Boże Ciało 2024 – kiedy wypada? Tym razem będzie wyjątkowo wcześnie. Uczniów czeka kumulacja wolnego

Jedną z najważniejszych rzeczy, którą rodzice i uczniowie sprawdzają na początku każdego roku szkolnego jest liczba i rozkład dni wolnych. Uczniowie już nie mogą doczekać się odpoczynku, a rodzice chcą wiedzieć, jak planować urlop. Pierwszy semestr nie będzie pod tym względem zbyt atrakcyjny, ale wiosną czeka mnóstwo dobrych wiadomości, a w maju szykuje się prawdziwa kumulacja wolnego. Kiedy wypada Boże Ciało w 2024 roku?

Kiedy wypada Boże Ciało w 2024 roku?

Boże Ciało, czyli Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, to jedno z najważniejszych świąt w Kościele katolickim. Ze względu na swój charakter jest to dzień ustawowo wolny od pracy i szkoły, a ponieważ zawsze wypada w czwartek, to co roku jest dobra okazja do przedłużenia sobie weekendu. Termin uzależniony jest od daty Świąt Wielkanocny, które w 2024 wypadają wyjątkowo wcześnie, dlatego Boże Ciało będziemy świętować już w maju.

W 2024 roku Boże Ciało będzie w Polsce obchodzone 30 maja. W większości szkół uczniowie będą mieli z pewnością wolne również w piątek 31 maja, a wszyscy, którzy wezmą wtedy wolne zyskają drugi długi weekend majowy.

Zobacz: Kalendarz roku szkolnego 2023/24. Jesienią uczniowie będą zawiedzeni, ale II semestr zacznie się lepiej. Niespodzianka także w czerwcu

Kumulacja wolnego w maju 2024

Maj będzie bardzo atrakcyjny pod względem czasu wolnego nie tylko dla uczniów, ale i dla osób pracujących. Wyjątkowo korzystanie w 2024 wypada bowiem majówka – 1 maj to środa, a zatem wystarczy wziąć wolne 2 maja, aby mieć aż 5 dni odpoczynku.

Część uczniów odpocznie jeszcze dłużej, ponieważ tuż po majówce rozpoczynają się egzaminy maturalne, a to oznacza wolne dla pozostałych klas w szkołach średnich. Natomiast między od 14 do 16 będą dodatkowo odpoczywać uczniowie klas od I do VII w podstawówkach, ponieważ starsi koledzy będą pisać egzamin ósmoklasisty.

Sprawdź też: Matura 2024 – będą spore zmiany! Uczniowie zaskoczeni nowymi wymagania na egzamin. Będzie wyższy próg?

Czytelnicy pytają, kiedy Boże Ciało 2024

Kiedy będzie Boże Ciało w 2024 roku?

30 maja.

Boże Ciałó 2024 kiedy Polska?

Boże Ciało w 2024 roku wypada 30 maja.

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo