Jak bezpiecznie robić w internecie zakupy dla dziecka?

Czy można bezpiecznie kupować akcesoria, ubrania, buty i zabawki dla dzieci za pośrednictwem internetu? Jak najbardziej tak. Kupowanie w sieci jest bardzo proste, a w razie potrzeby można skorzystać z pomocy bardziej doświadczonych internautów.

Jak kupić w internecie wyprawkę dla noworodka

Kompletowanie wyprawki dla noworodka najlepiej zacząć od przygotowania szczegółowej listy wszystkich potrzebnych rzeczy. Nie powinno na niej zabraknąć nawet tych najbardziej oczywistych. Praktyka pokazuje bowiem, że to o rzeczach pozornie nie do zapomnienia zapominamy w pierwszej kolejności, jeśli pominęliśmy zapisanie. Tak więc, chociaż kupno łóżeczka czy wózka jest oczywiste, lepiej je na listę wpisać.

Rozpiętość tematyczna asortymentu dla noworodka jest bardzo duża. Aby ułatwić sobie zadanie, najlepiej znaleźć sklep wyspecjalizowany w takiej ofercie. Nie tylko możemy liczyć na fachowe doradztwo, ale też sporo zaoszczędzimy na przesyłce. Kupowanie w kilku lub nawet kilkunastu różnych sklepach internetowych wiąże się z wielokrotnym płaceniem za dostawę, co może stanowić znaczącą kwotę w niemowlęcym budżecie.

Jak bezpiecznie kupować zabawki w sieci

Przy kupowaniu zabawek trzeba zachować czujność. Nie wszystkie oferowane w internecie zabawki, zwłaszcza te pochodzące ze sklepów spoza UE, spełniają wyśrubowane unijne normy. Niektóre przyciągają niską ceną, za którą niestety nie idzie jakość. Dlatego kupując w internecie zabawki dla dzieci, trzeba sprawdzić dwie rzeczy:

  • producenta – nie zawsze lalka czy klocki wyglądające na firmowe, faktycznie takie są,
  • certyfikaty – zabawki dla dzieci dopuszczone do obrotu unijnego powinny mieć certyfikat CE.

Warto też czytać opinie na temat sklepów i produktów, wystawione przez innych kupujących.

Czy można kupować w internecie ubrania i buty dla przedszkolaków

Wiele sklepów internetowych oferuje ubrania dla najmłodszych. Równie dużo ofert pochodzi od prywatnych osób, które chcą sprzedać ubranka po swoich dzieciach. Technicznie zatem istnieje możliwość ubrania dziecka wyłącznie poprzez kupowanie ubrań w sieci.

A jak to wygląda od strony praktycznej? Każdy producent ma swój system mierzenia ubrań, podobnie jest z producentami obuwia. Jeśli kupuje się ubranka używane, na ogół ktoś już sprawdził, czy faktycznie pasują na dziecko o określonym wzroście. Jeśli kupujemy nową rzecz, zawsze jest ryzyko, że rozmiar nie będzie trafiony.

Aby się przed tym zabezpieczyć, warto zrobić dwie rzeczy:

  • znaleźć sklep, który umożliwia darmowe zwroty niepasujących ubrań i butów,
  • kupować ubrania tylko od sprawdzonych producentów. Zazwyczaj każda mama ma kilka ulubionych marek, dobrze jest się ich trzymać.

Książki i akcesoria dla nastolatków – gdzie ich szukać w sieci

Nastolatki mają swoje, nieraz bardzo wygórowane, wymagania. To prawo i przywilej młodości, nie ma sensu z nim walczyć, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku. Młody człowiek naprawdę nie musi mieć najnowszego modelu smartfona od topowego producenta. Jeśli jednak prosi o bluzę z ulubionym piosenkarzem, nic nie stoi na przeszkodzie, by takie marzenie spełnić.

Większość rzeczy, o których marzą nastolatki, można kupić na popularnych portalach aukcyjnych. Warto dokładnie czytać warunki aukcji, nie zawsze akcesoria i ubrania kupowane na polskich portalach faktycznie będą wysyłane z Polski. Największym problemem w tym wypadku jest czas oczekiwania na dostawę. Młodość nie jest cierpliwa.

Książki dla nastolatków najwygodniej kupować w księgarniach internetowych. Wiele z nich oferuje konkurencyjne ceny. Niejakim problemem może być zdobycie tytułów wydanych kilka lub nawet kilkanaście lat temu. Tu po raz kolejny warto zwrócić oczy na portale aukcyjne. Bardzo często pojawiają się na nich stare książki, które z różnych powodów są bardzo poszukiwane.

Problemy z zakupami w internecie? Tu znajdziesz pomoc

Zakupy w internecie, szczególnie dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z handlem online, mogą czasem sprawiać problemy. Zamiast zniechęcać się do tej formy zakupów, lepiej poszukać odpowiedzi na nurtujące pytania. Dobrym miejscem po temu jest Allegro Gadane.

Czym jest Allegro Gadane? To internetowa społeczność skupiona wokół szeroko pojętego handlu na Allegro. Przykładowe tematy, jakie są tu poruszane to: Jak śledzić zwrot InPost, albo: jak wybrać inny paczkomat.

Allegro Gadanie można potraktować dwojako: czynnie – zadając pytania i udzielając odpowiedzi na pytania innych użytkowników; biernie – przeglądając interesujące tematy.

Aby być czynnym uczestnikiem Allegro Gadane, trzeba się zalogować. Można to zrobić za pomocą tego samego nicku i hasła, co przy logowaniu do Allegro.

Dodaj komentarz

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo