Chociaż ma piękne znaczenie, rodzice bardzo rzadko je wybierają. To imię inspirowane kwiatami nosi zaledwie garstka kobiet w Polsce

W katalogu polskich imion dla dziewczynek znajdziemy kilka propozycji inspirowanych kwiatami. Zazwyczaj wyróżniają się nie tylko wyjątkowo pięknym znaczeniem, ale także oryginalnym brzmieniem. Jeśli więc rodzice poszukują dla swojego maluszka naprawdę jedynego w swoim rodzaju imienia, to może być strzał w dziesiątkę.

To kwiatowe imię jest niezwykle rzadkie

Imiona inspirowane kwiatami naprawdę wyróżniają się na tle innych. Pięknie brzmią i uroczo się kojarzą, a przy tym są dosyć rzadko wybierane. Jednym z takich imion jest Hiacynta, która związane jest oczywiście z wyjątkowym kwiatem o tej samej nazwie. Imię i nazwa kwiatu wywodzą się z kolei z języka greckiego, od imienia urodziwego młodzieńca Hyakinthos, który był ulubieńcem boga Apolla.

Chociaż Hiacynta to bez wątpienia oryginalne i niezwykłe imię, to nie cieszy się przesadną popularnością. W 2022 roku nadano je zaledwie 21 razy, a w sumie nosi je tylko garstka Polek – dokładnie 390 kobiet.

Zobacz też: Wybrała imię dla syna pod wpływem emocji, teraz żałuje. “Nie podoba mi się, decyzja była za szybka”

Najpiękniejsze imiona dla dziewczynki inspirowane kwiatami

Wśród polskich imion dla dziewczynek znajdziemy jeszcze kilka niezwykłych propozycji, które wywodzą się od nazw kwiatów i dzięki temu brzmią naprawdę wyjątkowo i oryginalnie. W ostatnich latach szczególnie popularna staje się Lilianna, w 2022 nazwano tak aż 1472 dziewczynek. Jakie jeszcze kwiatowe imiona można wybrać dla córki?

  • Dalia – wywodzi się z języka arabskiego, oznacza “dalię” lub “winorośl”,
  • Jaśmina – imię pochodzące od nazwy pięknej rośliny o wyjątkowym zapachu- jaśminu,
  • Lilianna – imię, które powstało od słowa “lilium”, czyli “lilia”
  • Róża – jeden z najpiękniejszych kwiatów, którego nazwa wywodzi się z języka łacińskiego;
  • Wiola – imię wywodzące się z łacińskiego słowa “viola” oznaczającego “fiołka”.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo