Nad tą zagadką matematyczną z podstawówki głowią się nawet rodzice. Połowa podaje błędny wynik

Rozwiązywanie krzyżówek, sudoku czy zagadek matematycznych to dla niektórych nie tylko rozrywka, ale także świetna gimnastyka dla mózgu. Od czasu do czasu warto to robić, aby ćwiczyć pamięć i bystrość umysłu. Niestety niekiedy zdarza się trafić na zadanie, które choć z pozoru proste i banalne, sprawia nieco problemów. Zaskakująco trudna okazała się dla niektórych zagadka z poziomu podstawówki. Sprawdź, czy potrafisz wskazać prawidłowy wynik.

Zagadka matematyczna z podstawówki. Myli się nawet połowa dorosłych

W ostatnim czasie różnego rodzaju zagadki i zadania matematyczne cieszą się ogromną popularnością w sieci. Internauci uwielbiają podejmować wyzwania i sprawdzać swój stan wiedzy. Taka aktywność świetnie wpływa także na mózg i jego najważniejsze zdolności.

Internetowe zagadki przeważnie nie sprawdzają zaawansowanych umiejętności czy znajomości trudnych wzorów. Zazwyczaj aby je poprawnie rozwiązać, wystarczy wiedza z podstawówki dotycząca kolejności wykonywania działań. Nie inaczej jest w przypadku zadania, które ostatnimi czasy robi furorę w sieci.

Niezwykle kłopotliwe, również dla dorosłych, okazało się równanie:

60 : 1/4 + 20 = ?

Nawet największym orłom matematycznych z czasów szkolnych zdarza się popełnić drobny, banalny, ale znaczący błąd i dlatego tak często pada błędna odpowiedź.

Zobacz: Matura rozszerzona matematyka – ile trwa? W arkuszu znajdzie się 10 skomplikowanych zadań otwartych!

Jak powinno wyglądać poprawne rozwiązanie?

Sporo problemów w tym zadaniu sprawia też kwestia dzielenia przez ułamek. Nie wszyscy pamiętają, że aby podzielić liczbę naturalną przez ułamek, trzeba ją pomnożyć przez odwrotność tego ułamka. Z tego względu rozwiązanie powinno wyglądać następująco:

60 : 1/4 + 20 = 60 x 4 + 20 = 240 + 20 = 260.

Sprawdź też:

Planowanie ślubu oraz wesela

Stół weselny

Wczoraj pisałam o tym co powinno znajdować się na wiejskim stole weselnym i jak ten stół wiejski powinien wyglądać. Dzisiaj skoncentruję się na zwykłych stołach weselnych. Jak powinny wyglądać stoły...

Czytaj dalej →
Tata, Prawo, Rodzice

Urlop ojcowski: Czemu tak krótko?

Urlop ojcowski 2017: Zmiany, zmiany, zmiany Dziś rano odczytałem wiadomość na Facbooku od jednego z czytelników bloga, który poinformował mnie o zmianach w urlopach ojcowskich, które zaszły 2 stycznia 2016...

Czytaj dalej →
Rodzice.pl - ciąża, poród, dziecko - poradnik dla Rodziców
Logo