E-konsultacja – szybka reakcja na dziecięce dolegliwości

Choroba dziecka zawsze jest dla rodzica dużym powodem do zmartwień. W takiej sytuacji najważniejsze to szybki kontakt z lekarzem. Często jednak nie ma takiej możliwości, ponieważ na przeszkodzie stoi praca czy brak drugiego samochodu. Czy e-konsultacja z chorym dzieckiem jest możliwa? W jakich sytuacja warto z niej skorzystać?

Co robić, gdy dziecko źle się czuje?

Zazwyczaj początki infekcji i innych chorób u dzieci objawiają się obniżoną aktywnością i brakiem apetytu. Potem pojawią się: podwyższona temperatura, kaszel, katar oraz inne dolegliwości, które dosadnie wskazują na rozwijającą się infekcję. W przypadku najmłodszych nie warto zwlekać z interwencją lekarza, gdyż ich organizm jest podatny na różne zmiany, a układ odpornościowy nie zawsze zareaguje wystarczająco szybko i sprawnie bez dodatkowej pomocy.

Jeżeli sytuacja nie wygląda na krytyczną, ale martwimy się o naszą pociechę, warto skorzystać z teleporad. Na e-konsultacje lekarskie można umówić się prosto i szybko korzystając z przeznaczonych do tego platform. Dostępne są dla każdego, a dodatkowo można uniknąć kolejek i odległych terminów. Bez trudu znajdziesz specjalistę, którego szukasz nawet w weekendy czy święta niezależnie od pory dnia.

Jak przygotować się do e-wizyty?

Wbrew pozorom e-konsultacja niewiele różni się od jej tradycyjnego odpowiednika. Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie przygotowanie zarówno siebie, jak i dziecka. Po pierwsze bardzo dobrym krokiem jest wybranie miejsca do przeprowadzenia teleporady tam, gdzie będziemy mieli spokój i ciszę na czas jej trwania. Pozwoli to na swobodną rozmowę z lekarzem oraz utrzymanie pociechy z dala od rozpraszaczy. Warto również wyjaśnić maluchowi krok po kroku przebieg wizyty oraz jej cel.

Kolejnym świetnym zabiegiem okazuje się zapisanie wszelkich nurtujących nas pytań na kartce jeszcze przed rozpoczęciem rozmowy. W ten sposób nie zapomnimy o żadnym aspekcie, który nas niepokoi, a specjalista będzie miał lepszy pogląd na obecny stan dziecka. W przypadku pojawienia się zmian skórnych warto w zgłoszeniu załączyć zdjęcia wysypki czy innych niewyjaśnionych reakcji skóry. Dzięki temu lekarz szybciej postawi właściwą diagnozę. Dodatkowo należy koniecznie wspomnieć o wszystkich przyjmowanych wcześniej lekach.

Czemu warto skorzystać z e-konsultacji u pediatry?

Pediatra to lekarz zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem infekcji typowych dla wieku dziecięcego. Doradzi on w przypadku przeziębienia i grypy oraz takich chorób jak odra, świnka czy różyczka, które bardzo często objawiają się tylko u dzieci. Specjalista  w tej dziedzinie bardzo szybko może nawiązać dobry kontakt z dzieckiem, dzięki czemu zyska pogląd na sytuację również z perspektywy malucha. E-wizytę z pediatrą umówisz równie szybko, jak z każdym innym lekarzem. Wypełnienie formularza zajmie tylko chwilę, a odpowiedzi na nurtujące pytania mogą przyczynić się do poprawy stanu zdrowia naszej pociechy.

Dodaj komentarz

Rodzice

Wszyscy jesteśmy dziećmi!

Dziś krótko ponieważ był to bardzo wyczerpujący dzień. Chciałbym Ci Córeczko z okazji Twojego pierwszego Dnia Dziecka (ten gdy byłaś w brzuszku się nie liczy:P) życzyć, żebyś zawsze … …...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo