Do czego może się przydać teoretycznie zbędny smartfon?


Co zrobić ze smartfonem, który ma już dobre lata za sobą i niepotrzebnie zalega w szafie? Inflacja i poszukiwanie oszczędności sprawia, że nieco rzadziej myślimy o wymianie co dwa lata telefonu na nowy, ale i tak sporo modeli okazuje się zbędnych. Tymczasem, zamiast chować sprzęt do szuflady, można nadać mu nowe życie. Oto, co zrobić posiadając teoretycznie niepotrzebny smartfon.

Jest oczywiście kilka bardzo logicznych rozwiązań, które przychodzą do głowy niemalże natychmiast. W grę wchodzi np.:

  • oddanie smartfona innej osobie – można podarować go np. najmłodszemu członkowi rodziny
  • odsprzedaż – w komisie lub przez internet
  • pozostawienie smartfona jako swoistej rezerwy na wypadek utraty lub uszkodzenia podstawowego.

Często patrzymy na smartfony przez pryzmat wieku – im są starsze, tym bardziej wydają się być zbędne. Wydaje się nam, że tracą swoje możliwości i są niezgodne z potrzebami coraz bardziej interaktywnej rzeczywistości. To jednak dość powszechny błąd.

Nawet te smartfony, które uchodzą za nieco starsze, nadal posiadają dobre funkcjonalności, które warto wykorzystać.  Tak dochodzimy do ciekawego wniosku: zamiast telefon chować w szufladzie, można go jeszcze ciekawie użyć.

Dystrybucja internetu mobilnego ze smartfona

Telefon świetnie sprawdzi się jako swoisty mini router. Twój były smartfon ma funkcję udostępniania internetu? Przekształć go w dystrybutor Wi-Fi. Zadziała niczym router – możesz go nawet zostawić na stałe podłączonego do ładowarki, by sygnał nie wygasał. By uruchomić taką funkcję wystarczy praktycznie tylko dobry internet mobilny bez limitu. – Obecnie oferty operatorów w zakresie sieci mobilnej są tak atrakcyjne, że bez problemów można znaleźć sporo propozycji sieci mobilnej bez ograniczeń. A ta może być alternatywą dla standardowego łącza stacjonarnego – wskazują analitycy PanWybierak.pl, porównywarki usług telekomunikacyjnych.

Uruchomienie funkcji kamery internetowej

A może zmienisz swój smartfon w kamerę pozwalającą obserwować to, co dzieje się w mieszkaniu lub domu pod Twoją nieobecność? Zamiast wydawać pieniądze na nową kamerę w lokalu – np. na czas wyjazdu – możesz ustawić sprzęt w trybie nagrywania. Jeśli będzie miał on dużą kartę pamięci zarejestruje obraz w trybie bieżącym. A gdy jeszcze podepniesz sprzęt do sieci Wi-Fi używając specjalnej aplikacji, otrzymasz przez internet aktualny obraz z mieszkania lub domu. Prosto na swój nowy smartfon.  

Smartfon do transmisji przez internet

Stary smartfon może też być kamerą, przez którą użytkownik zaaranżuje  wideokonferencję. Nie trzeba do tego wiele pracy. W pełni wystarczy właściwa konfiguracja. Sprzyja temu system optyki instalowany w telefonach. Kamery w smartfonach – również starszego typu – posiadają bardzo dobre rozwiązania zarówno pod kątem transmisji dżwięku jak i obrazu.

Smartfon zamiast standardowej nawigacji do map Google

Jeśli stary smartfon wyposażony jest w internet mobilny, może być używany w samochodzie również jako system do nawigacji. Wystarczy założyć w nim profil Google i uruchamiać podczas jazdy system interaktywnych map. Dokupując odpowiedni uchwyt do telefonu można mieć w aucie nawigację zdecydowanie wygodniejszą niż standardowe urządzenia dostępne w marketach technologicznych.

Sterowanie smartfonem niczym pilotem telewizora

Dość nietypowym pomysłem na wykorzystanie smartfona jest jego zamiana w pilot do telewizora. Warunkiem jest działanie technologii podczerwieni. Dzięki niej ze smartfona można stworzyć pilot do telewizora. Świetnie sprawdzą się do tego aplikacje, dzięki którym można bezproblemowo pobrać z internetu. 

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo