Jesienią masowo włażą do domów. Moczę w tym korek od wina. Nie wchodzą nawet na próg

Czym odstraszyć pająki? Mamy trik dla osób, które szukają sposobów na pozbycie się nieproszonych gości. Tych niestety szczególnie jesienią w domach Polaków nie brakuje.

Po opróżnieniu butelki z winem niektórzy tworzą z korków oryginalne ozdoby DIY, ale w większości przypadków ląduje on po prostu w koszu, a szkoda. Jak się okazuje ten niepozorny element, skrywa funkcję, która zachwyci zwłaszcza osoby nieprzepadające za pająkami.

Sprawdź: Nie wyrzucaj do śmieci korka z wina. Przekrój go w połowie, a sporo zaoszczędzisz

Czego się boją pająki? Pułapka, którą wykonasz szybko, a efekt powali cię na kolana

Widok łażącego pająka po domu niektórych przyprawia wręcz o dreszcze. Nic dziwnego. Te stworzenia niestety w większości przypadków nie są bowiem mile widziane. Najskuteczniejszym sposobem w odstraszeniu ich od naszego mieszkania, jest wykorzystanie zapachów, za którymi nie przepadają. Tutaj do przyda się olejek cynamonowy lub eukaliptusowy oraz właśnie korek po winie. Należy go wybranym zapachem i rozłożyć przy drzwiach. To skutecznie zniechęci pająki do wchodzenia do środka.

Sprawdź: Rozejrzyj się za szyszkami. Wrzucisz je do piekarnika i spryskasz, a uciążliwy problem zniknie

Domowe sposoby na pająki. Jak się ich pozbyć? Są jeszcze inne banalnie proste patenty

Jesienią do odstraszenia pająków można wykorzystać też kasztany. Wystarczy zebrać kilka sztuk z parku i rozłożyć na parapecie lub przy drzwiach. Równie dobry efekt przyniesie zastosowanie mięty i cytryny. To kolejne zapachy, za którymi nie przepadają. Można zatem poustawiać przy oknach miętę w doniczkach. Do środków czystości polecamy zaś dodać kilka kropel olejku cytrynowego, aby zapach nielubianych przez pająki cytrusów, unosił się po całym domu. Niektórzy decydują się także na zawieszenie lepów za meblami. Warto również zadbać o regularne sprzątanie domu i usuwanie kurzu oraz widocznych pajęczyn.

Sprawdź: Patent babć na ścierki kuchenne. Po brudzie i brzydkim zapachu nie ma śladu!

Sukienki na wesele dla świadkowej

Sukienka dla świadkowej

Wybór sukienki dla świadkowej jest sporym wyzwaniem. Zwraca ona na siebie uwagę prawie tak samo jak Panna Młoda. Sukienka musi być więc elegancka i nietuzinkowa. Sukienka dla świadkowej Zostałaś poproszona...

Czytaj dalej →
Rozrywka

Problemy młodych rodziców

W ostatni piąteczek na naszym ołpen spejsie zasłyszałem ten oto rodzicielski suchar:   Przypomniał mi on wpis, który czytałem na jakimś blogu rodzicielskim. Wpis dotyczył rzeczy, które rodzice robią TYLKO przy pierwszym dziecku. Było...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo