Jak wybrać garnitur ślubny?

Podczas przygotowań do ślubu cała uwaga skupia się na Pannie Młodej. Tymczasem Pan Młody również potrzebuje odpowiedniego stroju i nie warto pozostawiać wyboru garnituru ślubnego na ostatnią chwilę!

Garnitur ślubny

Garnitur ślubny możecie kupić w wyspecjalizowanych sklepach z ubraniami dla Młodej Pary, ale niekoniecznie musicie… Równie dobrze sprawdzi się garnitur dobrej marki lub garnitur szyty na miarę.

Garnitury ślubne występują najczęściej w ciemnych i dość stonowanych kolorach: szarościach, brązach, granatach i czerni. Jeśli ślub odbywa się przed południem, możesz pokusić się o założenie jasnego garnituru: białego, ecru czy popielatego. Takie garnitury ślubne mogą być też właściwą propozycją, jeśli ślub ma się odbyć na dworze lub w godzinach przedpołudniowych.

Garnitury ślubne mogą zyskać na elegancji, jeśli mają minimalny połysk. Delikatnie błyszcząca, ciemna tkanina zawsze wygląda bardzo szykownie.

Partner – materiał

Garnitur ślubny a suknia ślubna

Nawet jeśli nie chcesz widzieć sukni ślubnej narzeczonej przed ślubem, dowiedź się jaki ma kolor. Do śnieżnobiałej, zimnej bieli nie należy bowiem dobierać ciepłych kolorów jak np. brąz. Jeśli suknia ślubna jest w kolorze ecru, śmietankowym lub jakimkolwiek innym ciepłym, Ty też wybieraj spośród garniturów w tym odcieniu.

Jak dobrać garnitur?

Zastanawiasz się, jak dobrać garnitur? Musisz spełnić kilka założeń. Po pierwsze po zapięciu marynarki jej guziki muszą być w jednym rzędzie. Rękaw sięga do kostki nadgarstka. Koszula, którą wkładasz do marynarki powinna wystawać ok. 1 cm poza rękaw. Tylna część marynarki powinna zakrywać pośladki, ale nie może zbytnio odstawać. Spodnie od garnituru nie mogą być zbyt obcisłe i powinny delikatnie opierać się na bucie.

Znalazłeś idealny garnitur ślubny, ale rękawy i nogawki są zbyt długie? Spytaj o możliwość zrobienia poprawek krawieckich! Wiele marek oferuje je w cenie zakupu.

Garnitur szyty na miarę

Zdarza się, że Pan Młody ma nietypowe wymiary lub ma w głowie określony obraz tego, jak chciałby wyglądać w dniu ślubu. W takich wypadkach nie warto zadawać sobie trudu i bezowocnie przeszukiwać sklepy odzieżowe. Zastanów się, czy właściwym wyborem nie jest garnitur szyty na miarę?

Garnitur szyty na miarę będzie idealnie leżał, ponieważ będzie uszyty dokładnie na Twoje wymiary. Decydując się na to rozwiązanie pamiętaj jednak o czasie niezbędnym na przygotowanie garnituru ślubnego. Dowiedź się, ile czasu zajmie szycie i zamów go z odpowiednim wyprzedzeniem!

Partner – materiał

Modne garnitury

W sezonie ślubnym 2015 modne garnitury to te, które mają najróżniejsze odcienie granatu. Często są to garnitury slim fit, które idealnie dopasowano do sylwetki. Trendy z mody codziennej nie ominęły garniturów ślubnych: wiele z nich ma połyskujące klapy zestawione z matową lub jedynie lekko błyszczącą całością. Taki garnitur w kolorze czerni to jeden z najelegantszych modeli dostępnych w sklepach i warto rozważyć jego zakup na ślub.

Wybierając garnitur ślubny zadbaj o to, by był nie tylko modny, pasował do sukni ślubnej, ale również aby był dobrany do Twojej sylwetki. Przykładowo jeśli jesteś wysoki nie kupuj garnituru z podłużnymi paskami lub prążkami. Na zakupy warto wybrać się z kimś, kto Ci doradzi i fachowo oceni Twój wybór. Zawsze też możesz poprosić o pomoc sprzedawców!

Dodaj komentarz

Rozrywka

9 Księżniczek Disneya w roli mamy

Isaiah Keith Stephens na swoim Instagramie nazwał siebie Disney Mashup Guy. Nic więc dziwnego, że magazyn Cosmopolitan z okazji Dnia Matki poprosił go o przygotowanie grafik przedstawiających księżniczki (i jedną...

Czytaj dalej →
Pierścionki zaręczynowe

Pierścionek zaręczynowy

Bardzo mocno w ostatnim czasie na moim blogu wzrosło zainteresowanie oświadczynami i zaręczynami. Na specjalne życzenie jednej z czytelniczek, opisałam dziś przyjęcia zaręczynowe. Dopiero przed chwilą jednak dotarło do mnie,...

Czytaj dalej →
Planowanie ślubu oraz wesela

Kto finansuje ślub i wesele?

Kto finansuje ślub i wesele? Najtrudniejszym podczas przygotowań wesela i mogącym być powodem nieporozumień tematem jest podział kosztów. Istnieje wiele możliwości takiego podziału od najbardziej tradycyjnych do zupełnie nowatorskich. Niezależnie...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo