Półroczna dziewczynka z kolczykiem w policzku: czy rodzice mają prawo przekłuć dziecku policzek?

Półroczna dziewczynka z kolczykiem w policzku? Brzmi kontrowersyjnie? Historia tego dziecka sprawiła, że w sieci zawrzało.

Pewna kobieta zdecydowała się zrobić kolczyk w policzku swojej zaledwie 6-miesięcznej córeczki. Co więcej, pochwaliła się tym w mediach społecznościowych, co oczywiście nie przeszło bez echa. Matka nie wyraża skruchy, a nawet przyznaje, że zrobiła to celowo, aby sprowokować rodziców do dyskusji o nietykalności cielesnej dzieci.


Zobacz także:


Zamieszczając zdjęcie dziewczynki z przekłutym policzkiem, kobieta napisała, że jest to jej dziecko, więc podejmuje za córkę wszystkie decyzje i może z nią robić co chce dopóki ta nie ukończy 18 roku życia. W luźnym tłumaczeniu post, który błyskawicznie zyskał kilkanaście tysięcy udostępnień i setki komentarzy, brzmiał:

“A więc mam córeczkę z przekłutym policzkiem! Wygląda słodko, prawda? Wiem, że kiedyś jej się spodoba i mi podziękuje, gdy będzie starsza. A jeśli jej się nie spodoba, to go wyciągnie i po krzyku.

Jestem rodzicem, ona jest moim dzieckiem, robię więc co chcę. Podejmuję za nią decyzję, dopóki nie będzie pełnoletnia, sprowadziłam ją na świat, ona należy do mnie! Nie potrzebuję niczego pozwolenia, uważam, że wygląda lepiej, słodziej z tym kolczykiem. To nie jest przemoc! Gdyby była to przemoc, to byłoby to nielegalne, a przecież nie jest. Ludzie kolczykują dzieci każdego dnia, nie robię nic innego.

Moje dziecko, mój wybór! Wybór rodziców, prawa rodziców! Nie oceniaj mnie jako rodzica, wychowujemy dzieci po swojemu, nikomu nic do tego!”

fot. Facebook.com / Enedina Vance

Jak się okazało, opublikowane zdjęcie było przerobione cyfrowo i miało skłonić do dyskusji na temat przekłuwania ciała nieletnim. Po tym jak zdjęcie rozpętało wojnę, matka potwierdziła, że zdjęcie nie jest prawdziwe. Kobieta podziękowała również za udział w dyskusji, która została wywołana prowokacją.

Przyznała, że jest zagorzałą przeciwniczką przekłuwania dzieciom jakichkolwiek części ciała, a słowa, których użyła w swoim poście to najczęstsze słowa rodziców tłumaczących wprowadzanie modyfikacji tego typu w ciała swoich maluchów.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo