Ferie mazowieckie 2020. Kiedy wypadają ferie w mazowieckim 2020? Jakie są terminy ferii w województwie mazowieckim 2019/2020?

Jakie są terminy ferii 2020? Kiedy wypadają ferie mazowieckie 2019/2020? Termin ferii mazowieckich 2020, podobnie jak w minionych latach, ustalony został po podzieleniu Polski na cztery obszary. Mazowieckie ferie zimowe wypadają jako ostatnie. Sprawdź, na kiedy zaplanować wypoczynek i jaka będzie pogoda na ferie 2020!

Najważniejsze w poniższym artykule:
  • Ferie w województwie mazowieckim wypadają jako ostatnie.
  • Ferie mazowieckie zaczynają się 10 lutego, a kończą 23 lutego.
  • Razem z dziećmi z województwa mazowieckiego wypoczywają uczniowie z województw: opolskiego, zachodniopomorskiego i dolnośląskiego.

Kiedy są ferie mazowieckie 2020?

Terminy ferii zimowych 2020, mazowieckie, ale też w innych województwach, zgodnie z zasadą przyjętą od roku szkolnego 2003/2004 ogłaszane są przez Ministra Edukacji Narodowej z dwuletnim wyprzedzeniem. Poszczególne rejony Polski zostały podzielone na grupy. Podziału dokonano uwzględniając liczbę uczniów, którzy wyjadą na ferie. Mazowieckie znajduje się w jednej grupie z województwem dolnośląskim, opolskim i zachodniopomorskim. Terminy ferii zimowych co roku zmieniają się cyklicznie.  Kiedy wypadają ferie mazowieckie w 2020 roku?

Ferie 2020: mazowieckie zaczyna jako ostatnie z województw

W 2020 roku mazowieckie zaczyna ferie zimowe jako ostatni rejon Polski. Pierwsze już 13 stycznia zimowy wypoczynek zaczną województwa kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie i wielkopolskie. Drugie są województwapodlaskie i warmińsko-mazurskie. Jako przedostatnie na zimowiska wyjadą dzieci w województwach kujawsko-pomorskim, lubuskim, małopolskim, świętokrzyskim i wielkopolskim. Dopiero w czwartej grupie zaczynającej ferie 10 lutego 2020 roku znajdują się województwa mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie i dolnośląskie.

Zobacz też: Sprawdź terminy ferii 2020. Kiedy na zimowisko?

Jaka pogoda na ferie zimowe 2020?

Planując zimowisko na pewno zastanawiacie się jaka będzie pogoda na ferie zimowe 2020. Oczywiście większości z nas marzy się ośnieżony stok i zimowe szaleństwa na sankach, jednak nie zapominajmy, że większość wyciągów zaopatrzona jest w armatki śnieżne. By jednak spełniły swoją rolę, temperatura musi spaść poniżej zera. I pod tym względem nie powinny nas niemiło zaskoczyć ferie zimowe 2020. Pogoda według pierwszych prognoz ma być słoneczna i mroźna. Niestety ostateczne prognozy pogody na ferie zimowe 2020 poznamy dopiero za kilka tygodni.

Macie już plany na ferie 2020? Zostajecie w województwie mazowieckim, czy wybieracie się w góry? Są też tacy, którzy najbardziej w zimę lubią wyjazdy nad morze. A może Was kuszą zdecydowanie cieplejsze kierunki? Dajcie znać w komentarzach, co planujecie na te 2 tygodnie laby!

Zobacz też:

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo