Termin ferii mazowieckich 2019, podobnie jak w minionych latach, ustalony został po podzieleniu Polski na cztery obszary. Jakie są terminy ferii 2019? Kiedy wypadają ferie mazowieckie 2018/2019? Mazowieckie ferie zimowe wypadają jako trzecie. Sprawdź, na kiedy zaplanować wypoczynek i jaka będzie pogoda na ferie.Ferie mazowieckie 2019

Terminy ferii zimowych 2019, mazowieckie ale też w innych województwach, zgodnie z zasadą przyjętą od roku szkolnego 2003/2004 ogłaszane są przez Ministra Edukacji Narodowej. Poszczególne rejony Polski zostały podzielone na grupy. Podziału dokonano uwzględniając liczbę uczniów, którzy wyjadą na ferie. Mazowieckie znajduje się w jednej grupie z województwem dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim. Terminy ferii zimowych co roku zmieniają się cyklicznie.  Kiedy wypadają ferie mazowieckie w 2019 roku?

Ferie 2019: mazowieckie zaczyna jako trzecie

W 2019 roku mazowieckie zaczyna ferie zimowe jako trzecie. Pierwsze już 14 stycznia zimowy wypoczynek zaczną województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Drugie są województwa podlaskie oraz warmińsko-mazurskie. Dopiero w trzeciej grupie zaczynającej ferie 28 stycznia 2019 roku znajdują się województwa mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie i dolnośląskie. Jako ostatnie wypoczywają dzieci z lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Zdjęcie Depositphotos.com

Jaka pogoda na ferie zimowe 2019?

Planując zimowisko na pewno zastanawiacie się jaka będzie pogoda na ferie zimowe 2019. Oczywiście większości z nas marzy się ośnieżony stok i zimowe szaleństwa na sankach, jednak nie zapominajmy, że większość wyciągów zaopatrzona jest w armatki śnieżne. By jednak spełniły swoją rolę, temperatura musi spaść poniżej zera. I pod tym względem nie powinny nas niemiło zaskoczyć ferie zimowe 2019. Pogoda według pierwszych prognoz ma być słoneczna i mroźna. Wszystko to za sprawą niżu, który według synoptyków przez większość najbliższych miesięcy ma utrzymywać się nad Polską. Jednak ostateczne prognozy pogody na ferie zimowe 2019 poznamy dopiero za kilka tygodni.

Macie już plany na ferie 2019? Zostajecie w województwie mazowieckim, czy wybieracie się w góry? Są też tacy, którzy najbardziej w zimę lubią wyjazdy nad morze. A może Was kuszą zdecydowanie cieplejsze kierunki? Dajcie znać w komentarzach, co planujecie na te 2 tygodnie laby!

Zobacz też:

[Zdjęcie Depositphotos.com]