Co kupić na chrzciny? Mamy kilka świetnych pomysłów!

Chrzciny to dla większości rodziców, ale też rodziny dziecka wielkie przeżycie. Na długo przed uroczystością zaproszeni goście zastanawiają się jaki prezent na chrzciny jest najlepszy i co na chrzciny będzie najpraktyczniejsze jako podarunek dla dzieci. Podpowiadamy co kupić na prezent na chrzest.

Co kupić na chrzciny? Mamy kilka świetnych pomysłów!
Depositphotos

Co na chrzciny?

Choć dla wierzących rodziców chrzciny dziecka to przede wszystkim ważny moment w życiu ich pociechy oraz przyjęcie do wspólnoty kościoła, goście często skupiają się na tym co na chrzciny najbardziej ucieszy malucha oraz jego rodziców. Co podarować na chrzest? Zakup odpowiedniego prezentu na chrzest wydaje się prosty: do wyboru są ubranka, zabawki itp. Jednak czasem wystarczy odrobina kreatywności, a nasz prezent będzie wyjątkowy, a jednocześnie praktyczny. Zastanawiając się, co dać dziecku na chrzciny, warto pamiętać, że upominek dla kilkumiesięcznego maluszka musi być również przemyślany pod kątem jego wieku. Możemy zdecydować się na zakup medalików itp., które posłużą mu dopiero, jak podrośnie, albo sprezentować coś adekwatnie do wieku.

Co na prezent na chrzest?

Dla wielu rodziców narodziny dziecka to nie tylko ogromna radość, ale też niestety wydatki. Co prawda wiele par długo przygotowuje się do przyjścia na świat maluszka i jest przygotowanych na koszty z tym związane, jednak nie da się ukryć, że świeżo upieczonym rodzicom zawsze przyda się wsparcie. Dlatego jednym z pomysłów na prezent na chrzciny mogą być praktyczne przedmioty takie jak np. ubranka czy droższe akcesoria przydatne przy dziecku. Rodzice niemowlęcia prawdopodobnie ucieszą się ze stolika do karmienia, maty edukacyjnej czy kojca. Taki prezent na chrzest nie będzie w prawdzie pamiątką na lata, ale na pewno posłuży maluszkowi.

Co na chrzest?

Dobrym pomysłem, gdy nie wiesz, co podarować na chrzest, są wspomniane już ubranka. Najmłodsi bardzo szybko rosną, więc musimy pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar ubranka. Tego typu prezenty najlepiej sprawdzają się więc kiedy znamy dokładnie preferencje rodziców, a także maluszka na tyle dobrze by trafić z idealnym upominkiem. Kiedy bardzo zależy nam na sprezentowaniu ciuszków, a nie znamy rozmiaru dziecka, najlepiej wybierać większe modele, które prędzej czy później będą dopasowane. Z za małymi niestety nic nie da się zrobić. Nie wyrzucajmy również paragonu po zakupie upominku. Nie ma nic złego w tym, jeśli rodzice poproszą nas np. o wymianę rozmiaru itp. Lepiej, żeby nasze pieniądze zainwestowane w prezent na chrzest zostały spożytkowane na korzyść maluszka.

Sprawdź:  Kto nie może zostać rodzicem chrzestnym? Jakie są wymogi dla matki i ojca chrzestnego?

Oryginalny prezent na chrzest

Upominki na chrzest nie muszą być typowo praktyczne jak ubrania czy pieluchy. Warto zainwestować w coś niekonwencjonalnego, co sprawi radość rodzicom, a jednocześnie będzie wspaniałą pamiątką na lata. Biżuteria jest jednym z przykładów takich prezentów. Złoty medalik posłuży maluszkowi w przyszłości, ale inwestowanie w złote oraz srebrne wyroby jubilerskie jest również opłacalne. Nawet jeśli z jakichś powodów dziecko, kiedy podrośnie stwierdzi, że nie chce nosić sprezentowanej biżuterii, nie traci ona na wartości.

Innym świetnym pomysłem może być sesja zdjęciowa dla dziecka i rodziców. Zdjęcia zatrzymują momenty warte zapamiętania, a taki upominek będzie piękną pamiątką. Sesje można wykupić w wielu zakładach fotograficznych i kosztują od ok. 300 do nawet 1000 zł, jednak zależy to od pakietu, jaki wybierzemy.

Prezent na chrzciny może być symboliczny albo wymyślny, jednak to nie decyduje o jego wartości, a pomyślunek i dobre intencje. Pamiętajmy, że dla rodziców, którzy decydują się ochrzcić swoje dziecko, w dużej mierze najważniejszy jest religijny aspekt ceremonii. Prezenty to jedynie dodatek, który sprawia radość, ale nie podstawa chrzcin. Dlatego pytanie o to, co kupić na chrzciny nie powinno zdominować całej uroczystości.

Zobacz też: Najpiękniejsze życzenia na chrzest

[Zdjęcie główne: Depositphotos]

Dodaj komentarz

500+
600+ zastąpi 500+? Kto miałby dostać wyższą kwotę?
Wybory zbliżają się wielkimi krokami, a tym samym kandydaci na najwyższe stanowiska prześcigają się w pomysłach i inicjatywach. Czasem dla dodatkowych głosów są w stanie zrobić naprawdę wiele. Wśród obietnic
Czytaj dalej
Newsy
Rodzice byli przekonani, że ich syn jest niemową. Zaczął mówić po wizycie u dentysty!
Sześcioletni chłopiec dopiero teraz zaczyna mówić. Do tej pory jego rodzice byli przekonani, że syn jest niemową, a winą za to obarczali wykryty tuż po narodzinach guz w mózgu dziecka.
Czytaj dalej
Chrzest
Chrzestna czy chrzestny, czyli kto co kupuje?
Co kupuje chrzestny na chrzest? Co kupuje chrzestna? Jaki jest tradycyjny podział obowiązków rodziców chrzestnych i czy zawsze należy się nim kierować? Sprawdź, jak wygląda tradycja w niektórych regionach kraju,
Czytaj dalej
Chrzest
Kto nie może zostać rodzicem chrzestnym? Jakie są wymogi dla matki i ojca chrzestnego?
Chrzest to wielkie wydarzenie, do którego przygotowuje się cała rodzina. Z pewnością jako rodzic kilku miesięcznego malucha, masz już wybranych chrzestnych. Czy wiesz jednak, kto nie może zostać rodzicem chrzestnym?
Czytaj dalej
Chrzest
Wymagania dla rodziców chrzestnych: Konkubinat wykluczony
Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Płockiej opublikowało oświadczenie skierowane do kandydatów na rodziców chrzestnych. Biskup Płocki wydał w nim nowe instrukcje dla osób, które chcą zostać matką lub ojcem chrzestnym. Dokument ten
Czytaj dalej
Chrzest Zakupy
Prezent na chrzciny: Co kupić na chrzest?
Co kupić na chrzest? Co kupuje chrzestna, a co chrzestny dziecka? Jaki prezent na chciny dla chłopca, a jaki dla dziewczynki? Podpowiadamy! Jaki prezent na chrzest? Co kupić dziecku? Chrzest to wyjątkowa
Czytaj dalej