Denerwują cię brudne ścierki? Wsyp pół szklanki do wody i zagotuj. Pranie nigdy nie było prostsze

W czym moczyć brudne ścierki kuchenne? To pytanie zadaje sobie wiele osób, chcących doprowadzić do porządku materiały, którymi zazwyczaj sprzątamy w kuchni. Okazuje się, że nie musisz kupować specjalistycznych preparatów. Sprawdzi się to, co zapewne masz już w swoim domu.

Ścierkami kuchennymi bez wahania przecieramy wiele różnych powierzchni. Nic więc dziwnego, że materiał w mig pokrywa się nieestetycznymi, trudnymi do usunięcia plamami. Podczas gdy klasyczne pranie w pralce nie daje rady ich wyczyścić, możesz posłużyć się produktami z kuchni i umyć materiały w samodzielnie przygotowanym roztworze. W czym namoczyć ścierki? Podpowiadamy.

Sprawdź: Jak prać ręczniki, żeby były miękkie? Zamiast płynu, wlej szklankę tego produktu. Będą jak nowe

Jak wyprać ścierki kuchenne? Postaw na moczenie w roztworze z domowych produktów

Niektóre plamy ze ścierek kuchennych schodzą bez większego problemu, ale największy kłopot sprawia zaschnięty tłuszcz. Niektórzy sięgają wtedy po chemiczne preparaty, ale wcale nie trzeba tego robić. Wystarczy, że przygotujesz duży garnek, wlejesz do niego około 2 l wody i wsypiesz pół szklanki sody oczyszczonej. Na koniec wzbogać mieszankę o kilka kropli płynu do naczyń, włóż do środka ścierki i zagotuj wodę. Wygotowuj materiały przez 20-25 minut, od czasu do czasu mieszając. Nie przejmuj się szarą, brzydką, pofarbowaną wodą. Uważaj, by się nie poparzyć, wyciągnij ścierki z garnka, włóż je do pralki i wypierz standardowym sposobem. Szybko zauważysz, że nieestetyczne plamy zniknęły, a materiał jest czysty, świeży i pachnący.

Sprawdź: Ani ocet, ani soda. Ręczniki będą mięciutkie jak obłoczek dzięki innemu produktowi z kuchni

Jak prać ścierki do wycierania naczyń? Pomoże trik z mikrofalówką

Oprócz metody z gotowaniem w wodzie możesz też wypróbować inny, prosty trik na efektywne pranie ścierek kuchennych. Jedyne czego potrzebujesz, to ocet, soda i mikrofalówka. Przygotuj roztwór octu i sody, a następnie namocz w nim na kilka minut ścierki. Później włóż wilgotną ścierkę do mikrofalówki i nastaw wysoką moc na 15 sekund. Na koniec wypierz materiał standardowo w pralce, a od razu zobaczysz różnicę.

Sprawdź: Domowe sposoby na czyszczenie pralki octem

Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo