Czy w Wielki Czwartek idzie się do szkoły? Przerwa świąteczna rozpocznie się lada chwila

Przerwa świąteczna na Wielkanoc będzie pierwszą okazją na dłuższy odpoczynek od momentu zakończenia ferii zimowych. Wolne rozpocznie się kilka dni przed głównymi uroczystościami. Jak co roku jednak, wielu uczniów narzeka, że przerwa nie trwa nawet tydzień. Czy w Wielki Czwartek idzie się do szkoły?

Czy w Wielki Czwartek idzie się do szkoły?

Tradycyjnie jak co roku, uczniów w całej Polsce czeka dłuższe wolne z okazji Świąt Wielkanocnych. Odpoczynek rozpoczną jeszcze przed świątecznym weekendem, w najważniejszym momencie Wielkiego Tygodnia, czyli w Wielki Czwartek, kiedy zaczyna się Triduum Paschalne. Ostatnim dniem nauki przed przerwą będzie środa 27 marca.

Przerwa świąteczna potrwa od Wielkiego Czwartku 28 marca do wtorku – 2 kwietnia, czyli w sumie przez 6 dni. W środę 3 kwietnia w szkołach będą już normalne zajęcia. Co roku uczniowie nieco narzekają na takie rozwiązanie, sugerując, że przerwa powinna trwać przynajmniej jeden pełny tydzień.

Zobacz: 10 niekonwencjonalnych sposobów na życzenia wielkanocne dla rodziców

Dni wolne od szkoły 2024

Ostatecznie jednak uczniowie mają sporo powodów do zadowolenia. Niedługo po przerwie świątecznej czeka kolejne wolne – tym razem długi weekend majowy, który rozpocznie się w środę 1 maja i potrwa aż 5 dni. Maj zaskoczy nas jednak jeszcze jednym długim weekendem, który rozpocznie się 30 maja – czyli w czwartek, w Boże Ciało.

Maj będzie zresztą pod tym względem szczególny, ponieważ tuż po majówce rozpoczynają się matury, a to oznacza dodatkowe dni wolne dla uczniów szkół średnich, którzy w tym roku jeszcze nie przystępują do egzaminów. Wolne będą mieli zapewne od 7 do 9 maja.

Dodatkowa chwila odpoczynku czeka także uczniów szkół podstawowych (poza ósmoklasistami). Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w tym roku od 14 do 16 maja, a w tym czasie młodsi uczniowie zazwyczaj nie chodzą do szkoły.

Sprawdź też:

Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Zakupy dla niemowląt

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę

Karty rabatowe LifeStyle i Rossnę Dziecko to niekończący się wydatek. Każdy rodzic chce dla dziecka wszystkiego co najlepsze. Producenci o tym wiedzą i często zawyżają ceny swoich produktów. Jak zatem...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo