Blenduję z odrobiną wody i podlewam skrzydłokwiat. Nawet roślina teściowej nie ma tak soczystych liści

Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Jeśli będzie zadbany, oczyści powietrze i zachwyci pięknymi kwiatami i dekoracyjnymi liśćmi. Sprawdź, gdzie postawić skrzydłokwiat i co zrobić, by zdrowo się rozwijał. To o wiele prostsze niż się wydaje.

Wiele osób decyduje się na uprawę skrzydłokwiatu w domu ze względu na prostotę i to, że pięknie się prezentuje. Nie oznacza to jednak, że rozwinie się bez twojej ingerencji. Musisz zapewnić mu odpowiednie warunki, bo bez nich szybko zacznie więdnąć i marnieć z dnia na dzień. Na szczęście są proste triki, które podołają temu zadaniu.

Sprawdź: Jesienią masowo włażą do domów. Moczę w tym korek od wina. Nie wchodzą nawet na próg

Skrzydłokwiat – żółte liście to zły znak. Czego nie lubi skrzydłokwiat?

Żółknięcie liści skrzydłokwiatu to znak, że należy podjąć odpowiednie działania mające na celu uratowanie rośliny. Przede wszystkim zwróć uwagę na miejsce, w którym stoi. Nie może być zbyt nasłonecznione, a o wiele lepszym wyborem jest stanowisko o świetle rozproszonym. Zapobiegniesz tym samym poparzeniom. Usychanie i żółknięcie liści może też oznaczać, że roślina ma zbyt mało azotu lub wilgoci. Zraszaj roślinę regularnie miękką wodą i upewniaj się, że korzenie nie są suche. Podlewaj stopniowo i delikatnie, by nie przelać skrzydłokwiatu, ale by ziemia stale była lekko wilgotna. Warto stosować podłoże żyzne i przepuszczalne, a jego pH powinno wynosić od 5,0 do 6,0.

Sprawdź: Mama zawsze trzymała orzechy włoskie we wrzątku. Teraz już wiem dlaczego

Jaki nawóz stosować do skrzydłokwiatu? Prosta mieszanka zwiększy odporność i wspomoże kwitnienie rośliny

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o skrzydłokwiat, przygotuj dla niego zdrowotną mieszankę. Odpowiedni nawóz wspomoże wzrost i zadba o bujne i zdrowe kwitnienie. Co ci się przyda? Okazuje się, że wystarczy korzeń imbiru, który dostarczy roślinie manganu, potasu i fosforu. Pokrój go na niewielkie kawałki i zblenduj z odrobiną wody. Przecedź masę przez sitko i podlewaj skrzydłokwiat uzyskanym płynem mniej więcej raz na dwa tygodnie. Dobrą praktyką jest też przelanie cieczy do butelki z atomizerem  i regularne spryskiwanie rośliny, co zapobiegnie pojawianiu się szkodliwych chorób i patogenów.

Sprawdź: Kiedyś nektar bogów, dziś ukorzeniacz do roślin. Wystarczy 1 łyżka dodana do wody

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo