Kapusta kiszona zamarzła – czy da się ją uratować? Odpowiedź może zaskakiwać

W okresie zimowym zdarza nam się korzystać z balkonu czy tarasu jak z lodówki. Jeśli jednak temperatura spadnie zbyt nisko poniżej zera, jedzenie może zamarznąć, a to może wpłynąć na jego smak i konsystencję. Co zrobić, jeśli zamarzła kapusta kiszona? Czy kapusta kiszona może zamarznąć? Zamarznięta kapusta kiszona – czy nadaje się do spożycia?

Kapusta kiszona zamarzła – czy do czegoś się jeszcze nadaje?

Nie każdy zdaje sobie z tego sprawę, ale kapustę kiszoną z powodzeniem można mrozić. To doskonały i sprawdzony sposób na przedłużenie jej świeżości, który jednocześnie nie wpływa negatywnie na zachowanie jej składników odżywczych i właściwości. Po pobycie w zamrażalniku czy na zewnątrz w minusowych temperaturach kapusta kiszona nadal jest bardzo zdrowa, pełna witamin i smaczna.

Jeśli zatem zdarzy nam się pozostawić kapustę na zewnątrz i doprowadzić do jej zamrożenia, nie musimy się martwić. Wciąż po rozmrożeniu będzie się nadawać do spożycia, bez utraty swoich najlepszych walorów smakowych.

Zobacz też: Przepis na ogórki kiszone. Ile soli na litr wody? Trzymaj się tej proporcji. Wyjdą obłędnie chrupiące

Jak przechowywać kiszoną kapustę?

Jeśli chcemy uchronić kiszoną kapustę przed zepsuciem, można ją spokojnie zamrozić, ale zaleca się tę metodę przechowywania jako ostateczność. Chociaż podczas mrożenia kapusta nie traci na smaku ani na wartościach odżywczych, to zmienia się jej konsystencja – staje się mniej krucha i chrupka, a także mocno traci na wyglądzie. Jeśli chcielibyśmy tego uniknąć, lepiej wykorzystać kapustę do przygotowania bigosu czy jako dodatek do sałatki.

Mrożona kapusta kiszona może leżeć w zamrażalniku nawet do 8 miesięcy.

Sprawdź też:

Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo