy drugiej osobie. Kamienna rocznica ślubu zwiastuje gody trwałe, a małżeństwo, które je obchodzi jest już ustatkowane. Kamień symbolizuje wytrzymałość, główną cechę relacji z tak długim stażem.

Życzenia na 70 rocznicę ślubu

Czy życzenia “stu lat” wypadają przy tak dużej i okrągłej rocznicy? Oczywiście, że nie, ale czego tu życzyć osobom, które pewnie słyszały już wszystko? Głównie zdrowia, bo to zawsze jest najważniejsze. Życzmy im też pogody ducha i kolejnych tak dużych rocznic, które będziemy mogli wspólnie świętować. Dalszej wytrwałości w byciu razem i zarażania innych miłością tak silną, zdolną do przeżycia dekad. Pamiętajmy również, że najważniejsze nie są prezenty i życzenia, a nasza obecność i wsparcie podczas trudów życia codziennego.

Zobacz również: Życzenia dla męża na rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo