Co kupić na chrzciny? Mamy kilka świetnych pomysłów!

Chrzciny to dla większości rodziców, ale też rodziny dziecka wielkie przeżycie. Na długo przed uroczystością zaproszeni goście zastanawiają się jaki prezent na chrzciny jest najlepszy i co na chrzciny będzie najpraktyczniejsze jako podarunek dla dzieci. Podpowiadamy co kupić na prezent na chrzest.

Co kupić na chrzciny? Mamy kilka świetnych pomysłów!
Depositphotos

Co na chrzciny?

Choć dla wierzących rodziców chrzciny dziecka to przede wszystkim ważny moment w życiu ich pociechy oraz przyjęcie do wspólnoty kościoła, goście często skupiają się na tym co na chrzciny najbardziej ucieszy malucha oraz jego rodziców. Co podarować na chrzest? Zakup odpowiedniego prezentu na chrzest wydaje się prosty: do wyboru są ubranka, zabawki itp. Jednak czasem wystarczy odrobina kreatywności, a nasz prezent będzie wyjątkowy, a jednocześnie praktyczny. Zastanawiając się, co dać dziecku na chrzciny, warto pamiętać, że upominek dla kilkumiesięcznego maluszka musi być również przemyślany pod kątem jego wieku. Możemy zdecydować się na zakup medalików itp., które posłużą mu dopiero, jak podrośnie, albo sprezentować coś adekwatnie do wieku.

Co na prezent na chrzest?

Dla wielu rodziców narodziny dziecka to nie tylko ogromna radość, ale też niestety wydatki. Co prawda wiele par długo przygotowuje się do przyjścia na świat maluszka i jest przygotowanych na koszty z tym związane, jednak nie da się ukryć, że świeżo upieczonym rodzicom zawsze przyda się wsparcie. Dlatego jednym z pomysłów na prezent na chrzciny mogą być praktyczne przedmioty takie jak np. ubranka czy droższe akcesoria przydatne przy dziecku. Rodzice niemowlęcia prawdopodobnie ucieszą się ze stolika do karmienia, maty edukacyjnej czy kojca. Taki prezent na chrzest nie będzie w prawdzie pamiątką na lata, ale na pewno posłuży maluszkowi.

Co na chrzest?

Dobrym pomysłem, gdy nie wiesz, co podarować na chrzest, są wspomniane już ubranka. Najmłodsi bardzo szybko rosną, więc musimy pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar ubranka. Tego typu prezenty najlepiej sprawdzają się więc kiedy znamy dokładnie preferencje rodziców, a także maluszka na tyle dobrze by trafić z idealnym upominkiem. Kiedy bardzo zależy nam na sprezentowaniu ciuszków, a nie znamy rozmiaru dziecka, najlepiej wybierać większe modele, które prędzej czy później będą dopasowane. Z za małymi niestety nic nie da się zrobić. Nie wyrzucajmy również paragonu po zakupie upominku. Nie ma nic złego w tym, jeśli rodzice poproszą nas np. o wymianę rozmiaru itp. Lepiej, żeby nasze pieniądze zainwestowane w prezent na chrzest zostały spożytkowane na korzyść maluszka.

Oryginalny prezent na chrzest

Upominki na chrzest nie muszą być typowo praktyczne jak ubrania czy pieluchy. Warto zainwestować w coś niekonwencjonalnego, co sprawi radość rodzicom, a jednocześnie będzie wspaniałą pamiątką na lata. Biżuteria jest jednym z przykładów takich prezentów. Złoty medalik posłuży maluszkowi w przyszłości, ale inwestowanie w złote oraz srebrne wyroby jubilerskie jest również opłacalne. Nawet jeśli z jakichś powodów dziecko, kiedy podrośnie stwierdzi, że nie chce nosić sprezentowanej biżuterii, nie traci ona na wartości.

Innym świetnym pomysłem może być sesja zdjęciowa dla dziecka i rodziców. Zdjęcia zatrzymują momenty warte zapamiętania, a taki upominek będzie piękną pamiątką. Sesje można wykupić w wielu zakładach fotograficznych i kosztują od ok. 300 do nawet 1000 zł, jednak zależy to od pakietu, jaki wybierzemy.

Prezent na chrzciny może być symboliczny albo wymyślny, jednak to nie decyduje o jego wartości, a pomyślunek i dobre intencje. Pamiętajmy, że dla rodziców, którzy decydują się ochrzcić swoje dziecko, w dużej mierze najważniejszy jest religijny aspekt ceremonii. Prezenty to jedynie dodatek, który sprawia radość, ale nie podstawa chrzcin. Dlatego pytanie o to, co kupić na chrzciny nie powinno zdominować całej uroczystości.

Zobacz też: Najpiękniejsze życzenia na chrzest

[Zdjęcie główne: Depositphotos]

Dodaj komentarz

500+
600+ zastąpi 500+? Kto miałby dostać wyższą kwotę?
Wybory zbliżają się wielkimi krokami, a tym samym kandydaci na najwyższe stanowiska prześcigają się w pomysłach i inicjatywach. Czasem dla dodatkowych głosów są w stanie zrobić naprawdę wiele. Wśród obietnic
Czytaj dalej
Newsy
Rodzice byli przekonani, że ich syn jest niemową. Zaczął mówić po wizycie u dentysty!
Sześcioletni chłopiec dopiero teraz zaczyna mówić. Do tej pory jego rodzice byli przekonani, że syn jest niemową, a winą za to obarczali wykryty tuż po narodzinach guz w mózgu dziecka.
Czytaj dalej
Chrzest Zakupy
Prezent na chrzciny: Co kupić na chrzest?
Co kupić na chrzest? Co kupuje chrzestna, a co chrzestny dziecka? Jaki prezent na chciny dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Podpowiadamy! Jaki prezent na chrzest? Co kupić dziecku? Chrzest to wyjątkowa
Czytaj dalej
Chrzest Newsy
Matka chrzestna do wynajęcia? To ogłoszenie o dziwo nie wszystkich zaskoczyło!
Pozornie sprawa jest prosta: chrzestny ma mieć nie mniej niż 16 lat i musi mieć bierzmowanie. Przyszli rodzice chrzestni powinni też prowadzić życie zgodnie z zasadami wiary i nie mogą
Czytaj dalej
Chrzest Życzenia
Życzenia na chrzest święty: dla dziewczynki i dla chłopca
Chrzciny to wyjątkowa okazja w życiu każdej rodziny. Jako goście chcemy, by rodzice maluszka poczuli się uhonorowani naszą chęcią świętowania z nimi tego wydarzenia. Dotyczy to nie tylko naszej obecności
Czytaj dalej
Chrzest
Chrzest dziecka: co warto wiedzieć?
Organizacja chrztu to poważna sprawa: należy pamiętać o załatwieniu wszystkich formalności, zorganizować przyjęcie, zaprosić gości, a przede wszystkim zadbać o to, żeby dzień chrztu był wyjątkowy i jak najmniej stresujący
Czytaj dalej