Ani ocet, ani soda. Ręczniki będą mięciutkie jak obłoczek dzięki innemu produktowi z kuchni

W czym prać ręczniki, żeby były puszyste? Wiele osób korzysta ze sklepowych preparatów, podczas gdy inni stawiają na ocet i sodę oczyszczoną. Okazuje się, że nie musisz korzystać z takich produktów. Sposób na miękkie ręczniki tkwi w zupełnie innej rzeczy.

Wielu fanów domowych trików na sprzątanie wie, że miękkie i puszyste ręczniki jak w hotelu można uzyskać dzięki sodzie oczyszczonej i occie. Niestety efektem ubocznym może być charakterystyczny zapach tkaniny, dlatego warto wypróbować też inną metodę. Chwyć dwa opakowania z kuchennej szafki i ciesz się ręcznikami mięciutkimi jak obłoczek. Nie każdy wie, że to bardzo proste.

Sprawdź: Dlaczego śmierdzi z pralki? Jak usunąć nieprzyjemny zapach z pralki?

Jak prać ręczniki, żeby były miękkie i puszyste? Wystarczą dwa opakowania tego produktu

W trosce o czyste, miękkie i puszyste ręczniki warto przestrzegać zasad pielęgnacyjnych. Przede wszystkim zanim włączysz pralkę, przeczytaj zalecenia na metce ręcznika. Dowiesz się z nich, w jakiej temperaturze należy prać ręczniki. Zazwyczaj wybiera się około 60 stopni Celsjusza i nie więcej. Pamiętaj też, by nie prac ich z innymi tkaninami. Bęben pralki nie powinien być przepełniony. Zamiast octu czy sody oczyszczonej, wsyp do bębna pralki dwa małe opakowania proszku do pieczenia, niewielką ilość proszku do prania i nastaw program.

Sprawdź: Ten 1 trik sprawi, że Twoja pralka przestanie skakać podczas wirowania

Co zrobić, żeby ręczniki po praniu nie były szorstkie? Lepiej zrezygnuj z tego produktu

Wiele osób podczas prania ręczników dodaje również płyn do płukania tkanin. Okazuje się, że w nadmiarze i często stosowany może oblepiać włókna, przez co ręczniki stracą swoją chłonność i puszystość. Warto więc zupełnie zrezygnować ze stosowania tego produktu w przypadku prania materiałów tego rodzaju. Niektórzy decydują się również na zupełne zaprzestanie stosowania proszku do prania i o ile na tkaninach nie ma plam, nie jest to zły pomysł. Pamiętaj jednak, by nie prać ręczników w bardzo niskiej temperaturze, bo nie pozbędziesz się bakterii osiadających na materiale.

Sprawdź: Jak prać bieliznę, by zachwycała bielą i zapachem? Zanim włożysz do pralki, namocz ją w tym roztworze

Planowanie ślubu oraz wesela

Obyczaje ślubne

Obyczaje ślubne mimo, że nie zmieniają się zbyt często to jednak można w nich zaobserwować pewne trendy. Sprawdź co takiego się zmienia w najważniejszych elementach ślubu oraz wesela. Suknie ślubne...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo
Enable registration in settings - general