Co pobiera najwięcej prądu w domu? Lider dla wielu jest zaskoczeniem

Ceny energii elektrycznej rosną, dlatego wiele osób zastanawia się, co tak właściwie zużywa najwięcej prądu w domu. Czy da się z czegoś zrezygnować, by otrzymywać mniejsze rachunki? Niestety to nie zawsze jest proste. Ładowarka do telefonu, lokówka, pralka, a może zmywarka? Okazuje się, że to nie one pochłaniają najwięcej energii elektrycznej.

Niektórzy praktycznie codziennie zastanawiają się, które domowe urządzenia pochłaniają najwięcej prądu. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ w trudnych czasach wysokiej inflacji warto szukać oszczędności w każdym miejscu. Wiedza może pomóc choć trochę zmniejszyć korzystanie z urządzenia, a tym samym rachunki. Które sprzęty domowe znajdują się na podium?

Sprawdź: Czy wiesz, po co jest ten mały otwór w twojej lodówce?

Jakie urządzenia zużywają najwięcej prądu? Mało kto wie, że liderem jest niepozorna rzecz z kuchni

Użytkownicy tego sprzętu rzadko zdają sobie sprawę, że to właśnie on zużywa najwięcej prądu w domu. Mowa o płycie indukcyjnej, która w ostatnich latach staje się standardem w wielu domach. Według wyliczeń Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) koszt korzystania z tego sprzętu może wynieść nawet 500 zł rocznie, biorąc pod uwagę, że obiad jest gotowany codziennie i przez około 30 minut w ciągu dnia korzystamy z dwóch pól grzejnych. Na szczęście na rynek wprowadza się coraz więcej urządzeń energooszczędnych, dlatego warto śledzić trendy i wiedzieć, czym kierować się podczas zakupu takiej płyty.

Sprawdź: Dlaczego pranie śmierdzi? Jak suszyć pranie, żeby nie śmierdziało?

Co pobiera dużo prądu w domu? Zwróć uwagę na te sprzęty i zmniejsz rachunki

Na drugim miejscu pod względem pobierania prądu znajduje się piekarnik elektryczny, a na trzecim lodówka. Czwarte należy do czajnika elektrycznego, a piąte do zmywarki. Choć z piekarnika i czajnika elektrycznego możemy w jakimś stopniu zrezygnować, z lodówki już niekoniecznie. Okazuje się, że najmniej prądu ze wszystkich sprzętów wziętych pod uwagę podczas badania zużywa ładowanie telefonu komórkowego. Biorąc pod uwagę wysokie ceny prądu, warto mieć na uwadze racjonalne gospodarowanie energią. Podczas zakupu sprzętu warto zaopatrywać się w te, które cechują się najwyższą klasą energetyczną, dzięki czemu przyszłe rachunki będą niższe. Należy też pamiętać, by nieużywane sprzęty odłączać od prądu.

Sprawdź: W tych godzinach lepiej nie używaj pralki i piekarnika! Twój portfel Ci za to podziękuje

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo